PILNE! Ławrow wyjawił całą prawdę o stanie zdrowiu Putina?

Wiadomości

Siergiej Ławrow zapytany o zdrowie Putina.

– Nie wydaje mi się, żeby przytomni na umyśle ludzie mogli dostrzec w jego osobie jakieś oznaki choroby. Pozostawiam tę kwestię sumieniu osób, które rozsiewają takie plotki – oznajmił na antenie francuskiej telewizji Siergiej Ławrow, szef MSZ Rosji.

Stan zdrowia prezydenta Władimira Putina od początku wojny budzi wiele emocji. Ukraiński wywiad poinformował, że rosyjski przywódca jest poważnie chory na nowotwór.

Wypowiadając się na temat rosyjskich celów inwazji, Ławrow stwierdził, że wszystko idzie „zgodnie z planem”. – Ustaliliśmy cele: ochrona ludności, demilitaryzacja Ukrainy, przywrócenie praw rosyjskiemu językowi, denazyfikacja – wyliczał. – Tak, ludzie umierają. Ale operacja trwa tak długo, ponieważ rosyjskie wojsko dostało rozkaz kategorycznego unikania ataków i ostrzałów na cywilną infrastrukturę – przekonywał. Ławrow podkreślał

, że absolutnym priorytetem wojny jest wyzwolenie Donbasu.

Bo Hopkins nie żyje.

Bo Hopkins nie żyje. Amerykański aktor, który zagrał w kultowych produkcjach, jak np.: “Dzika Banda”, “Aniołki Charliego”, “Amerykańskie graffiti”, “Drużyna A” czy “Dynastia”, miał 80 lat. O śmierci poinformowała jego żona.

Bo Hopkins zmarł w sobotę – 28 maja 2022 roku – w szpitalu w Van Nuys w Los Angeles. Jego żona – Sian Eleanor Green – przekazała mediom, że aktor przeszedł na początku maja zawał. 

Tragiczny pożar w szpitalu.

Jedenaścioro noworodków zginęło w środę w pożarze szpitala w mieście Tivaouane w zachodniej części Senegalu – poinformował prezydent tego kraju Macky Sall na Twitterze.

“Właśnie z bólem i konsternacją dowiedziałem się o śmierci 11 noworodków w pożarze, który miał miejsce na oddziale neonatologii publicznego szpitala w Tivaouane” – napisał prezydent na Twitterze. Macky Sall złożył kondolencje rodzicom ofiar.

“Uratowano troje dzieci” – poinformował Burmistrz Tivaouane, miasta położonego około 120 km na wschód od stolicy kraju, Dakaru, poinformował, że z pożaru uratowano troje dzieci. Minister zdrowia Senegalu, który przebywa w Genewie na spotkaniu Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), zapowiedział, że skróci podróż i powróci natychmiast do kraju. 

Nie żyje Bob Neuwrith.

Bob Neuwrith, współpracownik Boba Dylana, Johna Cale’a i Janis Joplin, zmarł w wieku 82 lat. Przyczyną śmierci była niewydolność serca.

Muzyk był wokalistą, autorem piosenek i producentem muzycznym. Pełnił jedną z głównych ról na scenie folkowej Cambridge wczesnych lat 60. Przyjaźnił się z Bobem Dylanem, z którym zagrał w filmie dokumentalnym “Don’t Look Back”, był również tour managerem artysty.

“Serce Boba przestało bić. Był artystą każdą komórką swojego ciała i uwielbiał zachęcać innych do tworzenia. Był malarzem, autorem tekstów, producentem i artystą studyjnym, którego dorobek jest do dziś szanowany. Przez ponad 60 lat był w epicentrum wydarzeń kulturalnych od Woodstock po Paryż” – czytamy w oświadczeniu rodziny.

Spoczywaj w pokoju [*]