PILNE! Nieodwracalna decyzja polskiego sejmu! Chodzi o wojnę w Ukrainie!

Wiadomości

Informacje o koronawirusie w Polsce:

Na oficjalnym profilu ministerstwa zdrowia na twitterze codziennie pojawia się informacja o nowych przypadkach zakażeń koronawirusem w Polsce. 

Tak jest też i dzisiaj (22.03).

Oto wpis ministerstwa:

Mamy 10 149 (w tym 1161 ponownych zakażeń) potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: mazowieckiego 1771), wielkopolskiego (1154), lubelskiego (850), pomorskiego (750), zachodniopomorskiego (728), dolnośląskiego (705), kujawsko-pomorskiego (690),łódzkiego (667), śląskiego (619), małopolskiego (613), warmińsko-mazurskiego (388), świętokrzyskiego (287), lubuskiego (254), podkarpackiego (201), podlaskiego (198), opolskiego (195).79 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną. 31 osób zmarło z powodu #COVID19, 102 osoby zmarły z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami.Liczba zakażonych koronawirusem 5 905 463/ 114 355 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Potępienie rosyjskich zbrodni wojennych i nazwanie Putina zbrodniarzem wojennym. 

Polski Sejm jednogłośnie wyraził uchwałę w sprawie rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Jak podkreślono, dowody jednoznacznie wskazują na to, że rosyjskiego przywódcę Władimira Putina można uznać za zbrodniarza wojennego.

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej stanowczo potępia akty długotrwałej przemocy, zbrodnie wojenne, zbrodnie przeciw ludzkości, akty ludobójstwa, systemowe naruszenia praw człowieka oraz inne przestępne naruszenia prawa międzynarodowego, których dopuszczają się na terytorium suwerennej Ukrainy siły zbrojne Federacji Rosyjskiej wraz z sojusznikami na rozkaz dowódców wojskowych pod bezpośrednim zwierzchnictwem prezydenta Władimira Putina – czytamy w dokumencie przyjętym przez aklamację.

Publicznie dostępne dowody tych zbrodni uzasadniają uznanie już dziś Władimira Putina przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej i przez międzynarodową społeczność za zbrodniarza wojennego – napisano w uchwale.

Izba niższa wyraziła także solidarność z mieszkańcami Ukrainy.

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej wyraża niezachwianą solidarność z wolnym narodem ukraińskim i demokratycznym państwem Ukrainy – czytamy.

Sekretarz generalny NATO ostrzega. “Chiny mogą wspomóc rosyjską inwazję”

Szef NATO przekazał, że Sojusz rozmieści cztery jednostki bojowe w Bułgarii, Węgrzech, Rumunii i Słowacji. Dodał również, że “członkowie NATO wzmocnią swoją działalność we wszystkich aspektach. Wzmocnimy nasze działanie na lądzie, w wodzie i powietrzu. Jesteśmy w obliczu nowej rzeczywistości, dlatego obrona Sojuszu powinna być wzmocniona w perspektywie długofalowej”.

– Pekin wspiera politycznie Rosję, rozpowszechniając kłamstwa. Niewykluczone, że Chiny mogą wesprzeć materialnie lub finansowo inwazję rosyjską. Apelujemy o odstąpienie od tego postępowania i połączenie wysiłków z Zachodem – dodał.

I zaapelował także do prezydenta Rosji, mówiąc, że “Putin powinien zatrzymać tę wojnę i zaangażować się w działania dyplomatyczne”.

Rosyjski dowódca zabity. Kierował brygadą piechoty morskiej

Pułkownik Andriej Szarow to kolejny wysoki rangą dowódca wojskowy rosyjskiej armii, który zginął w Ukrainie. Kierował 810. brygadą piechoty morskiej Floty Czarnomorskiej. O śmierci Szarowa informuje portal NEXTA.

Szarow dowodził 810. oddzielną brygadą piechoty morskiej od 2021 r. Ta jednostka w Rosji uznawana jest za wyjątkowo zasłużoną.

Ukraińskie centrum komunikacji strategicznej i bezpieczeństwa przekazało, że Rosjanin zginął podczas inwazji na terytorium Ukrainy.

To już kolejny wysoki rangą wojskowy z Rosji, który zginął w wojnie w Ukrainie.

“W pobliżu Mariupola zginął pułkownik Aleksiej Szarow, dowódca 810. brygady piechoty morskiej armii rosyjskiej” — pisze NEXTA.

Zamach terrorystyczny w południowym Izraelu

Atak w Beer Szewie w południowym Izraelu. Cztery osoby nie żyją, kilka rannych. Sprawca jedną ofiarę staranował samochodem, trzy śmiertelnie ranił nożem. Napastnik został postrzelony (zdj.).

Czytamy na Twitterze Łuaksza Bok.

Według izrelskich mediów (Times of Israel) napastnik, który w Beer Szewie zabił 4 osoby, a dwie poważnie ranił, był wcześniej w więzieniu za powiązania z tzw. Państwem Islamskim (IS). Napastnik został zastrzelony.

Grupa dywersantów w rękach służb

Ukraińska agencja informacyjna Unian podaje, że kontrwywiad wojskowy Ukrainy zatrzymał grupę, która przygotowywała zamach na prezydenta Wołodymyra Zełenskiego. Wcześniej pojawiały się doniesienia, że zamordowanie Zełenskiego zlecił osobiście Władimir Putin.

Zdjęcia z zatrzymania agencja opublikowała w nocy z poniedziałku na wtorek na komunikatorze Telegram. Mężczyznę zatrzymali funkcjonariusze kontrwywiadu wojskowego Ukrainy.

Tworzona przez agenta FSB grupa dywersyjna miała przedostać się do Kijowa, udając oddział obrony terytorialnej. Celem był zamach na Zełenskiego i inne akty dywersji w dzielnicy rządowej – podała agencja Unian.