PILNE! ŚMIERĆ WAŻNEJ OSOBY DLA PUTINA! WŁAŚNIE SIĘ DOWIEDZIELIŚMY!

Wiadomości

Informacje o koronawirusie w Polsce

Na oficjalnym profilu ministerstwa zdrowia na twitterze codziennie pojawia się informacja o nowych przypadkach zakażeń koronawirusem w Polsce. 

Tak jest też i dzisiaj (07.03).

Oto wpis ministerstwa:

Mamy 5 585 (w tym 549 ponownych zakażeń) potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: mazowieckiego (1081), wielkopolskiego (654), kujawsko-pomorskiego (602), zachodniopomorskiego (427), dolnośląskiego (402), pomorskiego (349), małopolskiego (306),lubuskiego (297), śląskiego (283), łódzkiego (279), warmińsko-mazurskiego (255), lubelskiego (245), świętokrzyskiego (122), podlaskiego (87), opolskiego (82), podkarpackiego (48). 66 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.Z powodu #COVID19 nie zmarła żadna osoba, 6 osób zmarło z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami. Liczba zakażonych koronawirusem 5 747 322/112 551 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Ważny rosyjski generał został zabity pod Charkowem

Generał dywizji Witalij Gierasimow, który brał udział w II wojnie czeczeńskiej, wojnie w Syrii i aneksji Krymu zginął w bitwie pod Charkowem. Informację o jego śmierci podał kanał Nexta TV.

Koniec trzeciej tury negocjacji pokojowych.

Są niewielkie pozytywne postępy w sprawie tworzenia korytarzy humanitarnych wraz z gwarancjami bezpieczeństwa i zawieszeniem broni – poinformował na Twitterze jeden z członków ukraińskiej delegacji, prezydencki doradca Mychajło Podolak.

— W kwestii kluczowego politycznego bloku, do którego wchodzą wstrzymanie ognia, zawieszenie broni i całkowite zatrzymanie działań wojennych będziemy kontynuować intensywne konsultacje. Póki co, na dziś rozwiązań, które w sposób znaczący mogłyby poprawić sytuację, jeszcze nie ma, ale jeszcze raz podkreślam, rozmowy będą kontynuowane — dodał członek ukraińskiej delegacji.

Kiedy zakończy się wojna w Ukrainie?

Rosja domaga się, aby Ukraina zaprzestała działań wojskowych, zmieniła konstytucję w celu zapisania neutralności, uznała Krym za terytorium Rosji i uznała separatystyczne republiki Donieck i Ługańsk za niezależne terytoria — powiedział rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow.

– Powinni wprowadzić poprawki do konstytucji, zgodnie z którymi Ukraina odrzuci wszelkie dążenia do wejścia do jakiegokolwiek bloku. Mówiliśmy też o tym, że powinni uznać, że Krym jest terytorium rosyjskim i że muszą uznać, że Donieck i Ługańsk są niezależnymi państwami. I na tym koniec. Za chwilę to się skończy — powiedział Pieskow agencji Reuters.

Rosja zatwierdziła listę wrogich państw. Jest na niej Polska

Rząd Federacji Rosyjskiej wpisał na listę m.in. Stany Zjednoczone i państwa Unii Europejskiej. Na liście znalazły się kraje, które – zdaniem rosyjskich władz – „dopuszczają się nieprzyjaznych działań przeciwko Rosji, jej firmom i obywatelom”.

To m.in. USA i Kanada, a także wszystkie państwa Unii Europejskiej (czyli Austria, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Malta, Niemcy, Polska, Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Włochy).

Rosyjski rząd ogłosił, że obywatele i firmy rosyjskie, ale też samo państwo, regiony i gminy, które mają zobowiązania dewizowe wobec zagranicznych wierzycieli z listy krajów nieprzyjaznych, będą mogły spłacić je w rublach. „Nowa tymczasowa procedura dotyczy płatności przekraczających 10 mln rubli miesięcznie (lub zbliżoną kwotę w walucie obcej)” – informuje TASS.