PILNY APEL PREMIERA MORAWIECKIEGO! “SYTUACJA JEST POWAŻNA”

Wiadomości

Informacje o koronawirusie w Polsce

Na oficjalnym profilu ministerstwa zdrowia na twitterze codziennie pojawia się informacja o nowych przypadkach zakażeń koronawirusem w Polsce. 

Tak jest też i dzisiaj (17.01).

Oto wpis ministerstwa:

Mamy 28 859 (w tym 3 185 ponownych zakażeń) potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: wielkopolskiego (4350), mazowieckiego (3908), kujawsko-pomorskiego (2997), śląskiego (2256), dolnośląskiego (2118), pomorskiego (1878), zachodniopomorskiego (1805),łódzkiego (1518), małopolskiego (1497), warmińsko-mazurskiego (1397), lubelskiego (1272), lubuskiego (988), świętokrzyskiego (847), podlaskiego (737), podkarpackiego (617), opolskiego (563).

111 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.
117 osób zmarło z powodu #COVID19, 255 osób zmarło z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami.Liczba zakażonych koronawirusem 5 466 491/108 887 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Z powodu wyjątkowo niekorzystnych warunków atmosferycznych premier Mateusz Morawiecki skierował do Polaków ważny apel.

Sytuacja pogodowa stała się na tyle poważna, że apel do Polek i Polaków wystosował sam Mateusz Morawiecki. Premier opublikował specjalny wpis, w którym prosi, by bez potrzeby nie wychodzić z domów. – Wszyscy widzimy, co się dzieje za oknami naszych domów – napisał szef rządu.

IMGW podaje, że do końca dnia należy liczyć się z silnymi podmuchami wiatru.

– Wszyscy widzimy co się dzieje za oknami naszych domów. Przez Polskę przechodzi orkan Eunice, który z ogromną siłą uderza we wszystko, co spotyka na swojej drodze. Apeluję: zostańcie w domach! – czytamy w najnowszym komunikacie premiera Mateusza Morawieckiego.

– Cały czas monitorujemy sytuację, właściwe służby działają i pomagają najbardziej poszkodowanym. Straż Pożarna interweniowała już ponad 12 tysięcy razy. Niestety dwie osoby zginęły a cztery zostały ranne. Uszkodzonych zostało ponad 1000 dachów, a bardzo wiele gospodarstw pozbawionych jest prądu. Są też utrudnienia w transporcie, na niektórych odcinkach wstrzymany jest ruch kolejowy. Najtrudniejsza sytuacja jest na północnym zachodzie naszego kraju – informuje szef rządu.

Witold Paszt nie żyje. 

Witold Paszt zmarł dzisiaj w nocy. Wokalista i założyciel grupy VOX miał 68 lat. Informacje przekazała rodzina za pomocą mediów społecznościowych. Artysta odszedł w otoczeniu rodziny. Artystę żegnają ludzie kultury i mediów.

Informację potwierdziła rodzina Witolda Paszta. „Wczoraj późnym wieczorem, dzień po rocznicy śmierci swojej Ukochanej Żony, odszedł nasz Tata, Witold Paszt” – napisała rodzina zmarłego na Instagramie.

Witold Paszt zmarł tuż po czwartej rocznicy śmierci swojej ukochanej żony Marty, którą pożegnał w 2018 r. Artysta mocno przeżył odejście małżonki, z którą przeżył blisko 50 lat.

Spoczywaj w pokoju [*]

Deep Sidhu zginął w wypadku

Nie żyje Deep Sidhu. Zginął we wtorek wieczorem w wypadku samochodowym

We wtorek wieczorek poinformowano o tragicznym wypadku aktora. Deep Sidhu kierował SUV-em, rozbijając się na ciężarówce z przyczepą.

Do wypadku doszło na drodze ekspresowej Kundli-Manesar-Palwal (KMP) w pobliżu Delhi. Wraz z nim jechała pendżabska aktorka, która przeżyła.

Spoczywaj w pokoju [*]

Ukraina. „Ostrzelano przedszkole w obwodzie ługańskim”. Brak prądu, ludzie ewakuowani do schronów

Przedszkole w Stanicy Ługańskiej (jednej z miejscowości na linii donbaskiego frontu) zostało ostrzelane przez separatystów – przekazała ukraińska rządowa organizacja Joint Forces Operation, zrzeszająca służby wojskowe działające na rzecz przywrócenia pokoju we wschodniej Ukrainie. Jak podano, dwie osoby zostały ranne, a miejscową ludność ewakuowano do schronów.

„Ze szczególnym cynizmem rosyjskie wojska okupacyjne przeprowadziły ostrzał miejscowości Stanica Ługańska w obwodzie donieckim” – napisał sztab na Facebooku.

W wyniku zastosowania ciężkiego uzbrojenia artyleryjskiego pociski trafiły w budynek przedszkola – przekazano. Według wstępnych danych dwie osoby cywilne doznały urazów. Służby medyczne poinformowały, że to pracownicy przedszkola – podaje Interfax-Ukraina.

Uszkodzona została infrastruktura: połowa miejscowości jest bez prądu. Mieszkańców Stanicy Ługańskiej ewakuowano do schronów.

Wichury w Wielkopolsce. „Przez powiat pleszewski przeszła trąba powietrzna”

50 domów zostało uszkodzonych w wielkopolskiej Dobrzycy i Sośnicy po nawałnicy, która przeszła przez gminę o godz. 5 na ranem – poinformował komendant pleszewskiej straży pożarnej bryg. Roland Egiert.

Jak dodał, mieszkańcy i strażacy od razu przystąpili do zabezpieczania domów przed ewentualnym deszczem. – Wszyscy z pokorą podeszli do tragicznych wydarzeń, wzajemne sobie pomagają i pracują nad likwidowaniem skutków w celu zabezpieczenia domów przed poważniejszymi zniszczeniami – powiedział komendant.

Minionej nocy wielkopolscy strażacy interweniowali ponad 900 razy. Funkcjonariusze straży pożarnej usuwają powalone drzewa i połamane gałęzie, interweniują też w przypadkach związanych z zerwanymi dachami i uszkodzonymi liniami energetycznymi. Portal tenpoznan.pl informuje, że około 55 tys. odbiorców nie ma prądu.