DRAMAT W POLSKIM MIEŚCIE! MASOWA EWAKUACJA 450 OSÓB!

Wiadomości

Informacje o koronawirusie w Polsce

Na oficjalnym profilu ministerstwa zdrowia na twitterze codziennie pojawia się informacja o nowych przypadkach zakażeń koronawirusem w Polsce. 

Tak jest też i dzisiaj (21.01).

Oto wpis ministerstwa:

Mamy 9 589 (w tym 914 ponownych zakażeń) potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: mazowieckiego (1791), wielkopolskiego (1118), kujawsko-pomorskiego (990), śląskiego (753), zachodniopomorskiego (688), pomorskiego (619), dolnośląskiego (549), łódzkiego (545)małopolskiego (483), warmińsko-mazurskiego (442), lubuskiego (417), lubelskiego (372), świętokrzyskiego (229), podlaskiego (219), opolskiego (171), podkarpackiego (154). 49 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.1 osoba zmarła z powodu #COVID19, 15 osób zmarło z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami. Liczba zakażonych koronawirusem 5 563 446 /109 833 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Niewybuch w szkole na Białołęce.

Na terenie szkoły podstawowej przy ulicy Podróżniczej natrafiono na niewybuch. Jak przekazała policja, teren został zabezpieczony. Na miejsce wezwano saperów.

Niewybuch – prawdopodobnie z okresu II wojny światowej o wielkości ok. 50 cm znaleziono podczas robót ziemnych na boisku w SP 257 przy ul. Podróżniczej.

“Ewakuowano ok. 450 uczniów. Młodsze dzieci zostały odebrane przez rodziców, starsze poszły do domów” – powiedziała Onyszko. Według relacji naocznych świadków saperzy dotarli już na miejsce. Teren szkoły zabezpiecza policja i straż miejska.

Z powodu wyjątkowo niekorzystnych warunków atmosferycznych premier Mateusz Morawiecki skierował do Polaków ważny apel.

Sytuacja pogodowa stała się na tyle poważna, że apel do Polek i Polaków wystosował sam Mateusz Morawiecki. Premier opublikował specjalny wpis, w którym prosi, by bez potrzeby nie wychodzić z domów. – Wszyscy widzimy, co się dzieje za oknami naszych domów – napisał szef rządu.

IMGW podaje, że do końca dnia należy liczyć się z silnymi podmuchami wiatru.

– Wszyscy widzimy co się dzieje za oknami naszych domów. Przez Polskę przechodzi orkan Eunice, który z ogromną siłą uderza we wszystko, co spotyka na swojej drodze. Apeluję: zostańcie w domach! – czytamy w najnowszym komunikacie premiera Mateusza Morawieckiego.

– Cały czas monitorujemy sytuację, właściwe służby działają i pomagają najbardziej poszkodowanym. Straż Pożarna interweniowała już ponad 12 tysięcy razy. Niestety dwie osoby zginęły a cztery zostały ranne. Uszkodzonych zostało ponad 1000 dachów, a bardzo wiele gospodarstw pozbawionych jest prądu. Są też utrudnienia w transporcie, na niektórych odcinkach wstrzymany jest ruch kolejowy. Najtrudniejsza sytuacja jest na północnym zachodzie naszego kraju – informuje szef rządu.

Witold Paszt nie żyje. 

Witold Paszt zmarł dzisiaj w nocy. Wokalista i założyciel grupy VOX miał 68 lat. Informacje przekazała rodzina za pomocą mediów społecznościowych. Artysta odszedł w otoczeniu rodziny. Artystę żegnają ludzie kultury i mediów.

Informację potwierdziła rodzina Witolda Paszta. „Wczoraj późnym wieczorem, dzień po rocznicy śmierci swojej Ukochanej Żony, odszedł nasz Tata, Witold Paszt” – napisała rodzina zmarłego na Instagramie.

Witold Paszt zmarł tuż po czwartej rocznicy śmierci swojej ukochanej żony Marty, którą pożegnał w 2018 r. Artysta mocno przeżył odejście małżonki, z którą przeżył blisko 50 lat.

Spoczywaj w pokoju [*]

Deep Sidhu zginął w wypadku

Nie żyje Deep Sidhu. Zginął we wtorek wieczorem w wypadku samochodowym

We wtorek wieczorek poinformowano o tragicznym wypadku aktora. Deep Sidhu kierował SUV-em, rozbijając się na ciężarówce z przyczepą.

Do wypadku doszło na drodze ekspresowej Kundli-Manesar-Palwal (KMP) w pobliżu Delhi. Wraz z nim jechała pendżabska aktorka, która przeżyła.

Spoczywaj w pokoju [*]