Polsat właśnie przekazał smutne wieści. Zmarł uwielbiany artysta, fani we łzach [*]

Wiadomości

Informacje o koronawirusie w Polsce

Na oficjalnym profilu ministerstwa zdrowia na twitterze codziennie pojawia się informacja o nowych przypadkach zakażeń koronawirusem w Polsce.

Tak jest też i dzisiaj (15.01).

Oto wpis ministerstwa:

Mamy 16 896 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: mazowieckiego (2759), małopolskiego (2290), śląskiego (2055), wielkopolskiego (1413), dolnośląskiego (1370), pomorskiego (1181), podkarpackiego (1122), lubelskiego (869), łódzkiego (683),kujawsko-pomorskiego (644), zachodniopomorskiego (598), warmińsko-mazurskiego (493), świętokrzyskiego (395), opolskiego (381), podlaskiego (257), lubuskiego (248). 138 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.Z powodu COVID-19 zmarły 122 osoby, z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 307 osób. Liczba zakażonych koronawirusem 4 298 375 / 102 270 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).W związku z korektami wprowadzanymi na bieżąco przez laboratoria w systemie EWP, globalna liczba zakażeń i zgonów od początku pandemii może nie być sumą kolejnych dziennych zakażeń lub zgonów.

Andrzej Kozioł, były wokalista zespołu VOX, nie żyje

Andrzej Kozioł, były wokalista zespołu VOX, zmarł w wieku 72 lat. Informację potwierdził w czwartek menadżer artysty Bogdan Zep.

„Zanim jednak panowie pojawili się na estradzie przez kilka miesięcy starannie przygotowywali się do swojego debiutu. Przesłuchiwali setki utworów zespołów i solistów, którzy stanowili dla nich inspiracje. W salach prób Telewizji Polskiej, pod okiem wybitnych specjalistów tamtego okresu, ćwiczyli elementy ruchu scenicznego i układali kompletną choreografię do poszczególnych utworów” – czytamy na oficjalnej stronie zespołu.

VOX wygrywał różne konkursy radiowe, telewizyjne i prasowe. Kwartet brał też udział w radiowym plebiscycie Studia Gama. W 1980 roku na Festiwalu Interwizji w Sopocie został wyróżniony I Nagrodą Dnia Płytowego i Nagrodą Publiczności. Zespół koncertował m.in. w NRD, RFN, Holandii, Szwecji, na Kubie, w Czechosłowacji, ZSRR i w Bułgarii oraz w ośrodkach polonijnych USA, Kanady i Australii.

Wśród najbardziej znanych utworów formacji znalazły się „Bananowy Song”, „Szczęśliwej drogi, już czas” i „Rycz mała, rycz”. W repertuarze VOX były piosenki pop i funk, ballady, standardy jazzowe i utwory gospel.

Spoczywaj w pokoju [*]

Niedzielski pożegna się ze swoim stanowiskiem?

„W środowisku PiS dojrzewa przekonanie, że minister Adam Niedzielski nie sprawdza się w swojej funkcji” – mówi senator Prawa i Sprawiedliwości Jan Maria Jackowski.

– Trzeba mieć uszy i oczy szeroko otwarte – powiedział senator PiS pytany o to, czy dymisja Adama Niedzielskiego to realna wizja na politycznym horyzoncie.

„Minister Niedzielski swoimi wypowiedziami quasi-politycznymi, próbując prowadzić własną politykę, występuje często przeciwko części własnego zaplecza politycznego w Sejmie pokazuje, że nie ma kwalifikacji politycznych do pełnienia tej funkcji” – dodał Jan Maria Jackowski. 

Dramat Kamila Stocha

Kamil Stoch nie wystąpi w konkursie w Zakopanem. Przyczyny rezygnacji z udziału w zawodach zdradził w poruszającym wpisie na Instagramie. Tuż przed treningiem utytułowany skoczek doznał kontuzji.

– Trzeba 2-3 tygodni, żeby Kamil Stoch był w stanie skakać – mówi w rozmowie ze Sport.pl dr Aleksander Winiarski. Lekarz kadry polskich skoczków wyklucza start Stocha w PŚ w Zakopanem po tym jak w środę Stoch podkręcił kostkę.

„Pęka mi serce. Ostatni poniedziałkowy skok dał mi tyle wiary, energii i radości, że już nie mogłem doczekać się dzisiejszego treningu. Rozgrzewka, sekunda nieuwagi, nawet nie wiem jak to nazwać i ból… Kostka spuchła i zmieniła kolor. Kilkugodzinne zabiegi, konsultacje, diagnozy. Zerwana torebka stawowa, nie dane mi będzie wystartować w Zakopanem” – napisał na Instagramie wybitny polski skoczek.

– Biologii nie oszukamy. Po badaniach, jakie dzisiaj przeprowadziliśmy u Kamila, nie widziałem szans na jego start w weekend w Zakopanem. Uraz jest poważny. Zawodnik musi teraz przez kilka dni odpoczywać. Na dzień dzisiejszy zagrożony jest także start Kamila za tydzień podczas Pucharu Świata w Titisee-Neustadt – poinformował WP SportoweFakty lekarz kadry skoczków.