Kuriozalne informację o Niedzielskim! Nikt się tego nie spodziewał!

Wiadomości

Informacje o koronawirusie w Polsce

Na oficjalnym profilu ministerstwa zdrowia na twitterze codziennie pojawia się informacja o nowych przypadkach zakażeń koronawirusem w Polsce.

Tak jest też i dzisiaj (14.01).

Oto wpis ministerstwa:

Mamy 16 047 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: mazowieckiego (2812), małopolskiego (2208), śląskiego (2026), dolnośląskiego (1452), wielkopolskiego (1216), pomorskiego (1140), podkarpackiego (918), łódzkiego (810), zachodniopomorskiego (624),lubelskiego (605), kujawsko-pomorskiego (589), warmińsko-mazurskiego (457), opolskiego (353), świętokrzyskiego (311), lubuskiego (231), podlaskiego (224). 71 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.Z powodu COVID-19 zmarły 153 osoby, z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 270 osób. Liczba zakażonych koronawirusem 4 281 482 / 101 841 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).W związku z korektami wprowadzanymi na bieżąco przez laboratoria w systemie EWP, globalna liczba zakażeń i zgonów od początku pandemii może nie być sumą kolejnych dziennych zakażeń lub zgonów.

Niedzielski pożegna się ze swoim stanowiskiem?

“W środowisku PiS dojrzewa przekonanie, że minister Adam Niedzielski nie sprawdza się w swojej funkcji” – mówi senator Prawa i Sprawiedliwości Jan Maria Jackowski.

– Trzeba mieć uszy i oczy szeroko otwarte – powiedział senator PiS pytany o to, czy dymisja Adama Niedzielskiego to realna wizja na politycznym horyzoncie.

“Minister Niedzielski swoimi wypowiedziami quasi-politycznymi, próbując prowadzić własną politykę, występuje często przeciwko części własnego zaplecza politycznego w Sejmie pokazuje, że nie ma kwalifikacji politycznych do pełnienia tej funkcji” – dodał Jan Maria Jackowski. 

Andrzej Kozioł, były wokalista zespołu VOX, nie żyje

Andrzej Kozioł, były wokalista zespołu VOX, zmarł w wieku 72 lat. Informację potwierdził w czwartek menadżer artysty Bogdan Zep.

„Zanim jednak panowie pojawili się na estradzie przez kilka miesięcy starannie przygotowywali się do swojego debiutu. Przesłuchiwali setki utworów zespołów i solistów, którzy stanowili dla nich inspiracje. W salach prób Telewizji Polskiej, pod okiem wybitnych specjalistów tamtego okresu, ćwiczyli elementy ruchu scenicznego i układali kompletną choreografię do poszczególnych utworów” – czytamy na oficjalnej stronie zespołu.

VOX wygrywał różne konkursy radiowe, telewizyjne i prasowe. Kwartet brał też udział w radiowym plebiscycie Studia Gama. W 1980 roku na Festiwalu Interwizji w Sopocie został wyróżniony I Nagrodą Dnia Płytowego i Nagrodą Publiczności. Zespół koncertował m.in. w NRD, RFN, Holandii, Szwecji, na Kubie, w Czechosłowacji, ZSRR i w Bułgarii oraz w ośrodkach polonijnych USA, Kanady i Australii.

Wśród najbardziej znanych utworów formacji znalazły się „Bananowy Song”, „Szczęśliwej drogi, już czas” i „Rycz mała, rycz”. W repertuarze VOX były piosenki pop i funk, ballady, standardy jazzowe i utwory gospel.

Spoczywaj w pokoju [*]

Dramat Kamila Stocha

Kamil Stoch nie wystąpi w konkursie w Zakopanem. Przyczyny rezygnacji z udziału w zawodach zdradził w poruszającym wpisie na Instagramie. Tuż przed treningiem utytułowany skoczek doznał kontuzji.

– Trzeba 2-3 tygodni, żeby Kamil Stoch był w stanie skakać – mówi w rozmowie ze Sport.pl dr Aleksander Winiarski. Lekarz kadry polskich skoczków wyklucza start Stocha w PŚ w Zakopanem po tym jak w środę Stoch podkręcił kostkę.

„Pęka mi serce. Ostatni poniedziałkowy skok dał mi tyle wiary, energii i radości, że już nie mogłem doczekać się dzisiejszego treningu. Rozgrzewka, sekunda nieuwagi, nawet nie wiem jak to nazwać i ból… Kostka spuchła i zmieniła kolor. Kilkugodzinne zabiegi, konsultacje, diagnozy. Zerwana torebka stawowa, nie dane mi będzie wystartować w Zakopanem” – napisał na Instagramie wybitny polski skoczek.

– Biologii nie oszukamy. Po badaniach, jakie dzisiaj przeprowadziliśmy u Kamila, nie widziałem szans na jego start w weekend w Zakopanem. Uraz jest poważny. Zawodnik musi teraz przez kilka dni odpoczywać. Na dzień dzisiejszy zagrożony jest także start Kamila za tydzień podczas Pucharu Świata w Titisee-Neustadt – poinformował WP SportoweFakty lekarz kadry skoczków.