PORAŻAJĄCA OFICJALNA STATYSTYKA WOJNY W UKRAINIE!

Wiadomości

Informacje o koronawirusie w Polsce

Na oficjalnym profilu ministerstwa zdrowia na twitterze codziennie pojawia się informacja o nowych przypadkach zakażeń koronawirusem w Polsce. 

Tak jest też i dzisiaj (11.03).

Oto wpis ministerstwa:

Mamy 11 637 (w tym 1 308 ponownych zakażeń) potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: mazowieckiego (1798), wielkopolskiego (1607), kujawsko-pomorskiego (1038), zachodniopomorskiego (827), dolnośląskiego (820), śląskiego (781), lubelskiego (768),pomorskiego (742), małopolskiego (647),łódzkiego (619), lubuskiego (508), warmińsko-mazurskiego (484), świętokrzyskiego (330), podlaskiego (227), opolskiego (193), podkarpackiego (142). 106 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.31 osób zmarło z powodu #COVID19, 90 osób zmarło z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami. Liczba zakażonych koronawirusem 5 799 996/ 113 307 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Statystyki konfliktu rosyjsko-ukraińskiego są porażające

ONZ poinformowało, że od początku rosyjskiej inwazji (24.02) na Ukrainę zginęło co najmniej 579 cywilów, z zastrzeżeniem, że bilans na pewno jest wyższy, a to są ofiary już oficjalnie zweryfikowane przez OHCHR.

Od początku rosyjskiej inwazji (24.02) na Ukrainę kraj opuściły co najmniej 2 597 543 osoby – podaje ONZ.

Według prezydenta Ukrainy, od początku rosyjskiej inwazji (24.02) zginęło około 1300 ukraińskich żołnierzy.

Natomiast po stronie rosyjskiej statystyka wygląda następująco:


Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy poinformował o całkowitych stratach bojowych Rosji. – Od początku inwazji na Ukrainę wojska rosyjskie straciły ponad 12 tys. żołnierzy – zaznaczono.

Deutsche Bank wycofuje się z kontrowersyjnej decyzji.

Deutsche Bank poinformował, że zakończy swoją działalność w Rosji. Wcześniej największy niemiecki bank spotkał się ostrą krytyką po deklaracji o kontynowaniu obecności na tym rynku.

Decyzja ta została podjęta po tym, jak prezes Deutsche Bank Christian Sewing poinformował we wcześniejszym wpisie na blogu w czwartek, że całkowite wycofanie się z Rosji byłoby „sprzeczne z naszymi wartościami”, za co został skrytykowany w mediach przez inwestorów i polityków, zarzucających bankowi związki z Rosją.

„Podobnie jak niektórzy międzynarodowi partnerzy, zgodnie z naszymi prawnymi i regulacyjnymi zobowiązaniami, jesteśmy w trakcie zamykania naszej działalności w Rosji, podczas gdy pomagamy naszym nierosyjskim klientom międzynarodowym w ograniczaniu ich działalności” – przekazał Deutsche Bank

Prezydent Ukrainy i Putin w końcu się spotkają?

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski wiele razy zwracał się do Władimira Putina, żeby ten nie chował się i miał odwagę się z nim spotkać. Teraz rosyjska agencja państwowa RIA Novosti, donosi, że Kreml nie wyklucza takiej możliwości, o czym miał poinformować jego rzecznik Dmitrij Pieskow.

– Międzynarodowe negocjacje z udziałem prezydenta Rosji Władimira Putina i przywódców innych państw na temat sytuacji na Ukrainie są wyraźnie potrzebne i pożądane – powiedział rzecznik Kremla, którego cytuje rosyjska RIA Novosti.

– Jednak najpierw delegacje i ministrowie muszą wypełnić swoją część pracy, tak aby prezydenci nie spotykali się po to, żeby tylko porozmawiać, ale po to, żeby omówić rezultaty – cytowała Pieskowa agencja.

Łukaszenka przyleciał do Moskwy na spotkanie z Putinem

W piątek Władimir Putin miał spotkać się w Moskwie z Aleksandrem Łukaszenką. Co mogło być celem spotkania?

Były ambasador RP w Ukrainie Jan Piekło przedstawił swój punkt widzenia. Jego zdaniem Łukaszenko został wezwany do Moskwy na dywanik.

— Po pierwsze Aleksander Łukaszenko nie spełnił pokładanych w nim przez Putina nadziei, a więc nie zaatakował Ukrainy. Okazuje się, że te wojska białoruskie, które miały wejść do Ukrainy, nie zrobiły tego. Prawdopodobnie nawet nie dlatego, że Łukaszenka nie chciał, tylko dlatego, że te wojska nie chciały. A jego pozycja jest słaba — mówił były dyplomata w rozmowie z w TOK FM.

Agencja RIA podaje, że Łukaszenka podczas dzisiejszej wizyty u Putina pokazał mapę ukazującą plan „ukraińskiego ataku na Białoruś”.

Według Putina, „są pewne pozytywne zmiany”, jeśli chodzi o negocjacje ze stroną ukraińską – IFX. – czytamy na Twiterze Łukasza Bok.