PORAŻAJĄCE WIEŚCI Z GRANICY! INFORMACJA O ZMARŁYM DZIECKU! [PILNE]

Wiadomości

Informacje o koronawirusie w Polsce:

Na oficjalnym profilu ministerstwa zdrowia na twitterze codziennie pojawia się informacja o nowych przypadkach zakażeń koronawirusem w Polsce.

Tak jest też i dzisiaj (05.11). W ciągu ostatnich kilku dni odnotowany został ogromny procentowy skok ilości zakażeń oraz zgonów.

Oto wpis ministerstwa:

Mamy 19 074 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: mazowieckiego (4027), lubelskiego (2123), śląskiego (1307), wielkopolskiego (1301), łódzkiego (1264), dolnośląskiego (1071), pomorskiego (1026), małopolskiego (1008), zachodniopomorskiego (980),kujawsko-pomorskiego (934), podlaskiego (908), podkarpackiego (884), warmińsko-mazurskiego (832), opolskiego (455), lubuskiego (415), świętokrzyskiego (365). 174 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.Z powodu #COVID19 zmarło 75 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 199 osób. Liczba zakażonych koronawirusem 3 162 804/78 524 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).W związku z korektami wprowadzanymi na bieżąco przez laboratoria w systemie EWP, globalna liczba zakażeń i zgonów od początku pandemii może nie być sumą kolejnych dziennych zakażeń lub zgonów.

Informacja z granicy

OKO.press: 14-letni Kurd zmarł przy przejściu granicznym w Kuźnicy z powodu wychłodzenia. Dziennikarze rozmawiali z informatorem z obozowiska po białoruskiej stronie granicy.

– Zmarł z powodu wyziębienia – przekazał Irakijczyk z obozu uchodźców w rozmowie z OKO.press. Dziennikarze twierdzą, że 14-letni chłopiec zmarł 10 listopada.

Beata Kozidrak usłyszała wyrok

Beata Kozidrak – wokalistka zespołu “Bajm” – została skazana na sześć miesięcy prac społecznych za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu. Wobec artystki orzeczono też pięcioletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

– Orzeczenie zapadło 29 października 2021 roku. Sąd Rejonowy dla Warszawy-Mokotowa uznał Beatę K. winną zarzucanych czynów i skazał ją na sześć miesięcy ograniczenia wolności z obowiązkiem wykonywania nieodpłatnej, kontrolowanej pracy społecznej w wymiarze 20 godzin oraz zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na okres pięciu lat – powiedziała.

Ponadto sąd zobowiązał ją do zapłacenia 10 tysięcy złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. Sąd uznał, że na podstawie zebranych dowodów “okoliczności czynu i wina oskarżonej nie budzą wątpliwości”.

Jak wynika z ustaleń Prokuratury Rejonowej Warszawa-Mokotów, 1 września około godziny 19.40 Beata Pietras (znana pod panieńskim nazwiskiem Kozidrak), jadąc samochodem marki BMW przy skrzyżowaniu al. Niepodległości i ulicy Batorego na warszawskim Mokotowie “umyślnie naruszyła zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym”, gdy nietrzeźwa kierowała autem.

Dobra decyzja?

Nie żyje znana polska artystka

Joanna Bruzdowicz-Tittel, polska kompozytorka, pianistka i krytyk muzyczny, Dama Orderu „Polonia Restituta”, zmarła 3 listopada we Francji, gdzie mieszkała i tworzyła od 50 lat. O śmierci artystki poinformowała PAP w piątek jej synowa Dobromiła Skalska.

-Zmarła w wieku 78 lat, w swoim studiu muzycznym w Taillet, we francuskich Pirenejach. Pozostawiła trzech synów: Marka, Jana i Jörga oraz czworo wnucząt — poinformowała synowa gwiazdy Dobromiła Skalska.

Spoczywaj w pokoju

Katastrofa lotnicza w Brazylii

Katastrofa lotnicza w Brazylii. Potwierdzono, że tragicznie zginęła popularna piosenkarka i laureatka nagrody Grammy Marília Mendonca. Jaka była przyczyna katastrofy?

W piątek 5 listopada 26-letnia brazylijska piosenkarka Marilia Mendonca była w drodze na koncert. Samolot, którym podróżowała wokalistka wraz z wujem oraz producentem, rozbił się pomiędzy rodzinnym miastem piosenkarki — Goiania a małym miastem Caratingą położonym na północ od Rio de Janeiro.

Piosenkarka Marilia Mendonca zginęła w katastrofie lotniczej. Samolot, którym leciała, rozbił się w jednej z wsi w południowo-wschodnim brazylijskim stanie Minas Gerais. Wśród ofiar jest również wuj artystki, jej producent oraz dwóch członków załogi. Rozpoczęto dochodzenie w celu ustalenia przyczyn katastrofy.

Przyczyny katastrofy są nadal ustalane, ale Minas Gerais Electric Company (CEMIG) poinformowało, że samolot prawdopodobnie uderzył w kabel na umieszczony wieży elektrycznej należącej do ich przedsiębiorstwa.

Nie żyje znany aktor

Nie żyje wybitny, brytyjski aktor Lioner Blair. Agent artysty podał, że zmarł wczesnym rankiem w czwartek, w otoczeniu swojej rodziny. Przyczyna śmierci nie została podana do informacji publicznej. Miał 92 lata.

Aktor, prezenter telewizyjny i tancerz Lionel Blair zmarł w wieku 92 lat. Jego kariera sceniczna i filmowa trwała osiem dekad.

Dożył bardzo dojrzałego wieku, był kochany przez rodzinę i myślę, że zmarł w ich towarzystwie, co jest piękne – powiedział jego agent.

To właśnie taniec był jego pierwszą, zawodową pasją. Uchodził za jednego z najbardziej utalentowanych samouków w historii tej dziedziny. Jak wielokrotnie miał przyznawać, jego inspiracją w dzieciństwie był Fred Astaire oraz Ginger Rogers.

Spoczywaj w pokoju [*]

Kolejne loterie, w których można wziąć udział po zaszczepieniu się

Trzy tony węgla są jedną z nagród w loterii szczepionkowej zorganizowanej w Kraju Chabarowskim, w azjatyckiej części Rosji. Władze lokalne zapewniają, że loteria przygotowana we współpracy z rejonowym szpitalem, zmotywowała mieszkańców i liczba chętnych do szczepień na Covid-19 wzrosła.

– Wszystko zrobiliśmy własnymi siłami, dlatego nagrody nie są takie wielkie wielkie, ale są ważne – portalowi dzisiajKhv.ru przedstawicielka administracji Anastazja Sacharowa.

Szpital rejonowy zaoferował m.in. talon na usługę stomatologiczną nie obowiązkową zgłoszenie i na badania lekarskie dla kierowców. Kolejne nagrody to np. abonament na pół roku do rejestracji w witrynie rejonu – Perejasławce czy kuchenka mikrofalowa. Główną nagrodą są trzy tony węgla.

Losowanie szczęśliwców odbędzie się na początku grudnia. Wydarzenie będzie transmitowane na żywo w Internecie.

Czy powróci nauka zdalna?

W ponad 2,7 tys. szkół podstawowych i ponadpodstawowych odbywają się już lekcje zdalne lub w trybie mieszanym – wynika z raportu Ministerstwa Edukacji i Nauki w czwartek 4 listopada.

Najrzadziej utrudnienia pojawiają się w przedszkolach, gdzie wskaźnik tradycyjnie działających placówek wyniósł w czwartek 97,9 proc.

Widać, że IV fala epidemii się rozpędza. W połowie przyszłego tygodnia zobaczymy, czy nowych zakażeń przybędzie po dniach wolnych związanych ze Wszystkimi Świętymi. Trzeba się tego niestety spodziewać – zaznaczył wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Zapytany, czy epidemia wymknęła się spod kontroli, jak wskazują niektórzy eksperci wiceminister powiedział, że nie podziela takiego zdania.

– Nie zgadzam się z tym. Mamy w tej chwili więcej przyjęć do szpitali, co jest efektem większej liczby zakażeń. Mamy wszędzie zachowany w tej chwili zapas łóżek dla pacjentów z COVID-19. Na dzisiaj jest to prawie 14 tys. przygotowanych łóżek, z czego zajętych mamy niespełna 8,8 tys. – wyliczył. Post Views: 471