PORAŻAJĄCY PLAN PUTINA… ZATRZYMANO NAJEMNIKA, KTÓRY PRZYJECHAŁ ZABIĆ PREZYDENTA UKRAINY!

Wiadomości

Informacje o koronawirusie w Polsce

Na oficjalnym profilu ministerstwa zdrowia na twitterze codziennie pojawia się informacja o nowych przypadkach zakażeń koronawirusem w Polsce. 

Tak jest też i dzisiaj (01.03).

Oto wpis ministerstwa:

Mamy 6 564 (w tym 670 ponownych zakażeń) potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: mazowieckiego (1217), wielkopolskiego (802), kujawsko-pomorskiego (614), pomorskiego (481), zachodniopomorskiego (461), dolnośląskiego (453), śląskiego (401), łódzkiego (391),małopolskiego (337), lubuskiego (313), warmińsko-mazurskiego (266), lubelskiego (235), świętokrzyskiego (183), opolskiego (145), podlaskiego (119), podkarpackiego (98).48 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną. Z powodu #COVID19 nie zmarła żadna osoba, 1 osoba zmarła z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami.

Przyjechał z misją zabicia prezydenta Zełenskiego.

Brytyjskie media donosiły o obecności w Ukrainie najemników z tak zwanej Grupy Wagnera. Mieli oni rzekomo planować przeprowadzenie zamachu na prezydenta Zełenskiego. Jeden z nich został ujęty.

Doradca w ukraińskim MSW Anton Heraszczenko poinformował we wtorek o wzięciu do niewoli najemnika z rosyjskiej formacji zbrojnej nazywanej “grupą Wagnera”. Według Heraszczenki Rosjanin wcześniej walczył w Syrii.

O wysłaniu do Kijowa ponad czterystu rosyjskich najemników, których zadaniem ma być zamordowanie prezydenta Zełenskiego i członków jego rządu, donosił w poniedziałkowym wydaniu brytyjski dziennik „The Times”. W ten sposób Rosjanie chcieli przygotować grunt pod przejęcie kontroli nad Ukrainą.

Sam prezydent Zełenski w jednym z oświadczeń przyznał, że jest on na szczycie rosyjskiej “czarnej listy”, a numerem dwa jest jego rodzina.

Według informacji “The Times”, obecność grupy w Ukrainie ma być podyktowana zleceniem zabójstwa prezydenta Wołodymyra Zełenskiego, ale także premiera, ministrów i burmistrza Kijowa, Witalija Kliczki.

Parlament Europejski przyjął wniosek

Parlament Europejski przyjął wniosek Ukrainy i rozpoczął procedurę, która może zakończyć się wstąpieniem tego kraju do Unii Europejskiej.

Procedura rozpatrzenia wniosku może być istotna dla Zełenskiego ze względu na to, że kwestia ta może być potencjalnie wykorzystana podczas rozmów z Rosją – wskazuje serwis Ukraińska Prawda. 

Wtorkowa wiadomość wprost z Unii Europejskiej przyniesie dla Ukrainy walczącej od czwartku w wojnie z Rosjanami sporą dozę nadziei. Wniosek podpisany przez Wołodomyra Zełenskiego został zaakceptowany.

Informację o przyjęciu wniosku Ukrainy, która w trybie nadzwyczajnym chce przystąpić do UE, przekazała we wtorek przewodnicząca Parlamentu Europejskiego Roberta Metsola.

– Uznajemy europejską perspektywę Ukrainy. Jak wyraźnie stwierdza nasza rezolucja, z zadowoleniem przyjmujemy, panie prezydencie (Zełenski), wniosek Ukrainy o status kandydata i będziemy pracować nad tym celem. Musimy wspólnie stawić czoło przyszłości – stwierdziła Metsola.

– Panie prezydencie, stoimy z wami w waszej walce o przetrwanie w tym mrocznym momencie naszej historii. Kiedy spojrzy pan na Parlament Europejski, znajdzie pan sojusznika, przestrzeń do zwracania się do Europy i świata, i zawsze, zawsze – przyjaciela. Parlament Europejski ma długą, dumną historię bycia cierniem w boku autokratów i w tym duchu będę starała się o zakaz wstępu na teren Parlamentu Europejskiego dla każdego przedstawiciela Kremla. W izbie demokracji nie ma miejsca dla agresorów i podżegaczy wojennych – powiedziała.

Rosyjski samolot nad Polską

Mimo obowiązującego zakazu lotów nad Polską dla rosyjskich linii nad naszym krajem przeleciał dziś nad ranem samolot linii Volga-Dnepr Airlines. Jak podał Urząd Lotnictwa Cywilnego, samolot ten leciał z Rosji na Słowację, lot był przeprowadzony na prośbę strony słowackiej i uzyskał stosowne zgody.

Przypomnijmy – w związku z inwazją na Ukrainę przestrzeń powietrzna jest zamknięta dla wszystkich rosyjskich samolotów.

Jak wyjaśnił urząd na Twitterze, przelot odbył „samolot cargo z zasobami krytycznymi dla infrastruktury elektrowni w Słowacji”.

„Dzisiejszy lot z Federacji Rosyjskiej przez Polskę na Słowację był przeprowadzony na prośbę strony słowackiej i uzyskał stosowne zgody” — podał ULC.

Weź udział w akcji hakerów Anonymous i pomóż uświadomić Rosjan, co się dzieje w Ukrainie

Grupy hakerskie z całego świata, w tym Anonymous i Cyber ​​​​Partisans, dokonują cyberataków na rosyjskie banki, państwową telewizję rosyjską RT i białoruską sieć kolejową. Oprócz tego nawołują internautów wspólnej akcji przeciwko rosyjskiej propagandzie.

Wystarczy włączyć Google Maps lub popularniejszy w Rosji Yandex.Maps i zostawić odpowiednią „recenzję” wybranego miejsca.

Anonymous napisali na swoim profilu na Twitterze, że nowa akcja jest związana z funkcją, która dostępna jest w Google Maps, a mianowicie recenzowaniem firm czy restauracji. Każdy może wybrać sobie dowolny obiekt na terytorium Rosji i zamiast wychwalać usługi czy jedzenie, napisać krótki komentarz, który uświadomi Rosjanom, co się dzieje na Ukrainie.

W komentarzach pojawiają się gotowe wiadomości po rosyjsku, które można wklejać w sekcji opinii, warto je jednak wcześniej sobie przetłumaczyć, by mieć pewność, co zawierają.

Przejdź do Map Google. Wybierz terytorium Rosji. Znajdź restaurację lub firmę i napisz recenzję. Pisząc recenzję wyjaśnij, co dzieje się na Ukrainie – napisali Anonymous na Twitterze, zachęcając do większej aktywności w wojnie z Rosją.