Posłowie PiS wyszli na konferencje i zaczęli kłamać – telewizje natychmiast przerwały transmisje!

Wiadomości

Informacje o koronawirusie w Polsce

Na oficjalnym profilu ministerstwa zdrowia na twitterze codziennie pojawia się informacja o nowych przypadkach zakażeń koronawirusem w Polsce. 

Tak jest też i dzisiaj (10.01).

Oto wpis ministerstwa:

Mamy 42 095 (w tym 4 486 ponownych zakażeń) potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: mazowieckiego (5601), wielkopolskiego (5436), śląskiego (4100), kujawsko-pomorskiego (3716), dolnośląskiego (3266), pomorskiego (3004), łódzkiego (2750),małopolskiego (2424), zachodniopomorskiego (2175), lubelskiego (2056), warmińsko-mazurskiego (1608), lubuskiego (1512), świętokrzyskiego (1251), podkarpackiego (1180), opolskiego (938), podlaskiego (903).175 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną. Z powodu COVID-19 zmarło 79 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 183 osoby.Liczba zakażonych koronawirusem 5 313 111/ 107 466 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).W związku z korektami wprowadzanymi na bieżąco przez laboratoria w systemie EWP, globalna liczba zakażeń i zgonów od początku pandemii może nie być sumą kolejnych dziennych zakażeń lub zgonów.

TVN24 i Polsat News przerwały konferencję posłów PiS. Chodzi o ceny energii

Politycy PiS próbowali zrzucić odpowiedzialność za wysokie ceny energii na Unię Europejską. Telewizje przerwały transmisję z konferencji prasowej, “prostując” nieprawdziwe tezy.

Na porannej konferencji posłowie PiS przekonywali, że za wysokie ceny energii odpowiada m.in. handel emisjami CO2, który narzuciła Unia Europejska. Stacja TVN24 przerwała nadawanie konferencji i sprostowała informacje przekazane przez posłów. Stacja zaznaczyła, że posłowie mówią o “tym, co wywiesili na swoich plakatach”. – Na nich pokazano, że 60 proc. kosztów za energię wynika z kosztów narzuconych przez UE, o czym specjaliści mówią, że to nieprawda – mówił prowadzący program Robert Kantereit na antenie TVN24. I podkreślił, że eksperci zaznaczają, że jest to propaganda, a rzeczywiste koszty narzucone przez Wspólnotę wynoszą około 23 proc.

Kilka godzin po pierwszej konferencji prasowej trzej posłowie zwołali drugą. Tym razem towarzyszyła im rzeczniczka PiS Anita Czerwińska, która poinformowałą o złożeniu skargi do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji na przerwanie transmisji i komentarz ze strony TVN24.

– Podczas transmisji konferencji panów posłów, stacja TVN24 przerwała transmisję i opatrzyła komentarzami wystąpienie panów posłów, zarzucając im słowa, których nie powiedzieli. To złamanie podstawowych standardów i naruszenie wolności słowa. Złożymy skargę do KRRiT, oczekujemy też sprostowania – poinformowała rzeczniczka PiS Anita Czerwińska.

Nie żyje Betty Davis. Kultowa piosenkarka miała 77 lat

Betty Davis nie żyje. Amerykańska piosenkarka zmarła w wieku 77 lat. Zasłynęła z muzyki funk i soul, a jej twórczość inspirowała później m.in. Prince’a czy Erykah Badu. Była żoną legendarnego muzyka, Milesa Davisa.

„Z wielkim smutkiem dzielę się wiadomością o odejściu Betty Davis, wszechstronnie utalentowanej muzycznej pionierki i gwiazdy rocka, piosenkarki, autorki tekstów i ikony mody” — przekazała w oświadczeniu wieloletnia przyjaciółka Davis, Connie Portis. „Betty była przede wszystkim przyjaciółką, ciocią, siostrzenicą i ukochaną członkinią swojej wspólnoty w Homestead w Pensylwanii, a także światowej społeczności przyjaciół i fanów” — dodała Portis.

Spoczywaj w pokoju [*]

Kolejna „niespodzianka” w Polskim Ładzie. Zaboli emerytów

Początkowe problemy z Polskim Ładem to niejedyna niemiła niespodzianka, jaka czeka na Polaków w tym roku. Wielkim zaskoczeniem dla emerytów może być fakt, że nie otrzymają oni 14. emerytury. W zamian za to rząd proponuje podwyższoną składkę zdrowotną i gigantyczną inflację.

Gościem portalu money.pl był były minister finansów Tadeusz Kościński, ocenił on „niespodziankę”, którą skrywa Polski Ład.

– Moim zdaniem wielką niespodzianką będzie to, że nie ma czternastej emerytury. To niby zostało powiedziane na początku roku, ale czego się obawiam, że kiedy miliony emerytów zorientują się, że co prawda otrzymali jedną emeryturę w prezencie w postaci obniżonego podatku – ale z podwyższoną składką zdrowotną – ale nie dostaną „czternastek”, to przed wyborami będzie nas czekać kilkanaście miliardów wydanych z budżetu, by „czternastki” magicznie wróciły – ocenił.

Nowa strategia rządu na walkę z pandemią.

Minister zdrowia Adama Niedzielskiego oraz minister edukacji i nauki Przemysława Czarnka na konferencji prasowej mówili o zmianach w walce z pandemią. Sprawdź, co się zmieni.

„Wyraźnie widzimy, że apogeum piątej fali jest już za nami” – powiedział minister Niedzielski. Dodał, że mamy do czynienia z początkiem końca pandemii.

Mam nadzieję, że w marcu będą odważne decyzje o zniesieniu restrykcji

– powiedział Adam Niedzielski.

  • 7-dniowa kwarantanna dla wszystkich od 15.02.
  • Kwarantanna dla współdomowników wyłącznie w okresie izolacji członka rodziny od 15.02.
  • likwidacja kwarantanny z kontaktu od 11.02.
  • 7-dniowa kwarantanna przyjazdowa (wyłącznie dla osób bez UCC) od 11.02.
  • reguły izolacji dla medyków i służb mundurowych bez zmian
  • 21 lutego koniec nauki zdalnej 

„Podjęliśmy decyzję o przyspieszeniu powrotu do nauki stacjonarnej o tydzień w klasach 5-8 szkół podstawowych oraz w szkołach ponadpodstawowych. Nauka zdalna będzie trwała krócej, niż zapowiadaliśmy” – powiedział minister Czarnek.

Nauka zdalna nie będzie trwała, jak zakładaliśmy wcześniej, do końca lutego, tylko wszystkie te szkoły, które w drugiej połowie lutego nie będą już na feriach, wrócą do nauki stacjonarnej 21 lutego” – dodał minister edukacji i nauki.