Potężny pożar w szpitalu na oddziale neonatologi i. Śmierć 11 noworodków. KOSZMAR

Wiadomości

Tragiczny pożar w szpitalu.

Jedenaścioro noworodków zginęło w środę w pożarze szpitala w mieście Tivaouane w zachodniej części Senegalu – poinformował prezydent tego kraju Macky Sall na Twitterze.

“Właśnie z bólem i konsternacją dowiedziałem się o śmierci 11 noworodków w pożarze, który miał miejsce na oddziale neonatologii publicznego szpitala w Tivaouane” – napisał prezydent na Twitterze. Macky Sall złożył kondolencje rodzicom ofiar.

“Uratowano troje dzieci” – poinformował Burmistrz Tivaouane, miasta położonego około 120 km na wschód od stolicy kraju, Dakaru, poinformował, że z pożaru uratowano troje dzieci. Minister zdrowia Senegalu, który przebywa w Genewie na spotkaniu Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), zapowiedział, że skróci podróż i powróci natychmiast do kraju. 

Nie żyje Bob Neuwrith.

Bob Neuwrith , współpracownik Boba Dylana, Johna Cale’a i Janis Joplin, zmarł w wieku 82 lat. Przyczyną śmierci była niewydolność serca.

Muzyk był wokalistą, autorem piosenek i producentem muzycznym. Pełnił jedną z głównych ról na scenie folkowej Cambridge wczesnych lat 60. Przyjaźnił się z Bobem Dylanem, z którym zagrał w filmie dokumentalnym “Don’t Look Back”, był również tour managerem artysty.

“Serce Boba przestało bić. Był artystą każdą komórką swojego ciała i uwielbiał zachęcać innych do tworzenia. Był malarzem, autorem tekstów, producentem i artystą studyjnym, którego dorobek jest do dziś szanowany. Przez ponad 60 lat był w epicentrum wydarzeń kulturalnych od Woodstock po Paryż” – czytamy w oświadczeniu rodziny.

Spoczywaj w pokoju [*]

Intensywne burze z gradem.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami. Gwałtowne zjawiska atmosferyczne mogą wystąpić na terenie pięciu województw. Uważać należy m.in. na opady gradu.

IMGW poinformowało, że alerty przed burzami obowiązują od godziny 13 we wtorek i potrwają do wieczora.

“Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu do 20 mm oraz porywy wiatru do 75 km/h” – przekazał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

“Dziś w zachodniej połowie Polski, w strefie oddziaływania zatoki niżu z układem frontów atmosferycznych, warunki biometeorologiczne będą niekorzystne. Na pozostałym obszarze Polski, wraz z przemieszczaniem się układu frontów na wschód, będą ulegały stopniowemu pogorszeniu” – ostrzega też IMGW na Twitterze.

Agnieszka Włodarczyk tr