PUTIN POWIEDZIAŁ COŚ STRASZNEGO! ROZWIAŁ WSZELKIE WĄTPLIWOŚCI… [PILNE]

Wiadomości

Informacje o koronawirusie w Polsce

Na oficjalnym profilu ministerstwa zdrowia na twitterze codziennie pojawia się informacja o nowych przypadkach zakażeń koronawirusem w Polsce. 

Tak jest też i dzisiaj (24.01).

Oto wpis ministerstwa:

Mamy 20 456 (w tym 2 269 ponownych zakażeń) potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: mazowieckiego (3394), wielkopolskiego (2939), kujawsko-pomorskiego (2161), zachodniopomorskiego (1421), śląskiego (1407), dolnośląskiego (1323), łódzkiego (1109),lubelskiego (1069), pomorskiego (1046), małopolskiego (1019), warmińsko-mazurskiego (950), lubuskiego (789), świętokrzyskiego (634), podlaskiego (448), opolskiego (327), podkarpackiego (320).100 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną. 92 osoby zmarły z powodu #COVID19, 268 osób zmarło z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami.Liczba zakażonych koronawirusem 5 602 680/ 110 517 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Putin dementuje słowa swojego rzecznika.

Zaledwie kilka godzin temu rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow powiedział w rozmowie z dziennikarzami, że Rosja jest gotowa wysłać swoją delegację do Mińska na rozmowy z Ukrainą. Władimir Putin jednak jednoznacznie dementuje te słowa. Do żadnego spotkania nie dojdzie!

Władimir Putin twierdzi, że władze Ukrainy to “narkomani i neonaziści” i absolutnie nie zamierza prowadzić z nimi rozmów pokojowych.

nieoficjalnie: UE zamrozi aktywa Putina i Ławrowa

Unia Europejska przygotowuje się do nałożenia zdecydowanie dotkliwszych sankcji na Rosję w związku z ostatnią agresja na Ukrainę. Konsekwencje swoich działań odczują najwyżsi przedstawiciele władz. Majątki Władimira Putina i Siergieja Ławrowa mają zostać zamrożone.

Jak informuje “Financial Times”, o takiej ewentualności poinformowały dziennik trzy osoby zaznajomione ze sprawą.

Pakiet ma zostać zaakceptowany przez ministrów spraw zagranicznych UE jeszcze w piątek po południu.

Na razie ani Władimir Putin, ani Siergiej Ławrow nie zostaną jednak objęci zakazem podróżowania przez zachodnie kraje.

Morawiecki: Zamkniemy przestrzeń powietrzną nad Polską dla rosyjskich linii lotniczych

Poleciłem przygotowanie uchwały Rady Ministrów, która doprowadzi do zamknięcia przestrzeni powietrznej nad Polską dla rosyjskich linii lotniczych – poinformował premier Mateusz Morawiecki.

Premier Mateusz Morawiecki w czwartek wziął w nadzwyczajnym szczycie Rady Europejskiej w Brukseli.REKLAMA

„Rada Europejska jednogłośnie potępiła rosyjską agresję wobec Rosji. Przyjęliśmy szeroki pakiet sankcji gospodarczych i politycznych wobec Rosji” – przekazał po powrocie do kraju.

Premier po szczycie UE. „Rosja musi odczuć koszty barbarzyńskiego ataku”

Zbudowaliśmy jedność wokół najdalej posuniętego pakietu sankcji na Rosję w historii UE – oświadczył premier Mateusz Morawiecki po nadzwyczajnym szczycie Rady Europejskiej poświęconym agresji Rosji na Ukrainę.

Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że szefom państw i rządów udało się „zbudować i utrzymać jedność wokół najdalej posuniętego pakietu sankcji na Rosję w historii Unii Europejskiej”.

– Ten pakiet doprowadzi do zasadniczego ograniczenia w dostępie do technologii, do pieniędzy dla reżimu rosyjskiego. Pakiet wiąże się z bezprecedensowym atakiem Federacji Rosyjskiej na Ukrainę, atakiem, który zagraża jej integralności terytorialnej i suwerenności – podkreślił szef polskiego rządu.

Rozmawialiśmy o jeszcze mocniejszych sankcjach, choć ten już jest najdalej posuniętym w historii Unii Europejskiej.

Do listy sankcji dopisaliśmy również Białoruś, ponieważ dzisiaj jest ona w pewny sposób wspólnikiem Władimira Putina i nie można tego faktu w żaden sposób lekceważyć. – dodał.