Rząd ukrył przed emerytami bolesną prawdę. Przykre wieści informacje.

Wiadomości

Informacje o koronawirusie w Polsce

Na oficjalnym profilu ministerstwa zdrowia na twitterze codziennie pojawia się informacja o nowych przypadkach zakażeń koronawirusem w Polsce. 

Tak jest też i dzisiaj (09.01).

Oto wpis ministerstwa:

Mamy 46 872 (w tym 5 177 ponownych zakażeń) potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: mazowieckiego (6656), śląskiego (5250), wielkopolskiego (5224), kujawsko-pomorskiego (4222), pomorskiego (3425), dolnośląskiego (3395), łódzkiego (3381),małopolskiego (2797), lubelskiego (2430), zachodniopomorskiego (2347), warmińsko-mazurskiego (1718), świętokrzyskiego (1319), podkarpackiego (1208), podlaskiego (1143), lubuskiego (1084), opolskiego (1072).201 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną. Z powodu COVID-19 zmarła 84 osoba, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 226 osób.Liczba zakażonych koronawirusem 5 271 016/ 107 204 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe). W związku z korektami wprowadzanymi na bieżąco przez laboratoria w systemie EWP, globalna liczba zakażeń i zgonów od początku pandemii możenie być sumą kolejnych dziennych zakażeń lub zgonów.

Kolejna “niespodzianka” w Polskim Ładzie. Zaboli emerytów

Początkowe problemy z Polskim Ładem to niejedyna niemiła niespodzianka, jaka czeka na Polaków w tym roku. Wielkim zaskoczeniem dla emerytów może być fakt, że nie otrzymają oni 14. emerytury. W zamian za to rząd proponuje podwyższoną składkę zdrowotną i gigantyczną inflację.

Gościem portalu money.pl był były minister finansów Tadeusz Kościński, ocenił on “niespodziankę”, którą skrywa Polski Ład.

– Moim zdaniem wielką niespodzianką będzie to, że nie ma czternastej emerytury. To niby zostało powiedziane na początku roku, ale czego się obawiam, że kiedy miliony emerytów zorientują się, że co prawda otrzymali jedną emeryturę w prezencie w postaci obniżonego podatku – ale z podwyższoną składką zdrowotną – ale nie dostaną “czternastek”, to przed wyborami będzie nas czekać kilkanaście miliardów wydanych z budżetu, by “czternastki” magicznie wróciły – ocenił.

Nowa strategia rządu na walkę z pandemią.

Minister zdrowia Adama Niedzielskiego oraz minister edukacji i nauki Przemysława Czarnka na konferencji prasowej mówili o zmianach w walce z pandemią. Sprawdź, co się zmieni.

„Wyraźnie widzimy, że apogeum piątej fali jest już za nami” – powiedział minister Niedzielski. Dodał, że mamy do czynienia z początkiem końca pandemii.

Mam nadzieję, że w marcu będą odważne decyzje o zniesieniu restrykcji

– powiedział Adam Niedzielski.

  • 7-dniowa kwarantanna dla wszystkich od 15.02.
  • Kwarantanna dla współdomowników wyłącznie w okresie izolacji członka rodziny od 15.02.
  • likwidacja kwarantanny z kontaktu od 11.02.
  • 7-dniowa kwarantanna przyjazdowa (wyłącznie dla osób bez UCC) od 11.02.
  • reguły izolacji dla medyków i służb mundurowych bez zmian
  • 21 lutego koniec nauki zdalnej 

„Podjęliśmy decyzję o przyspieszeniu powrotu do nauki stacjonarnej o tydzień w klasach 5-8 szkół podstawowych oraz w szkołach ponadpodstawowych. Nauka zdalna będzie trwała krócej, niż zapowiadaliśmy” – powiedział minister Czarnek.

Nauka zdalna nie będzie trwała, jak zakładaliśmy wcześniej, do końca lutego, tylko wszystkie te szkoły, które w drugiej połowie lutego nie będą już na feriach, wrócą do nauki stacjonarnej 21 lutego” – dodał minister edukacji i nauki.

Zmarł legendarny polski jazzman Zbigniew Namysłowski

W poniedziałek, w wieku 83 lat, zmarł Zbigniew Namysłowski jeden z najbardziej znanych polskich muzyków jazzowych, wybitny saksofonista, kompozytor i lider zespołów. Jego biografia artystyczna to ważny fragment historii polskiego jazzu.

„Dnia 07.02.2022 odszedł Zbigniew Jacek Namysłowski – nasz Mąż, Tata, Dziadek – saksofonista jazzowy, kompozytor, aranżer, nauczyciel wielu pokoleń młodych muzyków, leader i chociaż sam tego określenia bardzo nie lubił – legendarny polski jazzman” – poinformowała rodzina na jego koncie na Facebooku. 

„Bardzo trudno jest nam teraz napisać wszystko co czujemy, trudno jest nam również podsumowywać jego dokonania, bo to co teraz czujemy to przede wszystkim olbrzymia pustka i rozpacz. Z ogromną czułością posyłamy Państwa przed głośniki, aby mogli Państwo wspólnie uczcić pamięć Zbigniewa Namysłowskiego słuchając jego nagrań” – czytamy. 

Zbigniew Namysłowski był nie tylko kultowym jazzmanem, ale też multiinstrumentalistą – grał na wiolonczeli, puzonie, saksofonach altowym i sopranowym oraz flecie. Komponował też własne utwory. W 2007 roku odznaczono go Złotym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Współpracował z najsłynniejszymi polskimi artystami, nie tylko zresztą jazzowymi: Krzysztofem Komedą, Czesławem Niemenem, Michałem Urbaniakiem, Krzysztofem Herdzinem i Leszkiem Możdżerem. W 1978 roku powstał film dokumentalny mu poświęcony, w reżyserii Tomasza Lengrena, o tytule „Namysłowski”.

Nie żyje białostocki sportowiec Jarosław Dobosz

Nie żyje Jarosław Dobosz, bokser tajski, który zdobywał medale na mistrzostwach świata i Europy. Był wielką gwiazdą muaythai nie tylko w Polsce, ale również poza jej granicami. Informację o jego śmierci podał związek sportowy.

„To wielka strata dla nas wszystkich. W naszej pamięci Jarosław pozostaje jako człowiek, który był dobrym przyjacielem oraz z pasją i oddaniem reprezentował biało-czerwonych” – napisano na Facebooku Polskiego Związku Muaythai.

„Zabrzmiał ostatni gong dla Jarka, niestety ta walka „do tyłu”… Przeciwnik nierówny, smutek, żal, nie powiesz następnym razem będzie lepiej… Ogromne wyrazy współczucia rodzinie” – piszą na Facebooku koledzy z Husarza Białystok.