Stało się! Kaczyński właśnie ogłosił! Chodzi o służbę wojskową i polską armię! [PILNE]

Wiadomości

Informacje o koronawirusie w Polsce

Na oficjalnym profilu ministerstwa zdrowia na twitterze codziennie pojawia się informacja o nowych przypadkach zakażeń koronawirusem w Polsce. 

Tak jest też i dzisiaj (22.01).

Oto wpis ministerstwa:

Mamy 9 589 (w tym 914 ponownych zakażeń) potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z Mamy 18 792 (w tym 2 078 ponownych zakażeń) potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: wielkopolskiego (2648), mazowieckiego (2600), kujawsko-pomorskiego (2161), łódzkiego (1242), dolnośląskiego (1199), śląskiego (1163), pomorskiego (1134), lubelskiego (1124),zachodniopomorskiego (1120), warmińsko-mazurskiego (1084), małopolskiego (859), świętokrzyskiego (629), lubuskiego (615), podlaskiego (462), opolskiego (351), podkarpackiego (290). 111 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.103 osoby zmarły z powodu #COVID19, 222 osoby zmarły z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami.

Jarosław Kaczyński zapowiada radykalną rozbudowę armii

Rząd przyjął projekt ustawy o obronie ojczyzny. Ma ona, między innymi, dać możliwość odbywania dobrowolnie zasadniczej służby wojskowej. – Potrzebujemy pokoju, chcemy pokoju. To stare powiedzenie “chcesz pokoju, szykuj się na wojnę” jest cały czas aktualne. Musimy z tego wyciągnąć daleko idące wnioski – przekazał Jarosław Kaczyński.

– Polska musi być bezpieczna, Ukraina musi być ocalona – zaznaczył Kaczyński. Jak zauważył, ostatnie działania Rosji w tej sprawie zaburzają kwestię obowiązującego w skali globalnej prawa międzynarodowego. – Jeśli to, co robi Putin zostanie zaakceptowane, to będzie to oznaczało, że są państwa, które po prostu nie muszą przestrzegać prawa ani reguł ustanowionych w świecie cywilizowanym. A to musi się skończyć tragicznie – mówił dalej.

– Jest ryzyko starcia w skali europejskiej i światowej, bo tak jak na Ukrainie, zaczynały się konflikty na całym świecie – przestrzegał prezes Prawa i Sprawiedliwości.

Trzeci stopień alarmowy w zakresie cyberbezpieczeństwa CHARLIE-CRP

Premier Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenie, którym podwyższył stopień alarmowy dotyczący zagrożeń w cyberprzestrzeni z ALFA-CRP do CHARLIE-CRP – poinformował pełnomocnik rządu ds. cyberbezpieczeństwa Janusz Cieszyński.

Ostrzeżenie zostało wprowadzone w celu przeciwdziałania zagrożeniom w cyberprzestrzeni i jest ściśle powiązane z sytuacją na Ukrainie, wywołaną działalnością sił rosyjskich.

– Stopień alarmowy oznacza, że mogą pojawić się ataki cybernetyczne na portale i strony instytucji publicznych, w tym także samorządowych, powodujące ich unieruchomienie lub uniemożliwienie skorzystania z usług elektronicznych. Dotyczy to także infrastruktury krytycznej, czyli np. dostaw energii elektrycznej czy wody. W celu zapobieżenia takiej sytuacji, wprowadzony został stopień alarmowy. Wprowadziliśmy całodobowe dyżury administratorów oraz osób uprawnionych do podejmowania decyzji w sprawie bezpieczeństwa systemów. Uważnie monitorujemy sytuację – mówi Tymoteusz Przybylski, dyrektor Centrum Usług Informatycznych we Wrocławiu.

14 lutego doszło do cyberataku na Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, o czym poinformował dyrektor LPR prof. Robert Gałązkowski.

Jest to zamach na jednostkę, która każdego dnia niesie pomoc ludziom – chorym oraz poszkodowanym w wypadkach i nagłych zachorowaniach. Po raz pierwszy w historii LPR ktoś próbował zachwiać działaniem Śmigłowcowej Służby Ratownictwa Medycznego oraz lotniczego transportu sanitarnego

– mówił Gałązkowski.

Putin wydał rozkaz. Rosyjskie wojska wkraczają na terytorium Ukrainy

Rosyjskie wojsko wkracza do Donbasu. Prezydent Rosji Władimir Putin zarządził w poniedziałek wysłanie żołnierzy mających prowadzić „działania pokojowe” do dwóch kontrolowanych przez separatystów regionów we wschodniej Ukrainie. Wcześniej prezydent Rosji uznał republiki ludowe – ługańską i doniecką – za niepodległe.

Uznanie niepodległości dwóch republik zostało przez zachodnie kraje, uznane jako złamanie prawa międzynarodowe. Jego ruch został również odebrany jako jednoznaczne zamknięcie drogi do pokojowego rozwiązania ws. Doniecka.

„Unia Europejska i jej partnerzy zareagują jednością, stanowczością i determinacją w solidarności z Ukrainą”- napisali przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel i Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen na Twitterze.

Swoją opinię opublikował również na Twitterze premier Morawiecki:

„Decyzja o uznaniu samozwańczych ‘republik’ to ostateczne odrzucenie dialogu i rażące naruszenie prawa międzynarodowego. To akt agresji przeciwko Ukrainie, który musi spotkać się z jednoznaczną odpowiedzią w postaci niezwłocznych sankcji” – napisał na Twitterze premier Mateusz Morawiecki.

Niewybuch w szkole na Białołęce.

Na terenie szkoły podstawowej przy ulicy Podróżniczej natrafiono na niewybuch. Jak przekazała policja, teren został zabezpieczony. Na miejsce wezwano saperów.

Niewybuch – prawdopodobnie z okresu II wojny światowej o wielkości ok. 50 cm znaleziono podczas robót ziemnych na boisku w SP 257 przy ul. Podróżniczej.

„Ewakuowano ok. 450 uczniów. Młodsze dzieci zostały odebrane przez rodziców, starsze poszły do domów” – powiedziała Onyszko. Według relacji naocznych świadków saperzy dotarli już na miejsce. Teren szkoły zabezpiecza policja i straż miejska.