Strzelanina w centrum miasta! JEDNA OSOBA NIE ŻYJE! SPRAWCA NA WOLNOŚCI! [PILNE]

Wiadomości

Informacje o koronawirusie w Polsce

Na oficjalnym profilu ministerstwa zdrowia na twitterze codziennie pojawia się informacja o nowych przypadkach zakażeń koronawirusem w Polsce. Dziś odnotowano potężny wzrost zakażeń

Tak jest też i dzisiaj (19.01).

Oto wpis ministerstwa:

Mamy 30 586 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: mazowieckiego (5594), śląskiego (4647), małopolskiego (3471), dolnośląskiego (2458), pomorskiego (2341), wielkopolskiego (2195), podkarpackiego (1789), lubelskiego (1362), łódzkiego (1360),zachodniopomorskiego (1091), warmińsko-mazurskiego (1034), kujawsko-pomorskiego (986), opolskiego (623), świętokrzyskiego (585), podlaskiego (518), lubuskiego (354). 178 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.Z powodu COVID-19 zmarło 75 osób, z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 300 osób. Liczba zakażonych koronawirusem 4 373 718 / 103 062 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).W związku z korektami wprowadzanymi na bieżąco przez laboratoria w systemie EWP, globalna liczba zakażeń i zgonów od początku pandemii może nie być sumą kolejnych dziennych zakażeń lub zgonów.

Strzelanina w Nicei. Nie żyje jedna osoba.

Nie wiadomo, jaka była przyczyna strzelaniny, do której doszło w Nicei na południu Francji. Zginęła jedna osoba.

Jak podała gazeta Nice Matin, w środę doszło do strzelaniny w Nicei na południu Francji. Jedna osoba zginęła.

Ofiara, osoba urodzona w 1999 r., zmarła ok. godz. 12.30. Według Bonhomme’a, nie ma informacji na temat jej przeszłości kryminalnej.

W środę policjanci z Nicei przeprowadzili operację mającą na celu zatrzymanie wszystkich osób, które mogły być powiązane z morderstwem z 24 grudnia. Seria zatrzymań w jednym przypadku miała tragiczny finał.

Z nieznanych na tym etapie przyczyn funkcjonariuszy policji strzelił ze swojej broni do podejrzanej osoby i najwyraźniej uderzył ją w szyję. Osoba ta zmarła 45 min później – przekazał prokurator, cytowany przez francuską AFP.

Ofiara to młody mężczyzna urodzony w 1999 roku bez przeszłości kryminalnej. Nie znaleziono też broni, która mogłaby do niego należeć.

Zatrzymano kilka osób

Jak dodał prokurator, nie znaleziono broni, która mogłaby należeć do ofiary.

Gaspard Ulliel, filmowy Hannibal Lecter, nie żyje. Francuski aktor miał 37 lat

Gaspard Ulliel nie żyje. 37-letni aktor zmarł w wyniku urazu głowy po wypadku na stoku narciarskim. Mężczyzna był znany między innymi z roli Hannibala Lectera czy Yvesa Sainta Laurenta.

Portal Variety, który powołuje się na AFP, pisze, że Ulliel zderzył się z innym narciarzem u zbiegu dwóch stoków i doznał poważnego urazu mózgu. Następnie został przetransportowany helikopterem do szpitala w Grenoble. Lokalne media poinformowały, że miejscowa policja wszczęła śledztwo w związku z tragicznym zdarzeniem.

Gaspard Ulliel zasłynął jako aktor filmowy, telewizyjny i teatralny. Był też znanym we Francji modelem. Karierę zaczął już jako nastolatek.

Nominowano go do nagrody Cezara dla Najbardziej Obiecującego Aktora za rolę w melodramacie „Zabłąkani”. Statuetkę natomiast otrzymał za rolę w „Bardzo długich zaręczynach”.

W 2021 roku ujawniono, że Gaspard pojawi się w serialu Marvela „Moon Knight” jako Midnight Man. Miał być jedną z największych gwiazd produkcji.

Spoczywaj w pokoju [*]

Jak PiS pokona Omikron?

Adam Niedzielski uważa, że lockdowny to już przeżytek i zastąpią je certyfikaty covidowe, bez których prawdopodobnie do wielu miejsc się nie będziemy mieli wstępu.

Patrząc na politykę epidemiczną w pozostałych krajach, to widzimy wyraźnie, że jest zdecydowane odejście od czegoś, co nazywamy lockdownami, w kierunku powszechnego stosowania certyfikatów, tych, które potwierdzają testowanie, status ozdrowieńca, bądź też szczepienie – mówił minister.

Niedzielski zapowiedział, że Ministerstwo Zdrowia niebawem ułatwi dostęp do testów na COVID-19. Rząd położy też większy nacisk na przestrzeganie obostrzeń.

Przypominamy, że dziś ogłoszone zostało nowe obostrzenie w związku ze znacznym wzrostem przyrostu zakażeń.

Praca zdalna dla pracowników administracji

– Wprowadzimy obowiązkową pracę zdalną w administracji; w najbliższych dniach odpowiednie rozporządzenie – przekazał minister zdrowia Adam Niedzielski w środę. Ostatniej doby potwierdzono ponad 30 tys. zakażeń.

– Z taką dynamiką nie mieliśmy do tej pory do czynienia – przyznał w środę minister zdrowia Adam Niedzielski. Obecny wynik to już ponad 30 tys. zakażeń w dobę. Jeżeli trendy by się utrzymały, to w przyszłym tygodniu będziemy mieli już powyżej 50 tys. zakażeń – to sytuacja stwarzająca ogromne ryzyko dla wydolności systemu opieki zdrowotnej. Rząd wprowadza pracę zdalną w administracji publicznej.

Zaapelował do wszystkich pracodawców, by wszędzie, gdzie to możliwe przejść na pracę zdalną. 

– Scenariusz, który się realizuje, jest bardzo niebezpieczny. Wymaga odpowiedzialnego podejścia i postawy, musimy wracać do ścisłego reżimu DDM. Sytuacja robi się trudna –

– Musimy wracać do ścisłego przestrzegania reżimu DDM, czyli stosowania przede wszystkim maseczek, zachowywania dystansu, zwiększonej częstotliwości dezynfekcji rąk – zaznaczył.