SZCZEPIENIA JEDNAK OBOWIĄZKOWE? NAGŁY ZWROT AKCJI I DECYZJA RZĄDU! [PILNE]

Wiadomości

Informacje o koronawirusie w Polsce

Na oficjalnym profilu ministerstwa zdrowia na twitterze codziennie pojawia się informacja o nowych przypadkach zakażeń koronawirusem w Polsce. 

Tak jest też i dzisiaj (08.01).

Oto wpis ministerstwa:

Mamy 35 960 (w tym 3 974 ponownych zakażeń) potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: mazowieckiego (4925), wielkopolskiego (3986), śląskiego (3465), dolnośląskiego (3045), kujawsko-pomorskiego (2737), łódzkiego (2595), pomorskiego (2471),lubelskiego (2462), małopolskiego (1909), warmińsko-mazurskiego (1887), zachodniopomorskiego (1850), świętokrzyskiego (1084), podkarpackiego (1027), podlaskiego (962), lubuskiego (813), opolskiego (538).204 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną. Z powodu COVID-19 zmarły 83 osoby, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 203 osoby.Liczba zakażonych koronawirusem 5 224 144/ 106 894 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Rzecznik MZ: nie będzie obowiązkowych szczepień dla dwóch grup zawodowych

Rząd rezygnuje z obowiązku szczepień od 1 marca dla służb mundurowych i nauczycieli – do czasu. Dzisiaj mówił o tym w Radiu Plus rzecznik ministerstwa zdrowia – Wojciech Andrusiewicz.

Według rzecznika MZ, do 1 marca jest za mało czasu, żeby przedstawiciele tych grup zawodowych zdążyli się w pełni zaszczepić. “W przypadku medyków mówimy o tym, że od 1 marca ten obowiązek będzie egzekwowany, to znaczy, że taka osoba będzie musiała być w pełni zaszczepiona. Więc, co logiczne, tego nie da się przeprowadzić w tak krótkim okresie czasu w stosunku do innych grup zawodowych” – powiedział.

Wojciech Andrusiewicz przypomniał, że medyków już obowiązują obligatoryjne szczepienia przeciwko żółtaczce. – Bez tych szczepień żaden lekarz w tym kraju ani pielęgniarka, nie zostanie dopuszczona do pacjenta – tłumaczył.

W przypadku koronawirusa ma być podobnie, ponieważ priorytetem jest bezpieczeństwo nie tylko pacjentów, lecz także lekarzy. – Nie można dopuścić kogoś, kto nie jest osobą bezpieczną dla pacjentów – przekonywał. 

Co z waloryzacją emerytur i rent w 2022 roku?

Takie pytanie zadaje sobie wielu seniorów otrzymujących świadczenie z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych. Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg zapowiedziała w czwartek 3 lutego, że tegoroczna waloryzacja świadczeń będzie „wyjątkowa”.

Już niedługo seniorzy dowiedzą się, ile wyniesie waloryzacja rent i emerytur w 2022 r. Oficjalnych danych rządowych jeszcze nie ma, jednak wiceminister rodziny i polityki społecznej podał szacunkowe liczby. Emeryci mogą liczyć na spory przypływ pieniędzy w marcu.

Wiceminister Stanisław Szwed powiedział, że wskaźnik waloryzacji wyniesie 6,1-6,2 proc. To mniej, niż na początku roku wskazywała ministerka Marlena Maląg.

W ciągu najbliższych dni Rada Ministrów opublikuje specjalne rozporządzenie, gdzie zostanie ujawniony rzeczywisty wskaźnik waloryzacji 2022.

Wskaźnik waloryzacji to nic innego jak uśrednione ceny towarów i usług konsumpcyjnych w całym minionym roku kalendarzowym. Z racji sytuacji na rynku niemal pewne jest, że tegoroczna waloryzacja osiągnie niespotykany dotąd pułap.

6-latek zmarł kilka dni po szczepieniu przeciw COVID-19. Są wyniki sekcji zwłok


6-letni chłopiec z Lizbony zmarł nagle kilka dni po zaszczepieniu przeciwko COVID-19. Sekcja zwłok wykazała jednak, że szczepionka nie przyczyniła się do śmierci dziecka.

Sześciolatek zmarł w styczniu w lizbońskim szpitalu Santa Maria, zaledwie kilka dni po tym, jak podano mu szczepionkę przeciw COVID-19. Po tych tragicznych wydarzeniach portugalski Krajowy Instytut Medycyny Prawnej i Nauk Sądowych (INMLCF) przeprowadził sekcję zwłok chłopca, by ustalić przyczyny jego nagłej śmierci.

Sekcja zwłok miała dać odpowiedź na pytanie, co tak naprawdę było przyczyną śmierci 6-latka. Jej wyniki opublikowano w środę 2 lutego przez lizboński dziennik „Publico”.

Z badań wynika, że przyczyną śmierci dziecka nie była podana kilka dni wcześniej szczepionka przeciwko COVID-19. Instituto Nacional de Medicina Legal (Krajowy Instytut Medycyny Prawnej i Nauk Sądowych) nie podał przyczyny zgonu chłopca „z uwagi na poszanowanie prywatności rodziny 6-latka”.

W wyniku zaistniałej sytuacji, mimo wyników sekcji zwłok, w głowie rodzi się jedno pytanie: czy 6-latek by żył, gdyby nie przyjęcie szczepionki przeciwko COVID-19? Czy szczepionki są bezpieczne dla najmłodszych? Badania dowodzą, że tak. W przeciwnym razie preparat nie byłoby dopuszczony do użytku dla dzieci.

Tymczasem grupa 27 portugalskich lekarzy, w tym pediatrów i wirusologów, w związku z tragiczną śmiercią 6-latka wystosowała apel o zaprzestanie szczepień najmłodszych dzieci.