Szok w Polsce. 13-latka urodziła dziecko na wycieczce szkolnej

Wiadomości

13-latka urodziła w toalecie w jednym z ośrodków wypoczynkowych w Zatorze. Dziewczynka była w trakcie wycieczki. Katarzyna Pokorna-Hryniszyn, rzeczniczka Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie – Prokocimiu przekazała Wirtualnej Polsce, że stan noworodka jest ciężki, ale stabilny.

W sprawie wszczęto postępowanie w związku z podejrzeniem przestępstwa obcowania płciowego z osobą poniżej 15. roku życia.

Uczennice i uczniowie szkoły podstawowej przybyli na Zatorszczyznę, by odwiedzić m.in. miejscowy park rozrywki Energylandia. Interwencję w ośrodku przeprowadzili ratownicy medyczni i policjanci w środę wieczorem, tuż po godz. 20.

Nastolatka, która poczuła się źle, urodziła w łazience. Zarówno ona, jak i noworodek zostali przewiezieni do szpitala pod opieką ratowników. Jak podaje Fakt, 13-latka urodziła chłopca.

W związku z tym, że nastoletnia dziewczyna nie przekroczyła 15. roku życia sprawą zajmą się śledczy. Ich zadaniem będzie ustalenie, kto doprowadził do obcowania płciowego z osobą małoletnią.

– Materiały przekażemy do jednej z jednostek policji na Mazowszu – zapowiedziała asp. szt. Małgorzata Jurecka.

Rzecznik oświęcimskiej policji poinformowała, że w przypadku wykrycia przestępstwa osobie pełnoletniej może grozić kara więzienia od 2 do 12 lat. Jeśli zaś sprawca ciąży nie ukończył 17 roku życia to wówczas stanie przed sądem dla nieletnich. 

Wkrótce więcej informacji.