Szokujące doniesienia MON Ukrainy… To co robią Rosjanie to coś strasznego!

Wiadomości

Informacje o koronawirusie w Polsce

Na oficjalnym profilu ministerstwa zdrowia na twitterze codziennie pojawia się informacja o nowych przypadkach zakażeń koronawirusem w Polsce. 

Tak jest też i dzisiaj (17.03).

Oto wpis ministerstwa:

Mamy 12 274 (w tym 1 332 ponownych zakażeń) potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: mazowieckiego (1983), wielkopolskiego (1475), dolnośląskiego (962), zachodniopomorskiego (892), lubelskiego (890), kujawsko-pomorskiego (889), pomorskiego (855),śląskiego (748), małopolskiego (741), łódzkiego (720), warmińsko-mazurskiego (538), lubuskiego (495), świętokrzyskiego (357), podlaskiego (242), opolskiego (224), podkarpackiego (180).83 zakażenia to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną. 53 osoby zmarło z powodu #COVID19, 154 osoby zmarły z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami.Liczba zakażonych koronawirusem 5 863 414/ 113 980 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe)

Rosjanie chcą ukryć liczbę ofiar. Palą zwłoki w piecach

Szokujące doniesienia przekazał w mediach społecznościowych Główny Zarząd Wywiadu Ministerstwa Obrony Ukrainy. Jego zdaniem w celu ukrycia prawdziwej liczby ofiar Rosjanie używają pieców metalurgicznych w Doniecku do palenia zwłok poległych rekrutów i wolontariuszy.

W celu ukrycia prawdziwej liczby ofiar okupanci używają pieców metalurgicznych w Doniecku do palenia zwłok poległych rekrutów i przybyłych z Rosji wolontariuszy – poinformował w środę na Facebooku Główny Zarząd Wywiadu Ministerstwa Obrony Ukrainy.

Ministerstwo poinformowało również o niewypłacaniu odszkodowań rodzinom zabitych rekrutów, których wcześniej pozyskano z tzw. Ługańskiej i Donieckiej Republiki Ludowej. Wskazano, że na obszarach obwodu donieckiego znajdujących się pod kontrolą Rosji organizowany jest przymusowy werbunek do 1. Korpusu Armii Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej.

Emil Czeczko, polski dezerter ukrywający się na Białorusi, nie żyje – doniosły białoruskie organy ścigania.

Emil Czeczko nie żyje — przekazał białoruski Komitet Śledczy. Polak miał zostać znaleziony martwy w swoim miejscu zamieszkania. Przyczyną śmierci miało być powieszenie. „Zespół śledczy natychmiast udał się na miejsce zdarzenia” – przekazał Komitet Śledczy na kanale Telegram.

Emil Czeczko służył w Wojsku Polskim w stopniu szeregowego i wykonywał zadania przy granicy z Białorusią podczas kryzysu z uchodźcami.  Poszukiwany listem gończym przez polską prokuraturę wojskową dezerter ukrywał się na terenie Białorusi.

Władimir Putin powtarza: doprowadzimy „operację” do końca.

Władimir Putin poinformował, że jego siły osiągną cele, które założono tuż przed zbrojną agresją na terytorium Ukrainy. Przywódca Rosji podkreślił również, że nie podda się „zachodnim próbom osiągnięcia globalnej dominacji”, a także „wszelkim działaniom mającym na celu rozczłonkowania Rosji”.

Władimir Putin starał się wytłumaczyć przyczyny zbrojnej inwazji na terytorium zachodniego sąsiada. Podczas jego przemówienia padły kuriozalne słowa.

– W dającej się przewidzieć przyszłości było możliwe, że pronazistowski reżim w Kijowie mógł zdobyć broń masowego rażenia. Celem jego działań byłaby oczywiście Rosja – insynuował Putin.

— „Specjalna operacja wojskowa” mająca na celu „demilitaryzację i denazyfikację Ukrainy” zostanie przeprowadzona do końca — powiedział Władimir Putin na spotkaniu poświęconym środkom wsparcia dla rosyjskich regionów. Słowa prezydenta Rosji cytuje RIA Novosti.

Biden ogłasza dodatkową pomoc wojskową dla Ukrainy

– To, co robi Rosja na Ukrainie, jest przerażające. Putin zapłaci za to wysoką cenę – zapowiedział prezydent USA Joe Biden. Polityk poinformował też o kolejnym pakiecie pomocowym dla walczących Ukraińców. Ten opiewa na kwotę 800 mln dolarów i dotyczy także sprzętu wojskowego.

W „bezprecedensowym” pakiecie znajdzie się m.in. 800 zestawów przeciwlotniczych, w tym dłuższego zasięgu, a także 9 tys. zestawów przeciwpancernych oraz drony.

– To pozwoli ukraińskiemu wojsku nadal powstrzymywać samoloty i śmigłowce, które atakowały Ukraińców – zaznaczył Biden i dodał, że wśród przekazanego Ukraińcom sprzętu znajdą się także drony. Według doniesień telewizji NBC, może chodzić o tzw. amunicję krążącą (zwaną też dronami kamikaze – red.) Switchblade.

– To może być długa i trudna bitwa, ale będziemy stale wspierać Ukrainę – zaznaczył Joe Biden.