CZEKA NAS CZWARTA FALA EPIDEMII? TO JUŻ NIEMAL PEWNE! PADŁA KONKRETNA DATA!

Wiadomości

Informacje o koronawirusie w Polsce:

Na oficjalnym profilu ministerstwa zdrowia na twitterze codziennie pojawia się informacja o nowych przypadkach zakażeń koronawirusem w Polsce. W ostatnich tygodniach odnotowano olbrzymie spadki zachorowań.

Oto wpis ministerstwa:

Mamy 194 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia #koronawirus z województw: mazowieckiego (27), śląskiego (26), wielkopolskiego (23), małopolskiego (21), kujawsko-pomorskiego (11), opolskiego (11), dolnośląskiego (10), lubelskiego (10), podlaskiego (9), zachodniopomorskiego (9),pomorskiego (7), lubuskiego (6), podkarpackiego (6), łódzkiego (5), świętokrzyskiego (4), warmińsko-mazurskiego (3). 6 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.Z powodu COVID-19 zmarły 2 osoby, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 6 osób. Liczba zakażonych koronawirusem 2 875 328/ 74 160 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).W związku z korektami wprowadzanymi na bieżąco przez laboratoria w systemie EWP, globalna liczba zakażeń i zgonów od początku pandemii może nie być sumą kolejnych dziennych zakażeń lub zgonów.

Czeka nas czwarta fala epidemii? Kiedy?

Czwarta fala pandemii na razie zdaje się nie martwić Polaków. Poluzowane obostrzenia i utrzymująca się na niskim poziomie liczba nowych zakażeń sprawia, że część społeczeństwa postanowiła cieszyć się piękną pogodą.

Ekspert przyznał, że na razie sytuacja znacznie się uspokoiła – łóżka i respiratory nie są tak oblegane, a szczepienia zarówno starszych, jak i młodszych osób również wpływają na ograniczenie rozpowszechniania się wirusa. Zaznacza jednak, że to nadal ogromne zagrożenie.

Według doktora Pawła Grzesiowskiego nie można ignorować koronawirusa. Polacy mogą poczuć się dość swobodnie, widząc kolejne poluzowane obostrzenia oraz małą ilość dziennych przypadków zakażeń. Według eksperta koronawirus może ponownie uderzyć pod koniec września.

Czwarta fala pandemii może się jednak różnić od tych, które były dotychczas. – Ona może być różna od tego, co wcześniej nas spotykało, bo jeśli zaszczepimy wiele osób dorosłych, nie będzie ryzyka blokady szpitali, zajętych respiratorów. Warunkiem jest zaszczepienie co najmniej 70-80 proc. osób powyżej 60 lat. Taka fala może być bardziej wypłaszczona, będzie mniej przypadków śmiertelnych i ciężkich postaci zakończonych hospitalizacją – mówił doktor Grzesiowski. Warto zatem wykorzystać letni okres i zaszczepić siebie oraz swoje pociechy.