Tragedia przed samymi wakacjami. Nie żyją dwie nastolatki

Wiadomości

Tragiczny wypadek nad wodą w powiecie staszowskim (Świętokrzyskie). Dwie nastolatki wpadły do zbiornika retencyjnego w miejscowości Bukowa. Mimo prowadzonej na miejscu akcji reanimacyjnej życia 16-latek nie udało się uratować.

Do tego tragicznego wypadku doszło w zbiorniku retencyjnym w miejscowości Bukowa (powiat staszowski, gmina Osiek). Pod wodą znalazły się dwie szesnastolatki.

Do tragedii doszło w czwartek, 20 czerwca, po południu. Służby ratunkowe otrzymały wezwanie do Wiązownicy-Kolonia w powiecie staszowskim, gdzie dwie nastoletnie dziewczynki podczas kąpieli w zbiorniku retencyjnym “Kaczy Smug” miały zniknąć pod wodą.

— Okazało się, że piątka młodych ludzi, dwóch chłopaków i trzy dziewczyny, przyjechała rowerami nad należący do lasów zbiornik przeciwpożarowy znajdujący się ok. 300 metrów od głównej drogi. To akwen o powierzchni około 1,6 hektara. Dwie 16-latki weszły do wody przy brzegu, by zamoczyć stopy i w pewnym momencie straciły grunt pod nogami. Zaczęły wzywać pomocy, ale szybko zniknęły pod powierzchnią — powiedziała w rozmowie z portalem echodnia.eu Joanna Szczepaniak z Komendy Powiatowej Policji w Staszowie.

Z naszych wstępnych ustaleń wynika, że nad zbiornik retencyjny w Bukowej przyjechało pięcioro młodych ludzi, trzy dziewczyny i dwóch chłopców. W pewnym momencie dwie 16-latki odłączyły się od grupy i weszły do wody. Po chwili straciły grunt pod nogami i zniknęły pod wodą” – powiedziała PAP mł. asp. Joanna Szczepaniak z Komendy Powiatowej Policji w Staszowie.

Policjantka dodała, że tonące dziewczyny próbował ratować mężczyzna przebywający nad wodą, ale nie udało mu się im pomóc. Pierwsza z nastolatek została wydobyta na brzeg pół godziny od zgłoszenia otrzymanego przez strażaków, druga godzinę później.

Joanna Szczepaniak oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Staszowie informuje, że w pobliżu zbiornika znajdowały się inne osoby, które także przejeżdżały na rowerach i zaalarmowały służby. Jeden z mężczyzn próbował ratować nastolatki, jednak kiedy zaczął tracić grunt pod nogami, wycofał się z tej próby.

Wkrótce więcej informacji.