TRAGICZNE INFORMACJE… NIE ŻYJE GWIAZDOR SERIALU “M JAK MIŁOŚĆ” [*]

Wiadomości

Informacje o koronawirusie w Polsce:

Na oficjalnym profilu ministerstwa zdrowia na twitterze codziennie pojawia się informacja o nowych przypadkach zakażeń koronawirusem w Polsce. W ostatnich tygodniach odnotowano olbrzymie spadki zachorowań.

Oto wpis ministerstwa:

Mamy 96 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: mazowieckiego (15), łódzkiego (10), wielkopolskiego (10), dolnośląskiego (9), podlaskiego (9), warmińsko-mazurskiego (7), śląskiego (6), lubelskiego (5), pomorskiego (5), małopolskiego (4),podkarpackiego (4), zachodniopomorskiego (4), lubuskiego (2), świętokrzyskiego (2), kujawsko-pomorskiego (1), opolskiego (1). 2 zakażenia to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.Z powodu #COVID19 zmarły 4 osoby, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 6 osób. Liczba zakażonych koronawirusem: 2 880 403/ 75 095 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).W związku z korektami wprowadzanymi na bieżąco przez laboratoria w systemie EWP, globalna liczba zakażeń i zgonów od początku pandemii może nie być sumą kolejnych dziennych zakażeń lub zgonów.

Nie żyje aktor znany z m.in serialu “M jak miłość”

Nie żyje Jan Janga Tomaszewski. O śmierci aktora filmowego i dubbingowego, który chorował na raka płuc, poinformował na Facebooku Jacek Bończyk. U artysty zdiagnozowano raka płuc. W sieci zorganizowano zbiórkę pieniędzy na jego leczenie – Tomaszewski zmarł dzień po zebraniu potrzebnej kwoty. Miał 69 lat.

Jan Janga-Tomaszewski od kilku lat chorował na nowotwór. W czasie nasilenia się epidemii koronawirusa został pozbawiony opieki specjalistów. O śmierci aktora poinformowali jego przyjaciele z Teatru Ateneum u Warszawie.

Jan Janga-Tomaszewski chorował na raka płuc. Aktor po długiej walce z chorobą musiał też zmierzyć się z przerzutami do mózgu, od tygodnia przebywał w szpitalu onkologicznym, gdzie czekał na radioterapię.

Jeszcze w poniedziałek Bończyk dziękował internautom za pomoc. “Z całego serca dziękuję wszystkim Państwu, którzy postanowili wesprzeć Jana Jangę. W ciągu niespełna 2 dni zebraliśmy potrzebną kwotę. Teraz trzymajmy kciuki i miejmy wiarę. Jasiek, nie daj się! Walczymy! Ludzie na Ciebie czekają” – pisał aktor.

“Janek tłumaczy mi świat. Janek… odszedł. Dziękuję kochany” – napisała we wtorek na Facebooku Joanna Lewandowska, wokalistka i aktorka, która opublikowała zdjęcie z Janem Jangą Tomaszewskim

Spoczywaj w pokoju! [*]

Rząd wycofał się z nakazu kwarantanny (osoby mające kontakt z osobą zakażoną wariantem delta) dla osób zaszczepionych

Rząd wycofuje się z kontrowersyjnego pomysłu objęcia przymusową kwarantanną wszystkich osób, które miały kontakt z osobami zakażonymi wariantem Delta koronawirusa – ustalili dziennikarze RMF FM. W tej grupie miały się też znaleźć osoby zaszczepione.

W poniedziałek wieczorem ministerstwo zdrowia ogłosiło, że nawet osoby w pełni zaszczepione, będą trafiać na kwarantannę jeśli miały kontakt z osobami zakażonymi wariantem Delta koronawirusa.

– W tej chwili na świecie cały czas rozpoznajemy wariant Delta, widzimy zwiększoną transmisyjność, ta zakaźność jest mniej więcej od 50 do 60 proc. zwiększona, stąd też sanepid zapobiegawczo kieruje wszystkich z kontaktu na kwarantannę, bez względu na to, czy ta osoba ma zaszczepienie dwoma dawkami, bądź jedną J&J. Tutaj staramy się dmuchać na zimne i służby sanitarne dmuchają na zimne, kierując wszystkich z kontaktu na kwarantannę – dodał Andrusiewicz.

Rząd jednak bardzo szybko wycofał się z tego pomysłu.

Analizowaliśmy dokładnie wyniki zakażeń wariantem Beta, Delta i Gamma i tych przypadków mamy obecnie w Polsce 166 i bardzo pozytywna informacja, czyli to, że trzy przypadki dosłownie, to przypadki, kiedy odnotowaliśmy zakażenia po dwóch dawkach szczepionki – powiedział rzecznik resortu. – Co za tym idzie, nie jest potrzebna kwarantanna – stwierdził