TVN PRZEKAZAŁ PILNE INFORMACJE! MUSICIE O TYM WIEDZIEĆ!

Wiadomości

Informacje o koronawirusie w Polsce

Na oficjalnym profilu ministerstwa zdrowia na twitterze codziennie pojawia się informacja o nowych przypadkach zakażeń koronawirusem w Polsce.

Tak jest też i dzisiaj (22.12).

Oto wpis:

Mamy 6 252 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia #koronawirus z województw: mazowieckiego (1002), śląskiego (853), małopolskiego (750), wielkopolskiego (584), dolnośląskiego (458), pomorskiego (411), zachodniopomorskiego (334), kujawsko-pomorskiego (327), łódzkiego (277),lubuskiego (260), opolskiego (218), podkarpackiego (197), świętokrzyskiego (168), warmińsko-mazurskiego (160), lubelskiego (127), podlaskiego (59). 67 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.Z powodu COVID-19 zmarło 5 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 11 osób. Liczba zakażonych koronawirusem 4 049 838 / 94 327 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).W związku z korektami wprowadzanymi na bieżąco przez laboratoria w systemie EWP, globalna liczba zakażeń i zgonów od początku pandemii może nie być sumą kolejnych dziennych zakażeń lub zgonów.

Atak mrozu, temperatury spadną do -20 st. 

Na terenie 14 województw obowiązują alarmy pierwszego stopnia przed silnym mrozem, wydane przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Temperatura miejscami może spaść do -20 stopni Celsjusza.

Alerty obowiązują do godzin porannych w poniedziałek. W regionach objętych ostrzeżeniami wystąpi silny mróz; nawet do -20 stopni.

Alerty obowiązują na terenie 14 województw: zachodniopomorskiego, pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego, lubuskiego, dolnośląskiego, mazowieckiego, łódzkiego, lubelskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego, małopolskiego, śląskiego.

Prognozuje się temperaturę minimalną w nocy od -18°C do -16°C, lokalnie do -20°C.

Nie żyje Żora Korolyov.

Żora Korolyov, tancerz, który trenował uczestników „Tańca z gwiazdami”, zmarł w wieku 34 lat. Informację o jego śmierci jako pierwszy podał Paweł Dudek, znany jako Czadoman. Potwierdziła ją jego partnerka, Ewelina Bator.

Śmierć Żory Korolyova zszokowała świat mediów. Tancerz „Tańca z Gwiazdami” miał zaledwie 34 lata. Śmierć przyszła nagle.

Ukraiński tancerz, który w Polsce stał się popularny po tym, jak trenował gwiazdy w programie Taniec z Gwiazdami, zmarł.

Partnerka Żory Korolyov napisała na Instagramie:

„Mój kochany! Dziękuję Ci za najpiękniejsze 5 lat wspólnego tańca. Prawdą jest, że dnia 21.12.2021 odszedł człowiek, który kochał całym sercem i którego ja kochałam i kocham najmocniej na świecie. Nasze serca pękły, ale złożą się kochanie tam na górze. Będziemy się sobą opiekować. Kochamy Cię. Wierzcie mi – też w to nie wierzę. Długo nie uwierzę. I na ten moment to co się stało potrzebuje ciszy…”

Jak nieoficjalnie informuje Super Express, przyczyną śmierci Żory Koroliova było było zapalenie mięśnia sercowego.

Zmarł Andrzej Rozpłochowski

Odszedł Andrzej Rozpłochowski – legendarny człowiek Solidarności.

Informację o śmierci działacza przekazali nie tylko jego znajomi, ale także premier Mateusz Morawiecki.

Kilka tygodni temu, po zakażeniu koronawirusem, w ciężkim stanie trafił do szpitala. Miał 71 lat.

-Ciężko się odbiera takie wiadomości, jak ta o śmierci Andrzeja Rozpłochowskiego. Stoczył ciężką walkę z koronawirusem i niestety dzisiaj ją przegrał. Bez niego trudno sobie wyobrazić Solidarność na Śląsku. Bez niego trudno też wyobrazić sobie Solidarność w ogóle. Dzielny, prawy człowiek, który miał istotny wpływ na odzyskanie przez Polskę niepodległości. Spoczywaj w Pokoju — napisał na Facebooku premier Mateusz Morawiecki

O śmierci legendarnego działacza Solidarności poinformowali w poniedziałek wieczorem w mediach społecznościowych jego znajomi, a także m.in. portal niezależna.pl.

Spoczywaj w pokoju [*]

Czy zostaną wprowadzone kolejne ograniczenia na Święta Bożego Narodzenia?

Rzecznik prasowy rządu był we wtorek gościem Trójki Polskiego Radia.

Do stycznia nie planujemy modyfikacji obecnych obostrzeń związanych z COVID-19 – powiedział we wtorek rzecznik rządu Piotr Müller. Dodał, że wczoraj odbyło się posiedzenie rządowego zespołu zarządzania kryzysowego.

„Obecne obostrzenia uwzględniają fakt, że pojawił się omikron, natomiast jeśli by się liczba zachorowań zwiększała, będziemy decydować o dalszych obostrzeniach, ale one i tak są poważne, bo 30 procent limitu to jest znaczący limit” – powiedział Müller.

Nie żyje Michał Rokicki. Polski pływak, olimpijczyk z Pekinu zmarł w wieku 37 lat.

Michał Rokicki zmarł w nocy z niedzieli na poniedziałek. Dotychczas nikt nie podał przyczyny śmierci 37-letniego pływaka. 

„Z głębokim żalem informujemy, że zmarł Michał Rokicki – pływak, wychowanek raciborskiego ZSOMS i Victorii Racibórz, zawodnik AZS AWF Warszawa, wielokrotny medalista mistrzostw Polski, olimpijczyk” – czytamy w komunikacie związku.

Urodzony w Raciborzu Michał Rokicki zmarł w nocy z niedzielę na poniedziałek.

Nieznane są przyczyny śmierci pływaka.

Spoczywaj w pokoju [*]

Kiedy może zaatakować piąta fala? Minister zdrowia zabrał głos

– Jesteśmy w bardzo trudnej sytuacji – mówił w poniedziałek, 20 grudnia, na antenie Wirtualnej Polski minister zdrowia Adam Niedzielski. – Informacje, które napływają z całego świata dotyczące omikrona, w kontekście tej sytuacji epidemicznej stanowią bardzo poważne zagrożenie – dodał.

Premier Izraela Naftali Benet powiedział podczas niedzielnej konferencji prasowej, że w kraju rozpoczęła się piąta fala epidemii koronawirusa i zarekomendował pracę z domu oraz namawiał do szczepienia dzieci.

Warianty Omikronu, „stanowią bardzo poważne zagrożenie”. Do tej pory w Polsce zidentyfikowano siedem przypadku zakażeń tym wariantem, ale zapewne jest ich więcej. – Patrząc na fale, które mamy za sobą, i falę, która trwa, nigdy nie było takiej krytycznej sytuacji, żebyśmy musieli startować z tak wysokiego poziomu. Spadki są w porywach do 20 proc. z tygodnia na tydzień, ale zdecydowanie to musi dziać się szybciej, bo jest bardzo poważne ryzyko, że Omikron, który wywoła V falę, wystartuje z bardzo wysokiego poziomu. Jeżeli by to się zaczęło dziać na przykład teraz, gdy mamy 23,5 tys. hospitalizacji, to niestety nasza służba zdrowia mogłaby tego nie wytrzymać – powiedział Niedzielski.

Posłowie przyjęli lex TVN

Sejm odrzucił uchwałę Senatu o odrzuceniu noweli ustawy o radiofonii i telewizji. To oznacza, że tzw. „lex TVN” został przyjęty. Teraz decyzja będzie należeć do prezydenta Andrzeja Dudy.

– Pan prezydent podejmie decyzję, kiedy nadejdzie stosowny czas. Kiedy? Czekamy, aż ustawa wpłynie na biurko pana prezydenta – poinformował Wirtualną Polskę prezydencki minister Paweł Szrot. Jak zaznaczył, to jedyny komunikat, jaki Pałac Prezydencki wyda w tej sprawie.

Ustawa znana jako lex TVN została przyjęta przez Sejm. Stało się tak za sprawą odrzucenia senackiego weta w sprawie tej ustawy. Głosowało 452 posłów. Za było 229 posłów, przeciw 212, a 11 się wstrzymało.