Ujawniono majątek Szumowskiego! Kwota zwala z nóg!

Wiadomości

Informacje o koronawirusie w Polsce

Na oficjalnym profilu ministerstwa zdrowia na twitterze codziennie pojawia się informacja o nowych przypadkach zakażeń koronawirusem w Polsce. 

Tak jest też i dzisiaj (02.01).

Oto wpis ministerstwa:

Mamy 56 051 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (7925), mazowieckiego (7608), wielkopolskiego (5632), małopolskiego (4276), dolnośląskiego (4173), pomorskiego (3826), lubelskiego (3691), łódzkiego (3663), kujawsko-pomorskiego (3066),zachodniopomorskiego (2573), podkarpackiego (2442), warmińsko-mazurskiego (1937), podlaskiego (1444), opolskiego (1416), świętokrzyskiego (1214), lubuskiego (906). 259 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.Z powodu COVID-19 zmarły 94 osoby, z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 224 osoby. Liczba zakażonych koronawirusem 4 981 321 / 105 753 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).W związku z korektami wprowadzanymi na bieżąco przez laboratoria w systemie EWP, globalna liczba zakażeń i zgonów od początku pandemii może nie być sumą kolejnych dziennych zakażeń lub zgonów.

Majątek Łukasza Szumowskiego robi wrażenie

Łukasz Szumowski większość swojego majątku przepisał na żonę. On sam jest posiadaczem tylko dwóch działek. Łączna wartość nieruchomości Szumowskich to ponad 8 mln zł. Na majątek żony składają się także udziały w firmach, z których w 2020 r. otrzymała 2,9 mln zł zysku — wylicza Wirtualna Polska.

• Łukasz Szumowski, który właśnie zrzekł się mandatu posła i odchodzi do Narodowego Instytutu Kardiologii, jeszcze na początku tej kadencji Sejmu deklarował, że ma niewiele ponad tysiąc złotych oszczędności.

Według portalu wspólny majątek Łukasza Szumowskiego i jego żony Anny to około 20 milionów złotych. Na wskazaną sumę składają się udziały w firmach, a także wartość posiadanych nieruchomości.

“Łukasz Szumowski oraz Anna Szumowska nie odpowiedzieli do tej pory na pytania dotyczące ich majątku. Wciąż czekamy na odpowiedź” – napisała WP.

Władze Danii znoszą wszystkie obostrzenia związane z pandemią COVID-19

Władzie Danii – jednego z najlepiej wyszczepionych krajów Unii – zdecydowały się na zniesienie wszystkich przeciwepidemicznych obostrzeń mimo bardzo wysokiej liczby nowych zakażeń SARS-CoV-2.

Dania staje się pierwszym krajem Unii Europejskiej, który zniósł wszystkie ograniczenia związane ze zwalczaniem epidemii COVID-19.

Dania zrezygnowała m.in. z wymogu noszenia maseczek, przepustek covidowych, ograniczania liczby osób w pomieszczeniach i godzin otwarcia barów i restauracji.

Wycofywane są też domowe testy do wykrywania koronawirusa. Osoby, które miały kontakt z zarażonymi, nie będą już poddawane kwarantannie.

Maski i przepustki covidowe są jedynie zalecane podczas wizyt w szpitalach.

Od wtorku rząd Danii złagodził również zasady wjazdu dla podróżnych. Zaszczepieni nie będą już zobowiązani do okazania na granicy negatywnego testu.

W mającej 5,8 mln ludności Danii rekord zakażeń odnotowano 24 stycznia, gdy zarejestrowano 57 305 zakażeń. Jednocześnie w szpitalach przebywa ok. 1000 pacjentów z COVID-19. Jest to skala porównywalna do trzeciej fali, a liczba pacjentów na oddziałach intensywnej terapii jest nawet znacznie mniejsza.

Bogusław Linda nie znajduje Boga w Kościele Katolickim.

Zdaniem Lindy Kościół „ogłupia” Polaków, bo jest to dla niego opłacalne. W bardzo ostrych słowach wytłumaczył, dlaczego obarcza tę instytucję odpowiedzialnością za kondycję polskiego społeczeństwa.

– Kościół rozwalił ten kraj, ogłupiając ludzi. Przecież lepiej było odprawiać msze po łacinie, żeby nikt niczego nie rozumiał. Lepiej było nie tłumaczyć Biblii, bo jeszcze ludzie dowiedzieliby się, że piekło zostało wymyślone. A tak można było zarabiać na odpustach. Kościół po prostu utrzymuje głupotę w tym kraju – powiedział.

Aktor podkreślił, że sam uważa się za osobę wierzącą, jednak nie czuje już żadnego związku z instytucją Kościoła w Polsce. W jego ocenie wiara nie musi oznaczać przywiązania do wspólnoty Kościoła. – Przede wszystkim Bóg jest w miłości. Nie ma go natomiast na pewno w Kościele – stwierdził Bogusław Linda.

Nauka zdalna zostanie skrócona? Te słowa Czarnka dają do myślenia

Nauczanie zdalne dla uczniów od piątej klasy w górę ma trwać do 27 lutego. Ale możliwe, że niektórzy będą uczyć się w domach krócej. – Jeśli sytuacja na to pozwoli, będziemy dążyć do tego, żeby skrócić okres nauki zdalnej – powiedział w Polskim Radiu minister edukacji Przemysław Czarnek. Z kolei w Radiu Plus stwierdził, że na razie „nie ma rozmów na temat obowiązkowych szczepień nauczycieli”.

Na odległość uczą się uczniowie klas V-VIII szkół podstawowych i młodzież we wszystkich klasach szkół ponadpodstawowych. Najpóźniej 27 lutego 2022 roku wszyscy uczniowie mają natomiast wrócić do szkolnych ławek.

„Najpóźniej” to w tym przypadku słowo klucz. Może bowiem okazać się tak, że nauka zdalna zostanie skrócona, czego nie ukrywa minister edukacji Przemysław Czarnek.

O możliwości skrócenia zdalnego nauczania Czarnek mówił w Radiu Plus. – Za chwilę też będziemy o tym dyskutować. (…) Jeżeli będzie taka możliwość, skrócimy okres nauki zdalnej, szczególnie w tych województwach, gdzie kończą się ferie zimowe – zaznaczał we wtorkowy poranek.

Będziemy starali się skrócić naukę zdalną o tydzień bądź dwa tygodnie – podsumował szef resortu edukacji i nauki.