Wielki sukces ukraińskiego wojska! Zwrócili się wprost do Zełenskiego! “Panie Prezydencie, dotarliśmy!”

Wiadomości

Kolejny sukces Ukraińców. Zbliżyli się do granicy z Rosją

Ukraińskie armia odniosła symboliczny sukces w kontrofensywie we wschodnim rejonie Charkowa. – 227. batalion charkowskiej brygady Obrony Terytorialnej doszedł do granicy z Rosją i umieścił tam z powrotem ukraiński słup graniczny – potwierdził szef władz obwodu charkowskiego Ołeh Syniehubow. 

Ministerstwo Obrony Ukrainy opublikowało nagranie przedstawiające kilkudziesięciu żołnierzy w narodowych kolorach niebieskim i żółtym stojących przy posterunku granicznym kraju. Według doniesień należą do brygady ochotników z Charkowa.

– Panie Prezydencie, dotarliśmy do granicy Ukrainy z wrogim państwem. Panie prezydencie, udało się! – mówią żołnierze w filmie, nagranym dla prezydenta Wołodymyra Zełenskiego. 

Ukraina podjęła kontrofensywę, wypierając w ostatnich dniach Rosjan z zajętych miejscowości w obwodzie charkowskim. W sobotę 14 maja mer Charkowa poinformował o wycofaniu wojsk Putina z przedmieść miasta, z których prowadzili oni nieustanny ostrzał od niemal początku wojny.

Dzięki wysiłkom charkowskiej obrony terytorialnej i Sił Zbrojnych Ukrainy odeszli daleko od terytorium miasta w kierunku rosyjskiej granicy – mówił w sobotę mer Ihor Terechow.

Cichopek zabrała głos pierwszy raz po rozstaniu z Hakielem.

Kasia Cichopek i Marcin Hakiel 11 marca 2022 r. przekazali fanom, że ich małżeństwo dobiegło końca. Teraz, po dwóch miesiącach, aktorka zdecydowała się na szczere wyznanie. We wpisie na Instagramie wyjaśniła, że “ostatnio jest jej ciężko”.

Rozstanie do tej pory komentował głównie Marcin Hakiel. Zamieszczał w sieci wymowne wpisy, odpowiadał na pytania internautów i udzielił wywiadu w programie “Miasto kobiet”, w którym opowiedział, jak czuł się po rozstaniu.

Początkowo para zdeklarowała się do milczenia na ten temat. Niestety mąż wyłamał się z tego postanowienia. Poszedł do telewizji i zasugerował, że w życiu jego żony ktoś się pojawił:

Chyba najtrudniejszy moment, który w tej całej sytuacji był taki, to moja była partnerka od jakiegoś czasu prosiła już o wolność, więcej wolności, przestrzeni. Ja jej to dałem, no a pewnego dnia się okazało, że ta wolność ma imię. To jest coś, na co nie byłem przygotowany i wydaje mi się, że na takie coś nie można być przygotowanym po prostu. Bo gdzieś przez te 17 lat zawsze ją kochałem i dogadywaliśmy się.

Teraz po dwóch miesiącach po opublikowaniu oświadczenia Katarzyna Cichopek również zamieściła wymowny wpis na Instagramie.

Wysyłam wam mnóstwo pozytywnej energii i dziękuję za tą, którą od was dostaję. Choć ostatnio jest mi ciężko, to nie przestanę się uśmiechać do was i do życia. Robię swoje dla dzieci, siebie i dla was – napisała.

BĘDĄ DUŻE ZMIANY DLA MILIONÓW POLAKÓW! PODWYŻKI JUŻ NIEUNIKNIONE…

Przyszły rok kalendarzowy nie będzie rozpieszczał przedsiębiorców. Szykuje się rekordowa podwyżka składek ZUS, które w 2023 roku uderzą nawet w milion mikroprzedsiębiorców. Jak podkreślają eksperci, takiej podwyżki jeszcze nie było.

Nawet milion mikroprzedsiębiorców ma od początku przyszłego roku płacić wyższe składki na ubezpieczenie społeczne — pisze “Rzeczpospolita”.

 Odczują je przede wszystkim przedsiębiorcy, którzy dziś płacą składki ZUS w tradycyjnej wysokości. Czyli tacy, co są na rynku już przynajmniej od kilku lat i z działalności gospodarczej się utrzymują.

Zmiany wynikają z inflacji i — co za tym idzie — szybkiego tempa wzrostu wynagrodzeń w gospodarce.

“Nawet milion prowadzących działalność gospodarczą i opłacających składki w podstawowej wysokości będzie musiało zapłacić do ZUS zamiast obecnych 1211,28 zł miesięcznie aż 1398,84 zł, czyli o 187,56 zł więcej. Takiej podwyżki jeszcze nie było” – podkreśla dziennik.

Tak przytłaczający wzrost wynika w głównej mierze z faktu szalejącej inflacji, która w znaczący sposób wpływa na rodzimą gospodarkę.