ZBLIŻA SIĘ KOLEJNY LOCKDOWN? MORAWIECKI PRZEKAZAŁ PILNE INFORMACJE

Wiadomości

Informacje o koronawirusie w Polsce:

Na oficjalnym profilu ministerstwa zdrowia na twitterze codziennie pojawia się informacja o nowych przypadkach zakażeń koronawirusem w Polsce.

Tak jest też i dzisiaj. W ciągu ostatnich kilku dni odnotowany został ogromny procentowy skok ilości zakażeń.

Minister zdrowia Adam Niedzielski już zapowiedział, że najprawdopodobniej od połowy września wprowadzane będą w kraju nowe obostrzenia, a obejmą one głównie osoby niezaszczepione. Zdradził też, że może dać rodzicom uczniów gwarancję nauki stacjonarnej na zaledwie 1-2 miesiące.

Oto wpis ministerstwa:

Mamy 389 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: pomorskiego (58), małopolskiego (43), mazowieckiego (40), dolnośląskiego (34), lubelskiego (33), zachodniopomorskiego (31), śląskiego (26), wielkopolskiego (26), podkarpackiego (22), łódzkiego (15)podlaskiego (12), warmińsko-mazurskiego (12), lubuskiego (9), opolskiego 8, kujawsko-pomorskiego (5), świętokrzyskiego (4). 11 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.Z powodu #COVID19 zmarły 4 osoby. 3 osoby zmarły z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami. Liczba zakażonych koronawirusem 2 890 161/ 75 379 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).W związku z korektami wprowadzanymi na bieżąco przez laboratoria w systemie EWP, globalna liczba zakażeń i zgonów od początku pandemii może nie być sumą kolejnych dziennych zakażeń lub zgonów.

Morawiecki przekazał informacje

Mateusz Morawiecki skomentował obecną sytuację epidemiczną w Polsce. Szef rządu poinformował, że w tej chwili przed czwartą falą koronawirusa gotowych jest 6 tys. łóżek dla pacjentów. – Jeśli będzie trzeba, to nawet jutro mogłoby ich być 12 tys. – zapewnił w sobotę na antenie RMF FM.

– Nie ma na razie sprecyzowanych planów wprowadzania obostrzeń podczas czwartej fali pandemii – powiedział premier Mateusz Morawiecki, pytany o to, czy rząd planuje po raz kolejny zarządzić narodową kwarantannę.

 premier zapewnił, że na dzisiaj nie jest planowany żaden lockdown, ponieważ byłby to za duży cios dla gospodarki. Nie ma też na razie jednoznacznie sprecyzowanych nowych obostrzeń, które można wprowadzić.

– Nasz ustrój i państwo polskie, to nie jest zabawa, nie jesteśmy krajem wasalnym, tylko suwerennym. Będziemy dalej realizować reformę sądownictwa – stwierdził premier w jednej z końcowych wypowiedzi.

Zatrzymana pod wpływem alkoholu Beata K wydała do fanów komunikat

Na instagramowym profilu Beaty K. pojawiło się krótkie oświadczenie. Dzień wcześniej została zatrzymana przez policję. O zdarzeniu szybko dowiedziały się media, a w sieci zahuczało. Sprawę skomentowała następująco

Z całego serca żałuję tego, co się wczoraj wydarzyło. Bardzo się tego wstydzę – napisała na Facebooku Beata K. Wiem, że muszę ponieść konsekwencje tego, co się stało. Jestem na to gotowa – zapewniła artystka. 

Beata K. została zatrzymana w środę na warszawskim Mokotowie. Jechała swoim bmw al. Niepodległości od strony Piaseczna. Według nieoficjalnych informacji, 61-latka miała jechać „zygzakiem”, od krawężnika do krawężnika. Zauważył to jeden z kierowców, który powiadomił policję oraz uniemożliwił piosenkarce jazdę.

Badanie alkomatem wykazało w organizmie Beaty K. dwa promile alkoholu. Zostało jej zabrane prawo jazdy. 

Nie żyje wielki Polak

Ksiądz prałat Zdzisław Sochacki, proboszcz parafii archikatedralnej na Wawelu zmarł w czwartek w Krakowie w wieku 67 lat. W ostatnim czasie przebywał w szpitalu. Dla upamiętnienia zmarłego w czwartek po południu zabrzmiał dzwon Zygmunt.

Informację o śmierci duchownego potwierdził rzecznik krakowskiej kurii ks. Łukasz Michalczewski.

Z żalem przyjąłem informację o nagłej śmierci ks. prałata Zdzisława Sochackiego. Spodziewaliśmy się, że dzisiaj, najpóźniej jutro, opuści szpital. Tymczasem odszedł – głęboko wierzymy – do domu Ojca – mówił metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski.

Jak podkreślił, kapłan w ostatnim czasie cierpiał, ale się nie poddawał. Był twardym góralem, który uważał, że trzeba stać na posterunku. Tym jego posterunkiem – bardzo szczególnym – była katedra na Wawelu, jego oczko w głowie. Znał tę świątynię jak mało kto i bardzo dbał o jej wygląd, a przede wszystkim o wielkie przesłanie płynące z Wawelu dla Polski, o groby świętych, królów i o grób śp. Marii i Lecha Kaczyńskich, prezydenta RP, który wraz z małżonką i innymi członkami delegacji zginął 10 kwietnia 2010 pod Smoleńskiem – dodał.

Spoczywaj w pokoju!

Adam Niedzielski ujawnia plan na walkę z czwartą falą

Czy polscy przedsiębiorcy utrzymają firmy i wygrają w nierównej walce z czwartą falą pandemii? Minister Zdrowia Adam Niedzielski powiedział w środę (1września 2021), że obostrzeniami nie będą już obejmowane osoby zaszczepione.

Minister Zdrowia Adam Niedzielski powiedział w środę (1 września 2021), że „jeśli zostaną wprowadzone obostrzenia, osoby zaszczepione nie zostaną nimi objęte”.

Adam Niedzielski nie chciał potwierdzić, czy kina lub puby będą tylko dla zaszczepionych – „trzeba się szczepić”, odpowiedział ogólnie – ale przyznał, że przyjmujący gości „będą mieli prawo sprawdzać paszporty czy certyfikaty covidowe”.

W środę wieczorem, w Polsat News minister zdrowia pytany był, czy Polskę czekają obostrzenia na wzór francuski, gdzie na przykład do restauracji wejść mogą wyłącznie osoby z certyfikatem covidowym. Zapowiedział, że i u nas właściciele punktów astronomicznych dostaną prawo weryfikowania, kto chce skorzystać z ich usług.

Będą mieli prawo sprawdzać paszporty, czy certyfikaty covidowe – powiedział.

Jeśli zostaną wprowadzone obostrzenia, osoby zaszczepione nie zostaną nimi objęte – mówił wcześniej.

Franciszek abdykuje? Zabrał głos

Świat obiegła wieść o abdykacji Franciszka, teraz duchowny oznajmił, jaka jest jego decyzja w tej sprawie.

Kilka dni temu we włoskich i argentyńskich mediach pojawiły się spekulacje dotyczące możliwej abdykacji papieża Franciszka ze Stolicy Piotrowej. W grudniu Ojciec Święty kończy 85 lat, czyli tyle, ile miał Benedykt XVI w chwili przejścia na papieską „emeryturę”.

Zwierzchnik Kościoła Katolickiego udzielił wywiadu hiszpańskiej rozgłośni radiowej Cope. Poinformował, że z jego zdrowiem jest już dużo lepiej i w pełni wrócił do sił sprzed operacji.

Teraz mam jelito krótsze o 33 centymetry – powiedział papież Franciszek, ujawniając, że na operację namówił go pielęgniarz, choć medycy doradzali kurację antybiotykową. Dodał przy tym, że cały czas bierze leki i może jeść już wszystko.

Franciszek stwierdził, że prawie dwa miesiące po zabiegu prowadzi „całkowicie normalne” życie, może „jeść wszystko” i realizować swój stały rozkład dnia.

Papież odrzucił także doniesienia o jego abdykacji, zaprzeczając, że ma takie plany.

– Nawet nie przyszło mi do głowy. Nie wiem skąd wziął się taki pomysł, że miałem złożyć rezygnację! – stwierdził.

Ostrzeżenia dla kilku województw

Najwyższy, trzeci stopień alertu wydano dla powiatów cieszyńskiego, bielskiego, żywieckiego, oświęcimskiego, wadowickiego, myślenickiego, suskiego, nowotarskiego i tatrzańskiego. IMGW ostrzega na tym terenie przed intensywnymi opadami deszczu. Całkowita suma opadów może wynieść miejscami od 90 do nawet 110 l wody na mkw.

Ostrzeżenie drugiego stopnia obowiązuje z kolei we wskazanych rejonach województwa małopolskiego, konkretniej zaś w powiatach: limanowskim, nowosądeckim i gorlickim, a także w mieście Nowy Sącz. Spodziewane są opady umiarkowane, do 70 litrów na metr kwadratowy. Mieszkańcy regionu powinni dostosować swoje plany do aktualnej sytuacji pogodowej (ta może bowiem być niebezpieczna).

Pierwszy stopień ostrzeżenia meteorologicznego obowiązuje w części województwa podkarpackiego i obejmuje następujące powiaty: jasielski, krośnieński, sanocki, brzozowski, leski i bieszczadzki, a także miasto Krosno. Suma opadów na metr może wynieść nawet 50 litrów. Lokalnie może dochodzić do utrudnień w codziennym funkcjonowaniu.

Nie żyje znany polski polityk

Zmarł Roman Malinowski, architekt koalicji z Solidarnością, która zbudowała fundamenty pod rząd Tadeusza Mazowieckiego – poinformował we wtorek prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

O śmierci byłego marszałka Sejmu poinformował lider PSL – Władysław Kosiniak-Kamysz.

„Zmarł Roman Malinowski, architekt koalicji z Solidarnością, która zbudowała fundamenty pod rząd Tadeusza Mazowieckiego. Od zawsze związany z ruchem ludowym, był marszałkiem Sejmu, posłem, ministrem i wicepremierem. Rodzinie i Bliskim składam najszczersze kondolencje” – przekazał Władysław Kosiniak-Kamysz.

Roman Malinowski pełnił mandat posła na Sejm PRL VII, VIII i IX kadencji (1976–1989). W czasie IX kadencji (1985–1989) był marszałkiem Sejmu. Od kwietnia 1980 do listopada 1985 był wicepremierem, a od kwietnia do października 1980 ministrem przemysłu spożywczego i skupu. W latach 1981–1989 pełnił funkcję prezesa ZSL.

Spoczywaj w pokoju!

Adam Niedzielski podczas konferencji ogłosił ważną decyzję

Trwa konferencja prasowa premiera Morawieckiego wraz z ministrami. Adam Niedzielski ogłosił świetną informację dla uczniów, którzy swoją przyszłość chcą poświęcić medycynie.

Zwiększamy w tym roku limit przyjęć na studia na kierunki medyczne o blisko 600 osób, które za kilka lat wesprą system — powiedział Adam Niedzielski. 

Jest to bardzo dobra wiadomość dla wielu uczniów, którzy marzą o studiowaniu tego tak trudnego i ważnego kierunku!