Żona Krawczyka wyjawiła szokującą prawdę o zmarłym mężu.. To przerażające…

Wiadomości

Informacje o koronawirusie w Polsce:

Na oficjalnym profilu ministerstwa zdrowia na twitterze codziennie pojawia się informacja o nowych przypadkach zakażeń koronawirusem w Polsce.

Oto wpis ministerstwa:

Mamy 212 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: mazowieckiego (31), małopolskiego (30), śląskiego (19), zachodniopomorskiego (17), wielkopolskiego (15), łódzkiego (14), dolnośląskiego (13), kujawsko-pomorskiego (13), podkarpackiego (12),podlaskiego (11), pomorskiego (11), lubelskiego (9), warmińsko-mazurskiego (8), opolskiego (3), lubuskiego (2), świętokrzyskiego (1). 3 zakażenia to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.Z powodu COVID-19 zmarły 3 osoby, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarła 1 osoba. Liczba zakażonych koronawirusem 2 886 291/75 315 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).W związku z korektami wprowadzanymi na bieżąco przez laboratoria w systemie EWP, globalna liczba zakażeń i zgonów od początku pandemii może nie być sumą kolejnych dziennych zakażeń lub zgonów.

Żona Krzysztofa Krawczyka wyjawiła prawdę nt. choroby

Ewa Krawczyk, żona zmarłego kilka miesięcy temu artysty Krzysztofa Krawczyka, wyznała, że 20 lat temu muzyk zachorował na chorobę Parkinsona. Teraz ze szczegółami opowiedziała o tym, jak wyglądało ich wspólne życie.

Jak ujawniła żona Krzysztofa Krawczyka, mieli umówiony znak. Jeśli trząsł głową lub ręką, niby poprawiała mu chusteczkę, a dostawał sygnał, że musiał opanować drżenia.

Chciałabym napisać o początkach choroby Krzysia. Bo to był długi proces. Postaram się zrobić to łagodnie, żebyście, kochani moi, nie płakali, bo ja do dzisiaj wylewam wiadra łez. Choroba Krzysia zaczęła się już 20 lat temu drżeniem głowy. Był to początek parkinsona. Zwróciłam lekarzom uwagę, ale jakoś nikt nie zareagował. Lata mijały, a choroba robiła postępy – ujawniła Ewa Krawczyk.

Przypominamy, że Krzysztof Krawczyk zmarł na COVID-19. Walczył jednak również z cukrzycą, a także miał operację biodra, po której dręczył go potworny ból. Musiał też chodzić o kulach.

Graliśmy jeszcze koncerty, ale z ogromnym cierpieniem. Wtedy zauważyłam, że Krzysztofem coś rzuca i upadł na podłogę. Zawsze się bardzo potłukał, aż do siniaków. Kiedyś po kolejnym upadku w łazience miał krwiaka pod okiem. Jak byliśmy w kościele, żartował, że żona go bije – powiedziała Ewa Krawczyk.

Najnowsze informacje o stanie zdrowia

Lech Wałęsa niespodziewanie trafił do szpitala. Jeden z zajmujących się nim lekarzy opowiedział o stanie zdrowia byłego prezydenta.

Syn byłego prezydenta ujawnił, że Lech Wałęsa jest w szpitalu z powodu cukrzycy i grozi mu amputacja stopy. Teraz asystent polityka Marek Kaczmar poinformował, że „prezydent na razie pozytywnie reaguje na leki”. Zaznaczył, że jeśli leczenie przyniesie efekty, może uda się uniknąć amputacji.

Stan stopy miał być tak zły, że ponoć brano pod uwagę nawet opcję amputacji. Na szczęście do tego nie doszło, jednak pozornie błaha dolegliwość mogła doprowadzić do tragicznych skutków. Przyczynić się do tego miał także wysoki poziom cukru we krwi.

– Musimy być dobrej myśli, proszę się pomodlić za szefa – zaapelował szef biura Lecha Wałęsy.

Trzymamy kciuki za powrót do zdrowia!

Ministerstwo Zdrowia zachęca osoby powyżej 40 roku życia

Program „Profilaktyka 40 plus” ma zachęcić Polaków do wykonywania badań pod kątem innym niż COVID-19. Z darmowych badań diagnostycznych może skorzystać nawet 20 mln pacjentów, jednak do tej pory program nie wzbudził wielkiego zainteresowania. Na jakie badania można otrzymać skierowanie? Gdzie zrobić badania? Sprawdź: „Profilaktyka 40 plus” – wykaz placówek.

W czasie pandemii spadła liczba przeprowadzanych badań, dlatego rząd zdecydował się na wprowadzenie programu badań profilaktycznych.

Ministerstwo Zdrowia zachęciło Polaków do korzystania z programu Profilaktyka 40 Plus. Przedstawiciele resortu opublikowali w sieci krótką instrukcję, jak uzyskać skierowanie na bezpłatne badania.

Skierowanie zostanie automatycznie wystawione każdej osobie po 40. roku życia, która zaloguje się na swoje Internetowe Konto Pacjenta i wypełni krótką ankietę, dotyczącą swojego stanu zdrowia.

Na oficjalnym twitterze Ministerstwa Zdrowia znajdują się wskazówki.

Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy

Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy, która część osób ucieszy. Oznacza ona bowiem, że niektórzy pracownicy otrzymają… 12 dni urlopu extra!

Sejm uchwalił nowelizację ustawy o Państwowej Inspekcji Pracy na początku lipca. Wcześniej projekt w tej sprawie przygotowała sejmowa Komisja Polityki Społecznej i Rodziny.

„Super Express” przypomina, że „była to reakcja na petycję skierowaną do Sejmu przez Związek Zawodowy Pracowników Państwowej Inspekcji Pracy”.

Cel tej ustawy to przyznanie niektórym pracownikom PIP prawa do dodatkowego urlopu wypoczynkowego w wymiarze 6 dni roboczych (dziesięcioletni staż pracy), a po 20 latach pracy – 12 dni.

Takie rozwiązanie, będące także wyrazem uznania dla pracowników PIP wykonujących czynności kontrolne (wielokrotnie bardzo stresujące), powinno przyczynić się do większej regeneracji pracowników PIP podczas ich urlopów wypoczynkowych, co będzie miało pozytywny wpływ na efektywność i intensywność ich działań podczas pracy – zaznaczono w uzasadnieniu projektu.

Obostrzenia powrócą na jesień?

Całkowity lockdown jesienią byłby zabójczy dla gospodarki. Jeśli dojdzie do wzrostu zakażeń, to obostrzenia będą wprowadzane regionalnie, tam, gdzie nie będzie dużej liczby zaszczepionych i zachorowań będzie z tego powodu więcej – zaznaczył we wtorek wieczorem w Telewizji Republika wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Wiceminister, zapytany o rozważane scenariusze, gdyby liczba zakażeń znacznie wzrosła, powiedział, że będzie to zależało od regionu, od skali zaszczepienia mieszkańców. Dodał, że obostrzenia będą wprowadzane regionalnie. „Być może w tych województwach, gdzie będzie dużo nowych zakażeń będą wprowadzane jakieś obostrzenia ” – zaznaczył.

Dodał, że nie mówi się o zamknięciu całej gospodarki. „To jest niestety zabójcze dla gospodarek i wiemy, że kolejny lockdown w Polsce miałby ujemne skutki gospodarcze” – podkreślił.

Wiceminister stwierdził też, że w województwach, gdzie odsetek zaszczepionych będzie niższy, więcej osób trafi do szpitali. Dodał, że już teraz resort – przygotowując plan na jesień – rozważa, by tam właśnie zwiększyć liczbę łóżek szpitalnych.

Ponadto Kraska zauważył, że covid dotknie głównie osoby niezaszczepione. Naturalne jest też – jego zdaniem – że jesienią nastąpi wzrost zakażeń. „To dobre środowisko dla każdego wirusa, również dla koronawirusa. Na pewno zakażeń będzie więcej” – powiedział.

Rząd przyjął projekt ustawy

Rząd przyjął projekt ustawy o rodzinnym kapitale opiekuńczym – poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Nowe świadczenie ma być wypłacane od 2022 r. na każde drugie i kolejne dziecko w rodzinie w wieku od 12. do 36. miesiąca życia w maksymalnej łącznej wysokości 12 tys. zł na dziecko.

Według szacunków rządu, już w 2022 roku świadczeniem z Rodzinnego Kapitału Opiekuńczego objęte zostanie około 410 tys. dzieci. Z kolei 110 tys. ma otrzymać dofinansowanie na pobyt w żłobku.

Wiadomo już, że świadczenie nie zostanie powiązane z dochodem rodziny, co oznacza, że trafi do wszystkich dzieci spełniających wymogi wiekowe.

„Rząd wspiera polskie rodziny w wychowaniu dzieci. Dlatego, w ramach Polskiego Ładu, powstał program Rodzinnego Kapitału Opiekuńczego. To dodatkowe 12 tysięcy złotych, które rodzice będą mogli wydać wedle własnego uznania” – pisał premier Mateusz Morawiecki w mediach społecznościowych.

Dobry ruch?

Będą zmiany w polskim rządzie. Premier ogłosił

Andrzej Gut-Mostowy i Grzegorz Piechowiak zostaną w Ministerstwie Rozwoju i Technologii. Premier ogłosił we wtorek swoje decyzje dotyczące ich przyszłości w rządzie.

Andrzej Gut-Mostowy został wiceministrem rozwoju i technologii, a Grzegorz Piechowiak otrzymał dwa nowe stanowiska: od teraz będzie wiceministrem w MRiT oraz pełnomocnikiem rządu ds. inwestycji zagranicznych.

Już 11 sierpnia rzecznik rządu Piotr Muller zapowiadał, że premier Morawiecki może nie przyjąć dymisji wiceministrów. – Niewykluczone, że premier nie przyjmie niektórych dymisji – mówił. 

Informacje te zostały potwierdzone we wtorek 17 sierpnia przez MRiT. „Premier Mateusz Morawiecki powołał Grzegorza Piechowiaka na sekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii i Pełnomocnika Rządu ds. inwestycji zagranicznych w Rzeczypospolitej Polskiej” – czytamy na Twitterze resortu. 

Polityk opozycji znaleziony martwy

Ciało 48-letniego Kostiantyna Pawłowa znaleziono przy jego domu we wsi Wilne. Polityk był merem Krzywego Rogu oraz działaczem prorosyjskiej Opozycyjnej Platformy – Za Życie. Ukraińskie MSW rozważa trzy przyczyny zgonu: samobójstwo, zabójstwo lub wypadek z bronią.

Ciało mera Kostiantyna Pawłowa znaleziono w niedzielę na progu jego domu. Zwłoki były w kałuży krwi, a obok leżała broń.

MSW Ukrainy podało, że bada trzy przyczyny śmierci mera: zabójstwo, samobójstwo i nieostrożne obchodzenie się z bronią. W poniedziałek policja przekazała, że analizuje nagrania z kamer monitoringu. Na ciele 48-letniego polityka była jedna rana postrzałowa – ze strzelby Sajga.

Głos w sprawie zabrał w mediach społecznościowych prezydent Ukrainy, który pochodzi z Krzywego Rogu. Wołodymyr Zełenski podkreślił, że w poniedziałek ma do niego dotrzeć pierwszy raport urzędników ws. śmierci Pawłowa. Ukraińska głowa państwa zaznaczyła, że objęła „osobistą kontrolę” nad sprawą. Zełenski złożył też kondolencje rodzinie i przyjaciołom zmarłego mera Krzywego Rogu.