6 faktów na temat cellulitu, które pomogą Ci z nim walczyć. Pozbądź się go raz na zawsze!

Zdrowie i uroda

Cellulit jest zmorą praktycznie każdej kobiety. Pojawia się głównie po okresie dojrzewania i uprzykrza nam życie. Nierówna i pofałdowana powierzchnia skóry spowodowana jest z reguły nadmiarem estrogenów w organizmie.

Oto 6 faktów, które powinnaś wiedzieć o cellulicie:

1. Cellulit zapisany w genach?

Jeśli twoja mama posiada cellulit, istnieje duże prawdopodobieństwo, że także masz skłonności do jego tworzenia się. Może nie występować na tych samych obszarach ciała, ale raczej go nie unikniesz.

2. Cellulit dotyczy tylko kobiet?

Kobiety są skonstruowane tak, że ich skóra łatwo buduje tkankę tłuszczową podskórną. Męska skóra ma więcej tkanki łącznej i podtrzymującej, które zapobiegają pojawianiu się cellulitu. Dlatego też głównie kobiety cierpią z jego powodu.

3. Woda w walce z cellulitem

Jeśli zwiększysz spożycie wody, ciało będzie szybciej pozbywać się nadmiaru tłuszczu, również tego przechowywanego w postaci cellulitu. Brak wody prowadzi do zaburzeń wymiany płynów, a to powoduje magazynowanie wody i powstawanie skórki pomarańczowej.

4. Ćwiczenia

Aktywność fizyczna poprawia nie tylko kondycję, ale także pomaga w budowaniu mięśni i pozbywaniu się nagromadzonej tkanki tłuszczowej. Jeśli ćwiczysz Twój cellulit będzie znikał, szczególnie gdy skupisz się na problematycznych partiach ciała, takich jak uda czy pośladki.

5. Opalanie

Zbyt dużo czasu na słońcu nie pomoże w walce z cellulitem. Promienie UV uszkadzają kolagen w skórze i powodują, że cellulit pogłębia się i staje się bardziej zauważalny.

6. Jedzenie vs. cellulit

Niektóre potrawy mogą pomóc w walce z cellulitem. Jedzenie zdrowych tłuszczów pobudzi proces usuwania zmagazynowanego tłuszczu z organizmu. Jedz wysokiej jakości produkty, takie jak awokado, orzechy, nasiona, oliwa z oliwek, sardynki i olej kokosowy, a Twój cellulit będzie znikał w oczach!

Jeśli chcesz pozbyć się cellulitu, konsekwentnie postępuj zgodnie z powyższymi metodami i wskazówkami i czekaj na cudowne efekty!