Jeśli masz problem z wrastającym paznokciem koniecznie musisz wypróbować tych sposobów!!

Zdrowie i uroda

Wrastające paznokcie to nieprzyjemna dolegliwość, z którą raz na jakiś czas boryka się każdy z nas. Aby się jej pozbyć, w większości przypadków wystarczy wykorzystać jeden z domowych sposobów.

Dlaczego paznokcie wrastają? Przyczyn tego stanu rzeczy może być wiele. Zalicza się do nich między innymi zbyt ciasne obuwie, nieprawidłowe obcinanie paznokci, czy czynniki genetyczne.

Jak pozbyć się wrastających paznokci?

Pierwszy etap stanowić powinno zmiękczenie skóry. W tym celu, stopy należy wymoczyć w wodzie z mydłem lub siarczanie magnezu.

Następnie zwijamy kawałek waty w rulon i wciskamy pomiędzy wrastający paznokieć, a skórę. Wacik pozwoli na zmianę kierunku wzrostu paznokcia. Jeżeli metoda ta okaże się zbyt bolesna, niezbędna będzie wizyta u lekarza.

Dolegliwości bólowe przy wrastającym paznokciu pomoże złagodzić między innymi ocet jabłkowy, który skutecznie zapobiega wszelkiego rodzaju infekcjom. Wystarczy zamoczyć w nim wacik i przyłożyć w bolące miejsce.

W walce z bolesnym wrastającym paznokciem pomoże się również uporać olejek eukaliptusowy, który należy wetrzeć w problematyczne miejsce. Skutecznie redukuje on nieprzyjemne dolegliwości i zapobiega infekcjom.

Kolejny sprawdzony sposób to potarcie wrastającego paznokcia plasterkiem cytryny, owinięcie go bandażem i pozostawienie na kilka godzin.

Walcząc z wrastającym paznokciem, zrezygnować należy z ciasnego obuwia i zastąpić go możliwie jak najluźniejszym i wygodnym. W domu najlepiej chodzić boso.