Jak pozbyć się roztoczy i bakterii z łóżka i sypialni? 6 metod

Zdrowie i uroda

Roztocza są odpowiedzialne za wiele reakcji alergicznych. Dodatkowo, są one po prostu małymi, brzydkimi robakami, których nie łatwo jest się pozbyć zmieniając pościel raz na miesiąc. Na szczęście kilka trików pozwoli ci uniknąć ich namnażania się w twojej pościeli i sypialni.

#Ogranicz ilość przedmiotów stworzonych z włókien

W sypialni powinno znajdować się jak najmniej koców, poduszek, dywanów i innych przedmiotów, które zrobione są z włókiem. Są one doskonałym środowiskiem do namnażania się baterii, roztoczy i grzybów.

#Nie ściel łóżka zaraz po wstaniu

Pościel, którą opuszczasz rano, jest ciepła i wilgotna. Jeśli zaścielisz łóżko od razu, zatrzymasz w pościeli tę wilgoć na dłużej. W ten sposób pomożesz roztoczom i grzybom się wygodnie i szybko rozmnażać.

#Regularnie odkurzaj materac

Materac powinien być wietrzony i dokładnie odkurzany przynajmniej raz w miesiącu. Pamiętaj również o podłodze pod łóżkiem, która też jest siedliskiem mikroorganizmów.

#Wywieszaj pościel na słońce

Słońce sprawia, że wilgoć z pościeli zaczyna parować. Brak wilgoci oznacza szybką śmierć i niemożność rozmnażania się roztoczy.

#Zmieniaj pościel raz w tygodniu

Pościel należy zmieniać i prać w wysokiej temperaturze raz na tydzień. Dzięki temu zapobiegniesz namnażaniu się roztoczy, bakterii i grzybów.