CZY TO KONIEC PANDEMII? PREMIER W BIESZCZADACH!

Inne

Informacje o koronawirusie w Polsce:

Mamy 312 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (50), wielkopolskiego (42), mazowieckiego (36), małopolskiego (28), łódzkiego (23), dolnośląskiego (22), opolskiego (19), lubelskiego (15), zachodniopomorskiego (14),kujawsko-pomorskiego (12), pomorskiego (11), warmińsko-mazurskiego (11), podkarpackiego (10), podlaskiego (5), świętokrzyskiego (4), lubuskiego (3). 7 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.Z powodu #COVID19 zmarły 4 osoby, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 9 osób. Liczba zakażonych koronawirusem 2 875 136/74 152 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).W związku z korektami wprowadzanymi na bieżąco przez laboratoria w systemie EWP, globalna liczba zakażeń i zgonów od początku pandemii może nie być sumą kolejnych dziennych zakażeń lub zgonów.

Czy to już koniec epidemii?

Premier Mateusz Morawiecki na długi weekend pojechał z rodziną w Bieszczady. Szef rządu poinformował o tym na Facebooku, gdzie udostępnił kilka zdjęć z wyjazdu. „Nie ma to jak polskie góry” – podsumował.

W Bieszczady wybrał się premier Mateusz Morawiecki ze swoją rodziną, o czym poinformował w mediach społecznościowych. Morawiecki udostępnił kilka zdjęć z wędrówki po górach.

“Bieszczady, wokół cudowna przyroda i przepiękne bieszczadzkie krajobrazy, no i oczywiście ‘Bieszczadzkie Anioły’ Starego Dobrego Małżeństwa” – napisał na Facebooku szef rządu, udostępniając tekst piosenki.

Premier zaznaczył, że “szczególnie teraz, po trudnym czasie pandemii, bardzo potrzebujemy oddechu na świeżym powietrzu”.

“Inaczej biegnie czas. Wspaniali ludzie. Dziękuję wszystkim, których tu spotkaliśmy” – czytamy na profilu Morawieckiego, który podkreślił, że “nie ma to jak polskie góry”.