5 KORZYŚCI Z ZASTĄPIENIA SOLI KUCHENNEJ, SOLĄ HIMALAJSKĄ. Z PEWNOŚCIĄ O NICH NIE SŁYSZAŁEŚ!

Przydane triki

Najczęściej kupując sól pewnie kierujesz się ceną lub po prostu bierzesz pierwszą z brzegu. Pewnie myślisz, że każda sól jest taka sama. A jednak nie…

Zwykła sól kuchenna, aby została zapakowana do woreczka i przewieziona do sklepu, musi przejść kilka procesów przetwarzania. Zawiera różne dodatki, pozbawiona jest za to pewnych cennych minerałów.

Na szczęście jest inne rozwiązanie – sól himalajska! Jest zdrowsza i wygląda bajkowo – jest zupełnie różowa! ?

Poniżej znajdziecie pięć powodów, dla których warto zamienić sól kuchenną na himalajską.

1. Nieskażony chemicznie minerał

Sól himalajska pochodzi z okresu 250 milionów lat temu, kiedy powietrze było czyste, gleba nieskażona nawozami i innymi substancjami chemicznymi. Sól himalajska jest najczystszą formą soli na Ziemi. Jest wydobywana w kopalni soli Khewra w Pakistanie. Zawiera aż 84 minerały, w tym żelazo, wapń, fosfor, magnez, potas, a także ma śladowe ilości jodu i cynku. Wszystkie te pierwiastki są niezbędne dla naszego zdrowia!

2. Różowy detoks

Picie wody z dodatkiem soli himalajskiej naturalny sposób na oczyszczenie organizmu z toksyn. Taki napój dobrze wpływa też na sportowców i osoby intensywnie trenujące amatorsko. Dzięki niemu uzupełnisz niedobory minerałów i przywrócisz równowagę Kwasowo-zasadową ciała.

Wystarczy, że wsypiesz do słoika sól himalajska do ¼ objętości i dodasz przefiltrowaną wodę, a następnie wymieszasz. Pozostaw na noc. Wypij napój z samego rana.

3. Nie szkodzi Twojemu ciśnieniu

Słone posiłki zwykle powodują podniesienie ciśnienia przez swoją zawartość sodu. Sól kuchenna zawiera jednak równocześnie potas, który obniża ciśnienie.

4. Kontroluje poziom cukru

Cukrzyca jest trudną do opanowania chorobą, która wymaga wiecznej ważności na to co jemy i pijemy. Czy słyszeliście jednak, że sól himalajska może pomóc w regulowaniu poziomu cukru we krwi? Dzieje się tak dzięki jej zawartości pewnych pierwiastków mineralnych, jak mangan czy tlenek chromu, które mają takie właśnie właściwości.

5. Odpręża i relaksuje

Sól himalajska świetnie relaksuje i odpręża. Jeśli miewasz trudności z zaśnięciem, to wieczorem wypij trochę soli himalajskiej rozpuszczonej w wodzie. Dzięki temu podniesiesz poziom sodu, który bywa odpowiedzialny za trudności z zasypianiem. Niedobór sodu zmniejsza objętość krwi, a to z kolei aktywuje nasz system nerwowy i nie pozwala przejść w stan spoczynku. Dlatego przed pójściem spać wypij roztwór soli himalajskiej, a Twój sen będzie spokojny, a Ty obudzisz się wypoczęty i odprężony.

Źródło: curejoy.com