NAJLEPSZY DOMOWY SPOSÓB NA BÓL ZĘBA – DZIAŁA NATYCHMIAST

Przydane triki Zdrowie i uroda

Nasze zęby w porównaniu do reszty ciała mają mały rozmiar, ale ich ból lub też ból dziąseł, czy szczęki potrafi być bardziej uciążliwy niż ból innych części ciała.

Poza ubytkami istnieje wiele innych możliwych powodów tego bólu, należą do nich np. ucisk spowodowany zakleszczonym jedzeniem, choroba dziąseł, pęknięte plomby i inne.

Choć samodzielne zdiagnozowanie problemu może wydawać się najłatwiejszym rozwiązaniem, to zawsze najlepiej jest skonsultować się ze specjalistą.  Tego rodzaju problemy należy rozwiązywać jak tylko się pojawią, aby uniknąć pogorszenia.

W międzyczasie unikaj gorących i bardzo zimnych potraw oraz nie gryź bolącymi zębami. Istnieją też pewne naturalne sposoby, które zmniejszą odczuwany przez Ciebie ból. Poniżej zamieszczamy jeden z przykładów takiego środka, który pomógł już wielu osobom.

Ból zęba to nie piknik. Trzeba działać szybko!

W przypadku pojawienia się bólu zęba, należy odwiedzić dentystę. Być może znasz przyczynę bólu, ale tylko specjalista może to potwierdzić.

Jeśli z jakiegokolwiek powodu nie możesz od razu iść do dentysty, wypróbuj tę metodę.

„Według literatury medycznej najlepszym środkiem na takie dolegliwości jest olejek goździkowy” – jak stwierdził dr Josh Axe na swoim kanale na YouTube o nazwie „How to Cure a Toothache Fast”.

„Goździki należą do najbogatszych w przeciwutleniacze ziół na całym świecie… Nałóż zatem kroplę olejku na bolące miejsce i wetrzyj.”

OK, bądźmy jednak realistami – kto ma w apteczce olejek z goździków?

Olejek z goździków nie tylko działa przeciwgrzybicznie, przeciwbakteryjnie, przeciwwirusowo i antyseptycznie, jest też znanym afrodyzjakiem. Mimo że jest to najskuteczniejsze domowe lekarstwo na ból zęba, to większość z nas nie ma go w domu.

Dobra wiadomość jest wiec taka, że możemy w jego zastępstwie użyć sproszkowanych goździków.

Wymieszaj goździkowy proszek z odrobiną oleju kokosowego.

Otrzymasz coś w rodzaju pasty, którą łatwo nałożysz na bolące miejsce. Niektórzy zamiast kupować proszek, kruszą w moździerzu całe goździki, inni z kolei po prostu żują goździki w całości. Najważniejsze jest, aby zaaplikować substancję na całe bolące miejsce.

Możesz dodać pół łyżeczki soli i pieprzu.

Sól ma właściwości ścierające, dzięki czemu usuwa plamy z Twoich zębów, wybielając je jednocześnie. Zawiera też fluor. Pieprz z kolei nie tylko uśmierza ból, ale też walczy z próchnicą.

Dodaj odrobinę wody, aby łatwiej aplikować miksturę

Pasta będzie wilgotna dzięki olejowi kokosowemu, ale z dodatkiem wody łatwiej będzie dobrze wymieszać wszystkie składniki. Odczekaj parę minut przed aplikacją.

Następnie zanurz w paście szczoteczkę do zębów.

Delikatnie wmasuj substancję szczoteczką w bolące miejsce, nie omijaj dziąsła. Jej smak może być dziwny, ale przestanie Ci to przeszkadzać, jak tylko poczujesz jej działanie.

Oto opinie kilku osób na temat uśmierzania bólu zęba olejkiem z goździka.

„Dzięki! Długo szukałem czegoś, co by zadziałało. W ten sposób udało mi się usunąć ból zębów mądrości” – cytat z kanału Adama Morrisa na YouTube.

Inni narzekali na smak lekarstwa, ale wszyscy zgodzili się, że działa naprawdę skutecznie.

Jeśli ból nie minął po pierwszym użyciu, stosuj 3 razy dziennie.

Pamiętaj o tym, że pasta z goździków to tymczasowe rozwiązanie i powinieneś pójść do dentysty jak najszybciej.

Znasz jakieś inne domowe lekarstwo na ból zęba?

Daj nam znać, jak wypróbujesz olejek goździkowy lub powyższą pastę i napisz, jakie rezultaty były u Ciebie. Jeśli poleciłbyś coś innego, to również nam o tym napisz w komentarzach!

Źródło: lifebuzz.com