15 złotych za litr benzyny? Eksperci przedstawiają co może się wydarzyć z cenami paliwa!

Wiadomości

Ceny paliw. Benzyna nawet po 15 zł za litr?

Szybujące ceny paliw są symbolem drożyzny w Polsce. Mimo to uśmiechnięci politycy PiS fotografują się na stacjach benzynowych, choć skrzętnie przy tym ukrywają tablice z przyprawiającymi o ból głowy kierowców cenami.

Eksperci są bardzo ostrożni w prognozach, bo sytuacja na światowych rynkach jest nieprzewidywalna – pisze “Super Express”. Co więcej, w prognozach tych pojawia się też szansa na obniżkę cen. Warunkiem jest jednak, aby nie urzeczywistnił się czarny scenariusz.

– W obecnej chwili trudno prognozować, kiedy to się stanie. Natomiast ryzyko przekroczenia 10 zł za litr rysuje się przed nam nami – uważa dr Jakub Bogucki, analityk serwisu e-petrol.pl. – Wpływ na ceny będzie miała ewentualna decyzja rządu o wydłużeniu obniżki VAT i akcyzy na paliwa, którą wprowadzono w ramach tarczy inflacyjnej do końca lipca – mówi Bogucki.

Sytuacja jest jednak nieprzewidywalna, zwłaszcza, że nie wiadomo, co zdecyduje Kreml. – Może ziści się czarny scenariusz: nie będzie większego wydobycia, a Putin zakręci kurek z ropą dla Europy. Wtedy cena za litr paliwa wystrzeli nawet do 15 zł – dodaje Zuber.

Beata Kozidrak dostanie wyższy wyrok?

Beata Kozidrak (62 l.) na początku maja usłyszała wyrok za prowadzenie auta pod wpływem alkoholu. Artystce przez chwilę groziła kara pozbawienia wolności.

Choć zapadł już wyrok w sprawie Kozidrak, od którego się odwoływała, teraz to prokuratura zamierza wnieść apelację.

Również Prokuratura Okręgowa nie zgodziła się z wyrokiem o czym poinformował jej Rzecznik w rozmowie z „Super Expressem”:

W ocenie prokuratury orzeczona przez Sąd Rejonowy dla Mokotowa kara jest rażąco łagodna, a jako taka nie spełni stawianych jej celów. Prokuratura planuje wysłać do sądu wniosek o uzasadnienie wyroku, a następnie się od niego odwołać, bo choć zadowalająca jest dla niej wysoka kara grzywny, to liczyła na to, że oskarżona będzie wykonywała prace społeczne – przekazała dla „SE” rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz.

Prokuratura planuje odwołać się od nieprawomocnego wyroku. – W przedmiotowej sprawie sporządzana jest przez prokuratora apelacja od nieprawomocnego wyroku skazującego Beatę P. – skomentowała w rozmowie z “Party” rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz.