BĘDĄ DUŻE ZMIANY DOTYCZĄCE ZAKAZU HANDLU W NIEDZIELE! TEGO NIKT SIĘ NIE SPODZIEWAŁ! [PILNE]

Wiadomości

Informacje o koronawirusie w Polsce:

Na oficjalnym profilu ministerstwa zdrowia na twitterze codziennie pojawia się informacja o nowych przypadkach zakażeń koronawirusem w Polsce. W ostatnich tygodniach odnotowano olbrzymie spadki zachorowań.

Oto wpis ministerstwa:

Mamy 123 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia #koronawirus z województw: dolnośląskiego (20), śląskiego (18), łódzkiego (13), wielkopolskiego (12), mazowieckiego (9), małopolskiego (8), świętokrzyskiego (7), zachodniopomorskiego (7), kujawsko-pomorskiego (6), lubelskiego (6),pomorskiego (5), podlaskiego (4), warmińsko-mazurskiego (4), opolskiego (2), lubuskiego (0), podkarpackiego (0). 2 zakażenia to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.Z powodu COVID-19 zmarło 9 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 17 osób. Liczba zakażonych koronawirusem: 2 879 811/ 75 005 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).W związku z korektami wprowadzanymi na bieżąco przez laboratoria w systemie EWP, globalna liczba zakażeń i zgonów od początku pandemii może nie być sumą kolejnych dziennych zakażeń lub zgonów.

Będą zaostrzone przepisy dot. zakazu handlu w niedziele

5

Rząd chce uszczelnić zakaz niedzielnego handlu. Projekt ustawy w sprawie zmian w zakazie handlu ma trafić do Sejmu w przyszłym miesiącu.

Przypomnijmy, że PiS postanowił zaostrzyć zakaz handlu w niedzielę, w odpowiedzi na decyzję sieci Kaufland, która wprowadziła usługi pocztowe w swoich sklepach umożliwiając tym samym ich otwarcie w niedziele niehandlowe.

Dostaliśmy zielone światło na zmianę przepisów dotyczących zakazu handlu w niedzielę. Nowelizacja ustawy jest już gotowa, na początku lipca trafi do Sejmu – dumnie ogłosił w rozmowie z “DGP” poseł Prawa i Sprawiedliwości Janusz Śniadek. 

Były związkowiec chce jak najszybszego przepchnięcia projektu przez Sejm. Z ustaleń “Dziennika Gazety Prawnej” wynika, że po wprowadzeniu zmian sklep będzie mógł działać jako placówka pocztowa, pod warunkiem, że działalność ta będzie dominująca.

Sklepy będą musiały wykazać, że usługi pocztowe stanowią 50 proc. wpływów. Weryfikowaniem tych danych zajmą się kontrolerzy PIP.

Jak uważacie, dobry pomysł?

Minister przekazał informacje na temat tego co może stać się w sierpniu

Minister zdrowia przekazał, że bardzo możliwe, iż w drugiej połowie sierpnia będziemy musieli zmierzyć się z 4. falą epidemii koronawirusa. 

– Istnieje prawdopodobieństwo, że czwarta fala pandemii pojawi się w drugiej połowie sierpnia – powiedział Adam Niedzielski, jak cytuje onet.pl

Teraz mamy apogeum zakażenia w Wielkiej Brytanii. (…) U nas ewentualność pojawienia się tej czwartej fali to jest prawdopodobnie druga połowa sierpnia – powiedział minister w Radiu Plus. Zdaniem Niedzielskiego to, co działo się z epidemią w Wielkiej Brytanii, po około dwóch miesiącach rozpocznie się również w Polsce.

Niedzielski, komentując aktualny wzrost zachorowań na COVID-19 w Wielkiej Brytanii i Izraelu zauważył, że wraz z powrotem życia do normalności, przywracaniem mobilności społecznej i zwiększeniem relacji międzyludzkich, pojawia się więcej okazji transmisji wirusa. – Pojawiła się mutacja, która też jest bardziej zakaźna, więc jakiś efekt musi być – powiedział.

Morawiecki ogłosił sporą zmianę od 1 lipca

– Od 1 lipca znosimy wszystkie limity przyjęć do lekarzy specjalistów – przekazał premier Mateusz Morawiecki. Jak dodał, zapadła również decyzja, aby zaniechać w całości poboru podatku od umorzonej części dotacji z tarczy finansowej przyznanej firmom. – To kolejny zastrzyk 10 mld zł dla przedsiębiorstw na ich lepszy rozwój – uznał szef rządu.

Szef rządu przypomniał, że w Polsce wykonano dotychczas ponad 28,4 mln szczepień, a do końca czerwca ma zostać osiągnięty pułap 30 mln.

– Lecz „to za mało, by przerwać łańcuch zakażeń”. – Nie wygraliśmy jeszcze tej walki z epidemią. Musimy skłaniać jak najwięcej rodaków, żeby się zaszczepili. Dzięki temu będziemy mogli lepiej zarządzać przyszłością – uznał.

Jak dodał, w poniedziałek od wielu dni nie zanotowano żadnego zgonu na COVID-19. – To był symboliczny dzień, jednak optymizm musi być schłodzony – mówił premier Morawiecki.

Niespodziewana konferencja Ministra Zdrowia

Minister zdrowia Adam Niedzielski w poniedziałek wziął udział w konferencji prasowej dotyczącej zapewnienia dostępu pacjentów do podstawowej opieki zdrowotnej.

Minister Zdrowia oznajmił, że przyszedł czas na usprawnienie działania Podstawowej Opieki Zdrowotnej. Powołany zostanie specjalny zespół, który zajmie się reformą tego sektora. Pierwsze spotkanie ma odbyć się w przyszłym tygodniu.

Adam Niedzielski oznajmił, że fundamentalną kwestią będzie zmiana systemu finansowania (odchodzenie od finansowania stawką kapitacyjną) służby zdrowia. Zdaniem polityka to właśnie ryczałt przyczynił się do nadużywania teleporad.

Niedzielski o szczepieniu poza miejscem zamieszkania: To wszystko będzie zorganizowane w intuicyjny sposób. Jeśli ktoś w czasie wakacji uda się w inne miejsce w Polsce, będzie mógł zorientować się, gdzie tam jest punkt szczepień, zadzwonić, odwiedzić punkt i się umówić.

Trzecia dawka szczepionki? Niedzielski: To nadal kwestia badań klinicznych. Jedna strona to przedłużenie ochrony, ale też druga wersja, która mówi o tym, że ta dawka będzie zmodyfikowana i ukierunkowana na nowe mutacje.