Bogusław Linda się nie hamował! Bardzo ostre słowa o kościele! Zgadzacie się z aktorem?

Wiadomości

Informacje o koronawirusie w Polsce

Na oficjalnym profilu ministerstwa zdrowia na twitterze codziennie pojawia się informacja o nowych przypadkach zakażeń koronawirusem w Polsce. 

Tak jest też i dzisiaj (31.01).

Oto wpis ministerstwa:

Mamy 39 114 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: mazowieckiego (6236), śląskiego (5698), dolnośląskiego (3239), wielkopolskiego (3098), małopolskiego (2919), pomorskiego (2875), łódzkiego (2710), lubelskiego (2000), warmińsko-mazurskiego (1840),kujawsko-pomorskiego (1798), podkarpackiego (1429), zachodniopomorskiego (1229), podlaskiego (1079), świętokrzyskiego (962), opolskiego (931), lubuskiego (836). 235 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.Z powodu COVID-19 zmarło 66 osób, z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 173 osoby. Liczba zakażonych koronawirusem 4 925 270 / 105 434 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).W związku z korektami wprowadzanymi na bieżąco przez laboratoria w systemie EWP, globalna liczba zakażeń i zgonów od początku pandemii może nie być sumą kolejnych dziennych zakażeń lub zgonów.

Bogusław Linda nie znajduje Boga w Kościele Katolickim.

Zdaniem Lindy Kościół “ogłupia” Polaków, bo jest to dla niego opłacalne. W bardzo ostrych słowach wytłumaczył, dlaczego obarcza tę instytucję odpowiedzialnością za kondycję polskiego społeczeństwa.

– Kościół rozwalił ten kraj, ogłupiając ludzi. Przecież lepiej było odprawiać msze po łacinie, żeby nikt niczego nie rozumiał. Lepiej było nie tłumaczyć Biblii, bo jeszcze ludzie dowiedzieliby się, że piekło zostało wymyślone. A tak można było zarabiać na odpustach. Kościół po prostu utrzymuje głupotę w tym kraju – powiedział.

Aktor podkreślił, że sam uważa się za osobę wierzącą, jednak nie czuje już żadnego związku z instytucją Kościoła w Polsce. W jego ocenie wiara nie musi oznaczać przywiązania do wspólnoty Kościoła. – Przede wszystkim Bóg jest w miłości. Nie ma go natomiast na pewno w Kościele – stwierdził Bogusław Linda.

Nauka zdalna zostanie skrócona? Te słowa Czarnka dają do myślenia

Nauczanie zdalne dla uczniów od piątej klasy w górę ma trwać do 27 lutego. Ale możliwe, że niektórzy będą uczyć się w domach krócej. – Jeśli sytuacja na to pozwoli, będziemy dążyć do tego, żeby skrócić okres nauki zdalnej – powiedział w Polskim Radiu minister edukacji Przemysław Czarnek. Z kolei w Radiu Plus stwierdził, że na razie „nie ma rozmów na temat obowiązkowych szczepień nauczycieli”.

Na odległość uczą się uczniowie klas V-VIII szkół podstawowych i młodzież we wszystkich klasach szkół ponadpodstawowych. Najpóźniej 27 lutego 2022 roku wszyscy uczniowie mają natomiast wrócić do szkolnych ławek.

„Najpóźniej” to w tym przypadku słowo klucz. Może bowiem okazać się tak, że nauka zdalna zostanie skrócona, czego nie ukrywa minister edukacji Przemysław Czarnek.

O możliwości skrócenia zdalnego nauczania Czarnek mówił w Radiu Plus. – Za chwilę też będziemy o tym dyskutować. (…) Jeżeli będzie taka możliwość, skrócimy okres nauki zdalnej, szczególnie w tych województwach, gdzie kończą się ferie zimowe – zaznaczał we wtorkowy poranek.

Będziemy starali się skrócić naukę zdalną o tydzień bądź dwa tygodnie – podsumował szef resortu edukacji i nauki.

Nie żyje aktor serialu „The Walking Dead”. Miał 31 lat

Z Hollywood dotarła do nas smutna informacja: w wieku zaledwie 31 lat zmarł aktor Moses J Moseley, znany najlepiej z serialu „The Walking Dead”. Ciało artysty zostało znalezione w położonym niedaleko Atlanty miasteczku Stockbridge w stanie Georgia.  

Moses J. Moseley zyskał popularność dzięki występom w serialu „The Walking Dead”. Produkcja zyskała międzynarodową popularność. Aktora można było zobaczyć w kilku odcinkach. Wcielił się w zombie, który ścigał jedną z głównych bohaterek.

Na kilka dni przez odnalezieniem ciała bliscy aktora zgłosili jego zaginięcie. Mężczyzna nie kontaktował się z rodziną i nie odbierał telefonów. Krewni skontaktowali się z firmą namierzającą telefony – w ten sposób udało się ustalić jego lokalizację.

„The Walking Dead” to ekranizacja popularnego komiksu Roberta Kirkmana. Serial rozgrywa się w świecie, który opanowały zombie. Garstka ocalałych ludzi przemierza Amerykę w  poszukiwaniu bezpiecznego schronienia. Ciągła presja oraz codzienne zmagania z zagrożeniem i śmiercią popychają wielu ku otchłani najgłębszego ludzkiego okrucieństwa. W trakcie walki o przeżycie bohaterowie odkrywają, że wszechogarniający strach może być dużo bardziej groźny niż przemierzające świat zombie.    

500 plus – nowy okres świadczeniowy. Do kiedy można składać wnioski?


Ci, którzy chcą dalej pobierać wsparcie 500 plus, powinni pamiętać o złożeniu nowego wniosku na kolejny okres świadczeniowy. Niedopełnienie formalności skutkować będzie tym, że pieniądze nie będą wypłacane.

Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg przypomina, że wszyscy, którzy pobierają 500+, muszą złożyć wniosek o wypłatę pieniędzy na kolejny okres. Zapisy ruszyły już od 1 lutego. Warto zrobić to jak najwcześniej, bo zapominalscy ryzykują utratę części świadczenia.

Od 1 lutego 2022 r. ZUS będzie przyjmował wnioski na nowy okres świadczeniowy trwający od 1 czerwca 2022 r. do 31 maja 2023 r.

Wnioski złożone przed 1 stycznia do ich zakończenia będą nadal realizowane przez dotychczasowe organy. Dlatego osoby, które złożyły wnioski w zeszłym roku, na trwający już okres wypłaty świadczeń (od 1 czerwca 2021 r. do 31 maja 2022 r.), nie powinny składać wniosków do ZUS-u o jego ponowne przyznanie za ten okres.

Wnioski o świadczenie 500 plus można składać za pośrednictwem:

  • portalu Empatia Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej,
  • Platformy Usług Elektronicznych ZUS,
  • bankowości elektronicznej.