Dramat Polaków. Zamyka się kolejna duża fabryka

Wiadomości

Specjalizująca się w produkcji metalowych oraz plastikowych części łożysk firma Toho Poland zlikwiduje swój oddział w Radomiu (województwo mazowieckie) – informuje serwis echodnia.eu. Radomski zakład działa od ponad 20 lat. Fabryka zatrudnia 115 osób.

Decyzja o likwidacji zakładu zaskoczyła i zbulwersowała pracowników. “Wczoraj podczas zebrania otrzymaliśmy informację. Wszystko tak na prawdę było tajemnicą do ostatniej chwili. Nikt nic nam nie mówił o jakichkolwiek redukcjach, a co dopiero o tak strasznej wiadomości. Byliśmy w szoku” – mówi jedna ze zwolnionych pracownic.

Działający od 2002 r. w Radomiu zakład najpierw mieścił się przy ul. Spółdzielczej. Natomiast od kilku lat funkcjonuje w Podstrefie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Jego właścicielem jest japońska firma Toho Industrial.   
Jak donosi kielecki dziennik regionalny “Echo Dnia”, zakończenie działalności w radomskim zakładzie TOHO Poland ma się rozpocząć się już w drugiej połowie 2024 r. Z kolei całkowite zaprzestanie funkcjonowania zakładu nastąpi w trzecim kwartale 2025 r.  

W komunikacie, cytowanym przez kielecką gazetę TOHO Poland tłumaczy: „Decyzja ta spowodowana jest narastającą od kilku lat niesprzyjającą sytuacją makroekonomiczną, w szczególności wzrostem cen energii i surowców oraz wynikającym z niego spadkiem zamówień w połączeniu ze wzrostem kosztów operacyjnych”.
Toho Poland jest częścią
grupy Toho z siedzibą w Japonii, posiadającą zakłady również w Indiach i Tajlandii.

Wkrótce więcej informacji.