KATASTROFA KOLEJOWA!! DZIESIĄTKI ZABITYCH I RANNYCH! [PILNE]

Wiadomości

Informacje o koronawirusie w Polsce:

Na oficjalnym profilu ministerstwa zdrowia na twitterze codziennie pojawia się informacja o nowych przypadkach zakażeń koronawirusem w Polsce. W ostatnich tygodniach odnotowano olbrzymie spadki zachorowań.

Oto wpis ministerstwa:

Mamy 194 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia #koronawirus z województw: mazowieckiego (27), śląskiego (26), wielkopolskiego (23), małopolskiego (21), kujawsko-pomorskiego (11), opolskiego (11), dolnośląskiego (10), lubelskiego (10), podlaskiego (9), zachodniopomorskiego (9),pomorskiego (7), lubuskiego (6), podkarpackiego (6), łódzkiego (5), świętokrzyskiego (4), warmińsko-mazurskiego (3). 6 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.Z powodu COVID-19 zmarły 2 osoby, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 6 osób. Liczba zakażonych koronawirusem 2 875 328/ 74 160 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).W związku z korektami wprowadzanymi na bieżąco przez laboratoria w systemie EWP, globalna liczba zakażeń i zgonów od początku pandemii może nie być sumą kolejnych dziennych zakażeń lub zgonów.

Katastrofa kolejowa, zderzyły się dwa pociągi

W poniedziałek rano doszło do przerażającej katastrofy kolejowej, w której zginęło kilkadziesiąt osób. Dwa pociągi zderzyły się ze sobą.

Do tragedii doszło nieopodal miasta Ghotki na Południu Pakistanu. Pociąg ekspresowy Millat Express wykoleił się. Następnie uderzył w niego nadjeżdżający kolejny skład – Syr Syed Express. W sumie w obu środkach transportu podróżowało około 1100 osób.

Co najmniej 30 osób zginęło, a dziesiątki zostało rannych w zderzeniu dwóch pociągów, do którego doszło w poniedziałek rano na południu Pakistanu – poinformowały lokalne władze. Trwa akcja ratunkowa, od 15 do 20 osób jest wciąż uwięzionych we wraku.

Według miejscowego policjanta, którego z cytuje agencja AP, mieszkańcy pobliskiej wioski, ratownicy i policja przewozili zmarłych i rannych pasażerów do pobliskich szpitali.

Wypadki kolejowe w Pakistanie nie należą do rzadkości, głównie ze względu na zły stan infrastruktury oraz zaniedbania władz. Usman Abdullah przekazał, że przyczyny wykolejenia się pierwszego składu i późniejszej kolizji nie są na razie znane