Koszmar! Nie żyje znany Polski sportowiec [*] Fani we łzach!

Wiadomości

Informacje o koronawirusie w Polsce

Na oficjalnym profilu ministerstwa zdrowia na twitterze codziennie pojawia się informacja o nowych przypadkach zakażeń koronawirusem w Polsce. 

Tak jest też i dzisiaj (07.01).

Oto wpis ministerstwa:

Mamy 24 404 (w tym 2 427 ponownych zakażeń) potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: mazowieckiego (3715), wielkopolskiego (2621), śląskiego (2520), dolnośląskiego (1919), kujawsko-pomorskiego (1926), pomorskiego (1913), łódzkiego (1690),małopolskiego (1530), zachodniopomorskiego (1485), lubelskiego (1025), lubuskiego (880), warmińsko-mazurskiego (713), podkarpackiego (654), opolskiego (628), świętokrzyskiego (610), podlaskiego (458).117 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną. Z powodu COVID-19 zmarła 1 osoba, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 9 osób.Liczba zakażonych koronawirusem 5 188 184/106 607 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Zmarł Ryszard Kubiak, brązowy medalista olimpijski z Moskwy

Zmarł Ryszard Kubiak, jeden z wybitnych polskich sportowców sprzed lat. W 1980 r. w Moskwie wziął udział w igrzyskach olimpijskich, w trakcie których wywalczył brązowy medal. Przez wiele lat występował jako sternik, dzięki czemu odnosił gigantyczne sukcesy na arenie międzynarodowej.

Ryszard Kubiak był zawodnikiem KKW i Zawiszy Bydgoszcz. Dwukrotnie stawał na podium mistrzostw świata jako sternik dwójki – w 1975 r. zdobył srebro, a trzy lata później – brąz. Czternastokrotnie był mistrzem Polski w różnych osadach.

22 marca skończyłby 72 lata. Informację o śmierci olimpijczyka podała Kujawsko-Pomorska Rada Olimpijska, której Ryszard Kubiak był skarbnikiem.

Spoczywaj w pokoju [*]

Nie żyje prof. Jerzy Osiatyński, polityk, ekonomista, doradca prezydenta Komorowskiego

W piątek wieczorem zmarł ekonomista, były minister finansów i doradca prezydenta Bronisława Komorowskiego prof. Jerzy Osiatyński. Miał 81 lat.

– Dla mnie to strasznie przykra wiadomość. Ten okres pandemii nas wszystkich bardzo rozdzielił i utrudnił kontakty, a chciałoby się, by na finale życia kontakty z dobrymi ludźmi, mądrymi i bliskimi były jak najsilniejsze. A właśnie do takiej kategorii – ludzi dobrych, mądrych i bliskich – zawsze zaliczałem Jurka Osiatyńskiego – powiedział w rozmowie z „Gazetą Wyborczą” były prezydent Bronisław Komorowski.

– Jerzy Osiatyński był niesłychanie przydatny, niesłychanie rzetelny w wykonywaniu obowiązków doradcy w czasie mojej prezydentury. Szkoda, bardzo szkoda, że doszło do jego przedwczesnej śmierci – dodał były prezydent.

Spoczywaj w pokoju [*]

6-latek zmarł kilka dni po szczepieniu przeciw COVID-19. Są wyniki sekcji zwłok


6-letni chłopiec z Lizbony zmarł nagle kilka dni po zaszczepieniu przeciwko COVID-19. Sekcja zwłok wykazała jednak, że szczepionka nie przyczyniła się do śmierci dziecka.

Sześciolatek zmarł w styczniu w lizbońskim szpitalu Santa Maria, zaledwie kilka dni po tym, jak podano mu szczepionkę przeciw COVID-19. Po tych tragicznych wydarzeniach portugalski Krajowy Instytut Medycyny Prawnej i Nauk Sądowych (INMLCF) przeprowadził sekcję zwłok chłopca, by ustalić przyczyny jego nagłej śmierci.

Sekcja zwłok miała dać odpowiedź na pytanie, co tak naprawdę było przyczyną śmierci 6-latka. Jej wyniki opublikowano w środę 2 lutego przez lizboński dziennik „Publico”.

Z badań wynika, że przyczyną śmierci dziecka nie była podana kilka dni wcześniej szczepionka przeciwko COVID-19. Instituto Nacional de Medicina Legal (Krajowy Instytut Medycyny Prawnej i Nauk Sądowych) nie podał przyczyny zgonu chłopca „z uwagi na poszanowanie prywatności rodziny 6-latka”.

W wyniku zaistniałej sytuacji, mimo wyników sekcji zwłok, w głowie rodzi się jedno pytanie: czy 6-latek by żył, gdyby nie przyjęcie szczepionki przeciwko COVID-19? Czy szczepionki są bezpieczne dla najmłodszych? Badania dowodzą, że tak. W przeciwnym razie preparat nie byłoby dopuszczony do użytku dla dzieci.

Tymczasem grupa 27 portugalskich lekarzy, w tym pediatrów i wirusologów, w związku z tragiczną śmiercią 6-latka wystosowała apel o zaprzestanie szczepień najmłodszych dzieci.