KOSZMARNE WIEŚCI NA KILKA GODZIN PRZED MECZEM POLAKÓW… KONTUZJA! [PILNE]

Wiadomości

Trzeci mecz polskiej reprezentacji w piłce nożnej, w ramach Euro2020 przed nami. Decydujące starcie ze Szwedami już za kilka godzin, tymczasem potwierdzają się najgorsze plotki.

Niestety. Wygląda na to, że Jakub Moder nie zdołał się wyleczyć na dzisiejszy mecz reprezentacji Polski ze Szwecją. Pomocnik Brighton nie trenował dzień przed meczem – w sobotnim spotkaniu doznał kontuzji kolana. Trwała walka sztabu medycznego o jego powrót do zdrowia, ale z naszych informacji wynika, że się ona nie powiodła i piłkarz ten nie znajdzie się na w kadrze na środowe spotkanie.

Paulo Sousa musi więc szukać innego rozwiązania – to wydaje się w tej sytuacji oczywiste. Po pauzie za dwie żółte, a w konsekwencji czerwoną kartkę, wraca Grzegorz Krychowiak i to najpewniej on wyjdzie w podstawowym składzie.

Informacje o koronawirusie w Polsce:

Na oficjalnym profilu ministerstwa zdrowia na twitterze codziennie pojawia się informacja o nowych przypadkach zakażeń koronawirusem w Polsce. W ostatnich tygodniach odnotowano olbrzymie spadki zachorowań.

Oto wpis ministerstwa:

Mamy 165 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: mazowieckiego (29), śląskiego (26), małopolskiego (16), wielkopolskiego (14), dolnośląskiego (13), zachodniopomorskiego (13), podkarpackiego (12), łódzkiego (9), lubelskiego (6), podlaskiego (6),kujawsko-pomorskiego (5), pomorskiego (4), świętokrzyskiego (4), warmińsko-mazurskiego (4), opolskiego (2), lubuskiego (1). 1 zakażenie to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.Z powodu COVID-19 zmarło 6 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 29 osób. Liczba zakażonych koronawirusem: 2 879 192/ 74 893 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).W związku z korektami wprowadzanymi na bieżąco przez laboratoria w systemie EWP, globalna liczba zakażeń i zgonów od początku pandemii może nie być sumą kolejnych dziennych zakażeń lub zgonów.

Zaostrzenie restrykcji dla osób wracających z Wielkiej Brytanii

– Przyjeżdżający do Polski z Wielkiej Brytanii będą podlegali obowiązkowej siedmiodniowej kwarantannie, z której zwalniać będzie tylko negatywny wynik testu – poinformował rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

Decyzja została podjęta, ponieważ w Wielkiej Brytanii pomimo wysokiego odsetka wykonanych szczepień, każdego dnia notuje się ponad 10 tys. zakażeń koronawirusem. Prawie całość to właśnie wariant Delta, czyli odmiana indyjska koronawirusa.

– Podjęte decyzje w sprawie kwarantanny dla podróżnych przybywających z Wielkiej Brytanii mają zmniejszyć ryzyko transmisji wariantu delta koronawirusa z zagrożonego obszaru. Musimy zadbać o obywateli naszego kraju i ich bezpieczeństwo – powiedział minister Adam Niedzielski.

Oznacza to, że dodatkowe restrykcje dotykać będą nie tylko osoby przybywające z Indii, Brazylii czy Południowej Afryki, ale także z Wielkiej Brytanii.

Minister zdrowia Niedzielski zapowiedział coś strasznego

To nie koniec zagrożenia. Ministerstwo Zdrowia zapowiada przywrócenie restrykcji, a ekspert z Naczelnej Rady Lekarskiej ostrzega: idzie fala pandemii gorsza od wiosennej.

Jesienią może czekać nas powrót obostrzeń. Minister zdrowia Andrzej Niedzielski w wywiadzie dla dziennika ”Fakt” nie wykluczył takiej sytuacji. Wszystko zależy od tego, jak nad Wisłą rozgości się nowy wariant koronawirusa. Delta jest przyczyną wzrostów zakażeń w Wielkiej Brytanii czy Rosji.

– Niczego wykluczyć nie można. Jednak zwracam uwagę, że Delta jest z nami przynajmniej od blisko 2 miesięcy, kiedy potwierdziliśmy pierwszy przypadek. Z drugiej strony popatrzmy na to, co dzieje się w Wielkiej Brytanii — powiedział dziennikarzom Faktu Andrzej Niedzielski.