TRAGICZNE INFORMACJE OBIEGŁY MEDIA W CAŁEJ POLSCE! NIE ŻYJE WYBITNY POLSKI ARTYSTA!! [PILNE]

Wiadomości

Informacje o koronawirusie w Polsce:

Na oficjalnym profilu ministerstwa zdrowia na twitterze codziennie pojawia się informacja o nowych przypadkach zakażeń koronawirusem w Polsce. W ostatnich tygodniach odnotowano olbrzymie spadki zachorowań.

Oto wpis ministerstwa:

Mamy 165 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: mazowieckiego (29), śląskiego (26), małopolskiego (16), wielkopolskiego (14), dolnośląskiego (13), zachodniopomorskiego (13), podkarpackiego (12), łódzkiego (9), lubelskiego (6), podlaskiego (6),kujawsko-pomorskiego (5), pomorskiego (4), świętokrzyskiego (4), warmińsko-mazurskiego (4), opolskiego (2), lubuskiego (1). 1 zakażenie to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.Z powodu COVID-19 zmarło 6 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 29 osób. Liczba zakażonych koronawirusem: 2 879 192/ 74 893 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).W związku z korektami wprowadzanymi na bieżąco przez laboratoria w systemie EWP, globalna liczba zakażeń i zgonów od początku pandemii może nie być sumą kolejnych dziennych zakażeń lub zgonów.

Fatalne informacje, nie żyje wielki polski muzyk

Nie żyje Wojciech Karolak, wybitny polski muzyk jazzowy i kompozytor. Informację o jego śmierci potwierdził portalowi tvn24.pl Artur Andrus, przyjaciel Karolaka. Wcześniej poinformowała o tym PAP, powołując się na wpis dziennikarza muzycznego Hirka Wrony. Wojciech Karolak miał 82 lata. Prywatnie był mężem Marii Czubaszek.

Smutna wiadomość, zapadła bolesna cisza. Dziennikarz muzyczny Hirek Wrona przekazał smutną wiadomość – zmarł słynny polski muzyk jazzowy Wojciech Karolak. Zasłynął jak genialny kompozytor, pianista, saksofonista altowy i wirtuoz organów Hammonda. Napisał genialną muzykę do „Konopielki”, a także ilustrował muzyką teksty swojej żony Marii Czubaszek (“Ballada o spełnionych dniach”, “Wyszłam za mąż, zaraz wracam”, “Miłość jest jak niedziela”, “Krótki metraż”, “Była sobie para” i “Każdy as bierze raz”), która zmarła w 2016 roku.

Karolak był jednym z najbardziej znanych polskich wirtuozów organów Hammonda. Współpracował z takimi artystami jak Andrzej Trzaskowski, Krzysztof Komeda czy Jarek Śmietana. Jego żoną była Maria Czubaszek.