Koszmarne wieści obiegły media.. Nie żyje wybitny polski sportowiec [*]

Wiadomości

Nie żyje legendarny zawodnik i trener BJJ Mariusz Linke

Nie żyje polska legenda brazylijskiego jiu-jitsu. Szczeciński zawodnik Mariusz “Manolo” Linke miał 52 lata.

“Manolo” to pierwszy Polak, który otrzymał czarny pas w BJJ. Posiadał również czarny pas w judo. Lista jego sukcesów jest imponująca. Wielokrotnie triumfował w mistrzostwach europy, Pucharze Świata oraz mistrzostwach świata w brazylijskim jiu-jitsu.

Rafał Trzaskowski pożegna się z warszawskim ratuszem?

“Przede mną poważna decyzja, czy powinienem wystartować w wyborach parlamentarnych, czy samorządowych” – przyznał w wywiadzie dla Super Expressu” prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. „Zdecydowałbym się na taki ruch, tylko jeśli miałoby to się przyczynić do wypracowania szerszego porozumienia opozycji.

Z drugiej strony jest moja pasja – Warszawa” – dodał.

– Im wcześniej można pozbyć się PiS-u, tym lepiej. Jestem przekonany, że kiedy poznamy termin wyborów, to zwiększy się też presja na porozumienie całej opozycji – powiedział Rafał Trzaskowski w wywiadzie dla „Super Expressu”. 

Pamiętajmy, że celem jest wygrana, ale też wspólny pomysł na najważniejsze wyzwania stojące przed krajem – tłumaczył Trzaskowski. Jak przekonywał, im mniej list wyborczych – tym lepiej. Droga do ich ograniczenia są rozmowy programowe, współpraca wszystkich środowisk demokratycznych i ograniczenie osobistych ambicji – powiedział.

Bo Hopkins nie żyje.

Bo Hopkins nie żyje. Amerykański aktor, który zagrał w kultowych produkcjach, jak np.: “Dzika Banda”, “Aniołki Charliego”, “Amerykańskie graffiti”, “Drużyna A” czy “Dynastia”, miał 80 lat. O śmierci poinformowała jego żona.

Bo Hopkins zmarł w sobotę – 28 maja 2022 roku – w szpitalu w Van Nuys w Los Angeles. Jego żona – Sian Eleanor Green – przekazała mediom

, że aktor przeszedł na początku maja zawał. 

Tragiczny pożar w szpitalu.

Jedenaścioro noworodków zginęło w środę w pożarze szpitala w mieście Tivaouane w zachodniej części Senegalu – poinformował prezydent tego kraju Macky Sall na Twitterze.

“Właśnie z bólem i konsternacją dowiedziałem się o śmierci 11 noworodków w pożarze, który miał miejsce na oddziale neonatologii publicznego szpitala w Tivaouane” – napisał prezydent na Twitterze. Macky Sall złożył kondolencje rodzicom ofiar.

“Uratowano troje dzieci” – poinformował Burmistrz Tivaouane, miasta położonego około 120 km na wschód od stolicy kraju, Dakaru, poinformował, że z pożaru uratowano troje dzieci. Minister zdrowia Senegalu, który przebywa w Genewie na spotkaniu Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), zapowiedział, że skróci podróż i powróci natychmiast do kraju.