Nie żyje wybitny aktor… Polacy uwielbiali serial, w którym grał [*]

Wiadomości

Nie żyje aktor Charles Siebert

Zmarł Charles Siebert – amerykański aktor filmowy i telewizyjny, który grał w takich serialach, jak “Trapper John, M.D.” i “Xena: wojownicza księżniczka”. Odszedł w wieku 84 lat.

Artysta występował w takich produkcjach jak m.in. “Kojak”, “The Blue Knight”, “As the World Turns”, “Sierżant Anderson” czy “Xena: wojownicza księżniczka”, gdzie oczarował również polskich odbiorców.

Ja podaje Deadline, jego śmierć potwierdzono na stronie teatru 6th Street Playhouse w Santa Rosa w Kalifornii, z którym Siebert był związany zawodowo.

Charles Siebert pozostawił swoją żonę Kristine Leroux Siebert, córkę Gillian Bozanic, syna Christophera, przybraną córkę Kristina Harvey oraz przybranych synów Maxa Lerouxa i Jeremy’ego Lerouxa.

Spoczywaj w pokoju [*]

17 czerwca duża zmiana przepisów.

W drugiej połowie czerwca wchodzą w życie przepisy, które pozwolą firmom ubezpieczeniowym uzyskać wgląd w historię mandatów i punktów karnych. Nowych pomysł rządzących ma spowodować, że piraci drogowi zapłacą więcej za polisy OC.

– Od 17 czerwca 2022 r. zakłady ubezpieczeniowe będą mogły pozyskiwać dane o historii mandatów i punktów karnych kierowców – informuje “Rzeczpospolita”. W praktyce oznacza to, że polisa odpowiedzialności cywilnej może okazać się zdecydowanie droższa dla pokaźnego grona polskich kierowców.

Dziś towarzystwa ubezpieczeniowe nie chcą zdradzać drabinki podwyżek, jaką planują zastosować na polisę OC. Wszystkie jednak podkreślają, że podwyżki w najmniejszym stopniu dotkną osoby z „czystą kartą”.

Z badań, które jakiś czas temu przeprowadziła Polska Izba Ubezpieczeń, wynika, że 22 proc. polskich kierowców uważa, iż przekraczanie prędkości o 30 km/h w mieście jest bezpieczne – podano.

“Tymczasem nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków, a Polska jest na jednym z czołowych miejsc w Europie, jeśli chodzi o liczbę zabitych na drogach w stosunku do populacji. W latach 2011-2021 firmy ubezpieczeniowe zlikwidowały 19

,5 mln szkód komunikacyjnych i wypłaciły przeszło 125 mld zł odszkodowań z tego tytułu” – napisano.