Nie żyje znany polski wokalista, fani pogrążeni w żałobie [*]

Wiadomości

Informacje o koronawirusie w Polsce

Na oficjalnym profilu ministerstwa zdrowia na twitterze codziennie pojawia się informacja o nowych przypadkach zakażeń koronawirusem w Polsce.

Tak jest też i dzisiaj (13.01).

Oto wpis ministerstwa:

Mamy 16 173 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia #koronawirus z województw: mazowieckiego (2812), małopolskiego (2174), śląskiego (1898), dolnośląskiego (1334), wielkopolskiego (1270), pomorskiego (1040), podkarpackiego (919), lubelskiego (774), łódzkiego (758),zachodniopomorskiego (616), kujawsko-pomorskiego (612), warmińsko-mazurskiego (462), opolskiego (442), świętokrzyskiego (367), lubuskiego (293), podlaskiego (280). 122 zakażenia to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.Z powodu COVID-19 zmarło 181 osób, z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 503 osoby. Liczba zakażonych koronawirusem 4 248 559 / 100 938 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).W związku z korektami wprowadzanymi na bieżąco przez laboratoria w systemie EWP, globalna liczba zakażeń i zgonów od początku pandemii może nie być sumą kolejnych dziennych zakażeń lub zgonów.

Andrzej Kozioł, były wokalista zespołu VOX, nie żyje

Andrzej Kozioł, były wokalista zespołu VOX, zmarł w wieku 72 lat. Informację potwierdził w czwartek menadżer artysty Bogdan Zep.

“Zanim jednak panowie pojawili się na estradzie przez kilka miesięcy starannie przygotowywali się do swojego debiutu. Przesłuchiwali setki utworów zespołów i solistów, którzy stanowili dla nich inspiracje. W salach prób Telewizji Polskiej, pod okiem wybitnych specjalistów tamtego okresu, ćwiczyli elementy ruchu scenicznego i układali kompletną choreografię do poszczególnych utworów” – czytamy na oficjalnej stronie zespołu.

VOX wygrywał różne konkursy radiowe, telewizyjne i prasowe. Kwartet brał też udział w radiowym plebiscycie Studia Gama. W 1980 roku na Festiwalu Interwizji w Sopocie został wyróżniony I Nagrodą Dnia Płytowego i Nagrodą Publiczności. Zespół koncertował m.in. w NRD, RFN, Holandii, Szwecji, na Kubie, w Czechosłowacji, ZSRR i w Bułgarii oraz w ośrodkach polonijnych USA, Kanady i Australii.

Wśród najbardziej znanych utworów formacji znalazły się “Bananowy Song”, “Szczęśliwej drogi, już czas” i “Rycz mała, rycz”. W repertuarze VOX były piosenki pop i funk, ballady, standardy jazzowe i utwory gospel.

Spoczywaj w pokoju [*]

Dramat Kamila Stocha

Kamil Stoch nie wystąpi w konkursie w Zakopanem. Przyczyny rezygnacji z udziału w zawodach zdradził w poruszającym wpisie na Instagramie. Tuż przed treningiem utytułowany skoczek doznał kontuzji.

– Trzeba 2-3 tygodni, żeby Kamil Stoch był w stanie skakać – mówi w rozmowie ze Sport.pl dr Aleksander Winiarski. Lekarz kadry polskich skoczków wyklucza start Stocha w PŚ w Zakopanem po tym jak w środę Stoch podkręcił kostkę.

„Pęka mi serce. Ostatni poniedziałkowy skok dał mi tyle wiary, energii i radości, że już nie mogłem doczekać się dzisiejszego treningu. Rozgrzewka, sekunda nieuwagi, nawet nie wiem jak to nazwać i ból… Kostka spuchła i zmieniła kolor. Kilkugodzinne zabiegi, konsultacje, diagnozy. Zerwana torebka stawowa, nie dane mi będzie wystartować w Zakopanem” – napisał na Instagramie wybitny polski skoczek.

– Biologii nie oszukamy. Po badaniach, jakie dzisiaj przeprowadziliśmy u Kamila, nie widziałem szans na jego start w weekend w Zakopanem. Uraz jest poważny. Zawodnik musi teraz przez kilka dni odpoczywać. Na dzień dzisiejszy zagrożony jest także start Kamila za tydzień podczas Pucharu Świata w Titisee-Neustadt – poinformował WP SportoweFakty lekarz kadry skoczków.

Nie żyje Przemysław Gąsiorowicz

Nie żyje Przemysław Gąsiorowicz. Aktor zginął w wypadku samochodowym 8 stycznia na obwodnicy Lubartowa. Był w drodze na pogrzeb swojego kolegi po fachu Witolda Kopcia. Miał 43 lata.

To znany aktor lubelskiego Teatru im. Juliusza Osterwy. Artysta grał również w wielu filmach i serialach („Klan”, „Samo życie”, „Pierwsza miłość”, „Plebania”, „M jak miłość”, „Pitbull”, „Na sygnale”). 

Wczoraj teatr poinformował, że od 10 do 16 stycznia ogłasza żałobę.

„Z głębokim żalem zawiadamiamy o tragicznej śmierci naszego Przyjaciela, Aktora Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie, Przemysława Gąsiorowicza. Łączymy się w bólu z Rodziną i Bliskimi Przemka. Człowiek nigdy nie jest gotowy na taki scenariusz… Potrzeba ciszy na scenie i w ludzkich sercach… Dyrektor oraz Pracownicy Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie” [pisownia oryginalna] – napisano na Facebooku teatru. Niedawno, bo 26 listopada 2021 roku Przemysław Gąsiorowicz został wyróżniony nagrodą specjalną Festiwalu Teatrów Niewielkich.

Przemysław Gąsiorowicz miał w sobotę jechać na pogrzeb kolegi z teatru. „4 stycznia dotarła do mnie bardzo zaskakująca i przykra wiadomość…” – pisał na profilu w środę w związku ze śmiercią związanego z lubelskim Teatrem im. Juliusza Osterwy aktora Witolda Kopcia. „Dopiero co pożegnałam jednego kolegę aktora, a już kolejna tragedia…” – napisała natomiast w mediach społecznościowych aktorka Hanka Brulińska.

Kończąc serię pytań od dziennikarzy, rzecznik rządu Piotr Mueller podziękował przedstawicielom redakcji za przybycie, ale też niespodziewanie zwrócił się z apelem do lidera Platformy Obywatelskiej.

– Jeszcze raz chciałbym poprosić pana przewodniczącego Donald Tuska i rzecznika prasowego PO pana Grabca o wpuszczanie dziennikarzy na konferencję prasową – stwierdził Mueller.