NIESPODZIEWANA KONFERENCJA MINISTRA ZDROWIA! PRZEKAZAŁ WAŻNE INFORMACJĘ! [PILNE]

Wiadomości

Informacje o koronawirusie w Polsce:

Na oficjalnym profilu ministerstwa zdrowia na twitterze codziennie pojawia się informacja o nowych przypadkach zakażeń koronawirusem w Polsce. W ostatnich tygodniach odnotowano olbrzymie spadki zachorowań.

Oto wpis ministerstwa:
Mamy 52 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia #koronawirus z województw: mazowieckiego (10), wielkopolskiego (8), podkarpackiego (7), małopolskiego (6), śląskiego (4), dolnośląskiego (3), świętokrzyskiego (3), kujawsko-pomorskiego (2), lubuskiego (2), łódzkiego (2),lubelskiego (1), pomorskiego (1), warmińsko-mazurskiego (1), zachodniopomorskiego (1), opolskiego (0), podlaskiego (0). 1 zakażenie to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.Z powodu COVID-19 zmarło 0 osób, z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 0 osób. Liczba zakażonych koronawirusem: 2 879 689/ 74 979 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).W związku z korektami wprowadzanymi na bieżąco przez laboratoria w systemie EWP, globalna liczba zakażeń i zgonów od początku pandemii może nie być sumą kolejnych dziennych zakażeń lub zgonów.

Niespodziewana konferencja Ministra Zdrowia

Minister zdrowia Adam Niedzielski w poniedziałek wziął udział w konferencji prasowej dotyczącej zapewnienia dostępu pacjentów do podstawowej opieki zdrowotnej.

Minister Zdrowia oznajmił, że przyszedł czas na usprawnienie działania Podstawowej Opieki Zdrowotnej. Powołany zostanie specjalny zespół, który zajmie się reformą tego sektora. Pierwsze spotkanie ma odbyć się w przyszłym tygodniu.

Adam Niedzielski oznajmił, że fundamentalną kwestią będzie zmiana systemu finansowania (odchodzenie od finansowania stawką kapitacyjną) służby zdrowia. Zdaniem polityka to właśnie ryczałt przyczynił się do nadużywania teleporad.

Niedzielski o szczepieniu poza miejscem zamieszkania: To wszystko będzie zorganizowane w intuicyjny sposób. Jeśli ktoś w czasie wakacji uda się w inne miejsce w Polsce, będzie mógł zorientować się, gdzie tam jest punkt szczepień, zadzwonić, odwiedzić punkt i się umówić.

Trzecia dawka szczepionki? Niedzielski: To nadal kwestia badań klinicznych. Jedna strona to przedłużenie ochrony, ale też druga wersja, która mówi o tym, że ta dawka będzie zmodyfikowana i ukierunkowana na nowe mutacje.

Duża zmiana dla osób powyżej 40 roku życia

W lipcu rusza program Profilaktyka 40 plus gwarantujący każdemu Polakowi powyżej 40. roku życia możliwość wykonania określonych badań – informuje Prawo.pl. „Bon zdrowotny” będzie można zrealizować w punkcie, który podpisze umowę z NFZ do końca grudnia br.

Decyzja została podjęta w związku ze skutkami epidemii koronawirusa – wiele osób, które przechorowały zakażenie, powinny się zbadać i wykluczyć powikłania. Przede wszystkim chodzi też o problem niskiej zgłaszalności pacjentów do lekarzy w 2020 roku i wykluczenie poważnych chorób.

Bon zdrowotny dla ogromnej grupy Polaków ma obowiązywać już od 1 lipca. Adam Niedzielski podpisał w tej sprawie odpowiednie rozporządzenie. Osoby powyżej 40. roku życia będą miały możliwość wykonania z góry określonych badań.

Badania będzie można wykonać w punktach, które podpiszą umowę z NFZ. Placówki mają na to czas do końca grudnia bieżącego roku. 

Dobry ruch?

Nie żyje legendarny reprezentant Polski w piłce nożnej

Kibice Ruchu Chorzów żegnają klubową legendę, jaką był Antoni Nieroba. Jeden z najbardziej utalentowanych piłkarzy chorzowskiej drużyny i reprezentant Polski odszedł w wieku 82 lat. Rodzina sportowca przekazała wiadomości dotyczące pogrzebu, który odbędzie się w poniedziałek 28 czerwca w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa przy ul. Długiej.

Antoni Nieroba przyszedł na świat 17 stycznia 1939 r. w Chorzowie. Niemalże całą karierę piłkarską związał z Ruchem Chorzów. Obrońca grał w barwach Niebieskich przez siedemnaście sezonów, w trakcie których rozegrał łącznie aż 347 meczów w lidze i strzelił 20 goli. Zdobył z drużyną dwa mistrzostwa Polski w latach 1960 i 1967.

W 1959 roku po raz pierwszy zagrał dla reprezentacji Polski w meczy z Izraelem. Po raz ostatni w koszulce Biało-Czerwonych wystąpił w 1967 roku w spotkaniu przeciwko Rumunii. Łącznie miał na koncie 17 spotkań w kadrze.

W listopadzie 2017 roku Antoni Nieroba otrzymał nagrodę im. Gerarda Cieślika, którą wręcza się najwybitniejszym postaciom związanym z historią Ruchu Chorzów. Łącznie w karierze strzelił 24 bramki. Występował też w europejskich pucharach.

Spoczywaj w pokoju [*]