OLBRZYMIE ZMIANY DLA MILIONÓW POLAKÓW! CHODZI O KIEROWCÓW! [PILNE]

Wiadomości

Informacje o koronawirusie w Polsce:

Na oficjalnym profilu ministerstwa zdrowia na twitterze codziennie pojawia się informacja o nowych przypadkach zakażeń koronawirusem w Polsce. W ostatnich tygodniach odnotowano olbrzymie spadki zachorowań.

Oto wpis ministerstwa:

Mamy 93 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia #koronawirus z województw: mazowieckiego (14), wielkopolskiego (13), podlaskiego (9), śląskiego (9), dolnośląskiego (7), zachodniopomorskiego (7), pomorskiego (5), lubelskiego (4), małopolskiego (4), kujawsko-pomorskiego (3),łódzkiego (3), podkarpackiego (3), warmińsko-mazurskiego (3), świętokrzyskiego (2), lubuskiego (1), opolskiego (1). 5 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.Z powodu COVID-19 zmarła 1 osoba, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 13 osób. Liczba zakażonych koronawirusem: 2 881 241 / 75 205 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).W związku z korektami wprowadzanymi na bieżąco przez laboratoria w systemie EWP, globalna liczba zakażeń i zgonów od początku pandemii może nie być sumą kolejnych dziennych zakażeń lub zgonów.

Będą duże zmiany dla polskich drogowców

Rząd poinformował o planowanych zmianach w prawie o ruchu drogowym. Zaostrzone zostaną m.in. kary za przekroczenie prędkości. Maksymalny mandat za złamanie ograniczeń ma kosztować kierowcę nawet 5 tys. zł.

Założenia zmian dotyczące m.in. Prawa o ruchu drogowym Rada Ministrów przyjęła we wtorek. Jak zaznaczono, projekt ustawy w tej sprawie zostanie przyjęty przez rząd po dokonaniu korekt legislacyjnych wynikających z przebiegu dyskusji na Radzie Ministrów oraz finalnych uzgodnień między ministrem infrastruktury i ministrem sprawiedliwości w zakresie zmian w Kodeksie karnym.

Propozycje nowych mandatów:

  • podwyższenie dolnej granicy wymiaru kar grzywny za zachowania, które zostały uznane za najbardziej niebezpieczne – m.in. naruszania praw osób pieszych, niestosowanie się do znaków drogowych i sygnalizacji świetlnej, naruszanie dopuszczalnych prędkości jazdy;
  • podwyższenie maksymalnej wysokość grzywny z 5 tys. zł do 30 tys. zł w przypadku wykroczeń drogowych;
  • podwyższenie maksymalnej wysokość grzywny do 3,5 tys. zł w postępowaniu mandatowym;
  • podwyższenie mandatu karnego do 5 tys. zł za przekroczenie dopuszczalnej prędkość jazdy o ponad 30 km/h, natomiast w przypadku recydywy grzywna mandatu będzie wynosiła od 3 tys. zł do 5 tys. zł;
  • wpływy z grzywien będą przekazywane do Krajowego Funduszu Drogowego.

Uzgodniono również kierunek zmian w zakresie orzekania przez sądy wyższych kar pozbawienia wolności dla kierowców prowadzących w stanie nietrzeźwości.

Nie żyje znany muzyk

Nie żyje Jeff LaBar. Był gitarzystą glam metalowego zespołu Cinderella, który odniósł duży sukces pod koniec lat 80.

Jeff LaBar, czyli legendarny gitarzysta zespołu glam rockowego Cinderella, NIE ŻYJE! Podobno w ostatnich dniach nie było z nim kontaktu i bliscy nie wiedzieli, co się z nim działo. Jego była żona Gaile LaBar-Bernhardt odwiedziła apartament muzyka w Nashville. Znalazła jego martwe ciało.

„Właśnie dostałem telefon… Jeff LaBar, mój ojciec, mój bohater, mój idol, zmarł dzisiaj. Brak mi słów” – napisał syn muzyka. Według informacji amerykańskich mediów, rodzina przez kilka dni nie miała kontaktu z gitarzystą. 14 lipca ciało muzyka znalazła jego żona.

LaBar dołączył do Cinderelli w 1985 roku, zaraz po tym jak zespół wszedł do studia, by nagrać swój debiutancki album „Night Songs”. Dzięki przełomowemu singlowi „Nobody’s Fool”, „Night Songs” stał się jednym z największych albumów 1986 roku, osiągając status potrójnej platyny i zajmując 3. miejsce na liście Billboard 200.

Spoczywaj w pokoju!

Burza słoneczna już dzisiaj?

Burza słoneczna zbliża się do Ziemi. Zgodnie z przewidywaniami Centrum Prognoz Pogody Kosmicznej w USA, może uderzyć w naszą planetę jeszcze w czwartek.

Naukowcy uspokajają, że takie wyładowania nie stanowią bezpośredniego zagrożenia dla ludzi, ale mogą mieć wpływ na telefonię komórkową, sygnały radiowe i GPS.

Potężna burza słoneczna zbliża się do Ziemi z prędkością 1,6 miliona kilometrów na godzinę. Ma uderzyć w Ziemię jeszcze w czwartek — informuje portal spaceweather.com. 

Centrum Prognoz Pogody Kosmicznej w Stanach Zjednoczonych dodaje, że przez około godzinę mogą występować też problemy w komunikacji radiowej na wysokich częstotliwościach. Narodowa Agencja Oceanów i Atmosfery w USA sklasyfikowała burzę słoneczną na najniższym z możliwych poziomów.

– Burza może mieć wpływ przede wszystkim na technologie — w tym sygnał telefonii komórkowej, telewizję satelitarną i nawigację GPS. Jest prawdopodobne, że z powodu burzy słonecznej mogą nie działać sieci energetyczne, co będzie oznaczało przerwy w dostawie prądu -donosi portal o2.pl. 

Czy szczepienie będzie obowiązkowe?

Część krajów wprowadza rozwiązania do tej pory niewykorzystywane, uważnie to śledzimy i analizujemy – przyznał w środę szef KPRM i pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk. Zaznaczył, że w tej chwili nie ma planu wprowadzenia obowiązku szczepień przeciw Covid-19.

Michał Dworczyk w rozmowie z Polskim Radiem skomentował informacje o zaostrzeniu polityki szczepionkowej między innymi we Francji, gdzie antyszczepionkowcy nie wejdą do galerii handlowej lub restauracji.

Dworczyk przyznał, że zasoby osób chętnych do szczepień przeciw Covid-19 wyczerpują się także w Polsce. – O tym świadczy dynamika rejestracji na szczepienia. Ostatnie tygodnie to są spadki po kilkadziesiąt procent tydzień do tygodnia i rzeczywiście to staje się coraz większym wyzwaniem nie tylko dla rządu, ale dla nas wszystkich – mówił.

Dworczyk dodał, że rząd przygląda się temu, co dzieje się w innych krajach. Zauważył, że niektóre z nich już mierzą się z czwartą falą koronawirusa i wprowadzając rozwiązania do tej pory niewykorzystywane. – My to uważnie śledzimy i analizujemy – oświadczył.

Francuski rząd ogłosił obostrzenia dla osób niezaszczepionych

Prezydent Francji Emmanuel Macron zapowiedział dwie istotne zmiany w związku z Covid-19. Francuzi rzucili się na szczepienia.

Prezydent powiedział, że próba ograniczenia rozprzestrzeniania się wariantu Delta to „walka z czasem”. – Jeśli nie zaczniemy działać teraz, liczba przypadków (zakażeń) i hospitalizacji wzrośnie – podkreślił.

We wtorek minister zdrowia Olivier Veran ostrzegł, że sytuacja covidowa we Francji jest wciąż trudna, a statystycznie „wirus dubluje się co pięć dni”.