NIE ŻYJE LEGENDA MUZYKI! “ŻONA ZNALAZŁA CIAŁO” [*]

Wiadomości

Informacje o koronawirusie w Polsce:

Na oficjalnym profilu ministerstwa zdrowia na twitterze codziennie pojawia się informacja o nowych przypadkach zakażeń koronawirusem w Polsce. W ostatnich tygodniach odnotowano olbrzymie spadki zachorowań.

Oto wpis ministerstwa:

Mamy 105 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: mazowieckiego (18), wielkopolskiego (13), kujawsko-pomorskiego (10), podkarpackiego (8), dolnośląskiego (7), podlaskiego (7), pomorskiego (7), śląskiego (6), lubelskiego (5), łódzkiego (4),opolskiego (4), małopolskiego (3), świętokrzyskiego (3), zachodniopomorskiego (2), lubuskiego (0), warmińsko-mazurskiego (0). 8 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.Z powodu COVID-19 zmarły 2 osoby, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 10 osób. Liczba zakażonych koronawirusem: 2 881 151 / 75 191 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).W związku z korektami wprowadzanymi na bieżąco przez laboratoria w systemie EWP, globalna liczba zakażeń i zgonów od początku pandemii może nie być sumą kolejnych dziennych zakażeń lub zgonów.

Nie żyje znany muzyk

Nie żyje Jeff LaBar. Był gitarzystą glam metalowego zespołu Cinderella, który odniósł duży sukces pod koniec lat 80.

Jeff LaBar, czyli legendarny gitarzysta zespołu glam rockowego Cinderella, NIE ŻYJE! Podobno w ostatnich dniach nie było z nim kontaktu i bliscy nie wiedzieli, co się z nim działo. Jego była żona Gaile LaBar-Bernhardt odwiedziła apartament muzyka w Nashville. Znalazła jego martwe ciało.

“Właśnie dostałem telefon… Jeff LaBar, mój ojciec, mój bohater, mój idol, zmarł dzisiaj. Brak mi słów” – napisał syn muzyka. Według informacji amerykańskich mediów, rodzina przez kilka dni nie miała kontaktu z gitarzystą. 14 lipca ciało muzyka znalazła jego żona.

LaBar dołączył do Cinderelli w 1985 roku, zaraz po tym jak zespół wszedł do studia, by nagrać swój debiutancki album “Night Songs”. Dzięki przełomowemu singlowi “Nobody’s Fool”, “Night Songs” stał się jednym z największych albumów 1986 roku, osiągając status potrójnej platyny i zajmując 3. miejsce na liście Billboard 200.

Spoczywaj w pokoju!

Burza słoneczna już dzisiaj?

Burza słoneczna zbliża się do Ziemi. Zgodnie z przewidywaniami Centrum Prognoz Pogody Kosmicznej w USA, może uderzyć w naszą planetę jeszcze w czwartek.

Naukowcy uspokajają, że takie wyładowania nie stanowią bezpośredniego zagrożenia dla ludzi, ale mogą mieć wpływ na telefonię komórkową, sygnały radiowe i GPS.

Potężna burza słoneczna zbliża się do Ziemi z prędkością 1,6 miliona kilometrów na godzinę. Ma uderzyć w Ziemię jeszcze w czwartek — informuje portal spaceweather.com. 

Centrum Prognoz Pogody Kosmicznej w Stanach Zjednoczonych dodaje, że przez około godzinę mogą występować też problemy w komunikacji radiowej na wysokich częstotliwościach. Narodowa Agencja Oceanów i Atmosfery w USA sklasyfikowała burzę słoneczną na najniższym z możliwych poziomów.

– Burza może mieć wpływ przede wszystkim na technologie — w tym sygnał telefonii komórkowej, telewizję satelitarną i nawigację GPS. Jest prawdopodobne, że z powodu burzy słonecznej mogą nie działać sieci energetyczne, co będzie oznaczało przerwy w dostawie prądu -donosi portal o2.pl. 

Czy szczepienie będzie obowiązkowe?

Część krajów wprowadza rozwiązania do tej pory niewykorzystywane, uważnie to śledzimy i analizujemy – przyznał w środę szef KPRM i pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk. Zaznaczył, że w tej chwili nie ma planu wprowadzenia obowiązku szczepień przeciw Covid-19.

Michał Dworczyk w rozmowie z Polskim Radiem skomentował informacje o zaostrzeniu polityki szczepionkowej między innymi we Francji, gdzie antyszczepionkowcy nie wejdą do galerii handlowej lub restauracji.

Dworczyk przyznał, że zasoby osób chętnych do szczepień przeciw Covid-19 wyczerpują się także w Polsce. – O tym świadczy dynamika rejestracji na szczepienia. Ostatnie tygodnie to są spadki po kilkadziesiąt procent tydzień do tygodnia i rzeczywiście to staje się coraz większym wyzwaniem nie tylko dla rządu, ale dla nas wszystkich – mówił.

Dworczyk dodał, że rząd przygląda się temu, co dzieje się w innych krajach. Zauważył, że niektóre z nich już mierzą się z czwartą falą koronawirusa i wprowadzając rozwiązania do tej pory niewykorzystywane. – My to uważnie śledzimy i analizujemy – oświadczył.

Francuski rząd ogłosił obostrzenia dla osób niezaszczepionych

Prezydent Francji Emmanuel Macron zapowiedział dwie istotne zmiany w związku z Covid-19. Francuzi rzucili się na szczepienia.

Prezydent powiedział, że próba ograniczenia rozprzestrzeniania się wariantu Delta to „walka z czasem”. – Jeśli nie zaczniemy działać teraz, liczba przypadków (zakażeń) i hospitalizacji wzrośnie – podkreślił.

We wtorek minister zdrowia Olivier Veran ostrzegł, że sytuacja covidowa we Francji jest wciąż trudna, a statystycznie „wirus dubluje się co pięć dni”.

Bez certyfikatu sanitarnego nie będzie można:

  • wejść do kawiarni,
  • korzystać z restauracji,
  • wchodzić do centrów handlowych,
  • podróżować pociągami i samolotami na trasach długodystansowych,
  • odwiedzać placówki medyczne.

Na zapowiedź Francuzów reagują kolejne kraje. Kanclerze Angela Merkel zapowiedziała, że szczepienia w Niemczech nie będą obowiązkowe. Nie odniosła się jednak do obostrzeń dla niezaszczepionych obywateli. Powiedziała tylko, ze ma nadzieję, że lockdownu da się uniknąć.