PAULO SOUSA ZWOLNIONY Z POSADY TRENERA?? ZAPADŁA DECYZJA NT. SELEKCJONERA POLSKIEJ REPREZENTACJI! [PILNE]

Wiadomości

Koniec Euro 2020 dla reprezentacji Polski nastąpił zaskakująco szybko i nie uratowały nas gole Roberta Lewandowskiego. Czy trener Paulo Sousa zostanie zwolniony? Prezes PZPN Zbigniew Boniek na konferencji prasowej potwierdził swoją ostateczną decyzję.

Trener Sousa na dziś zostaje na stanowisku i miejmy nadzieję, że poprowadzi naszą drużynę do mistrzostw świata w Katarze. Mamy potrzebę jeździć na wielkie imprezy – mówił Zbigniew Boniek.

Porażki nie są pozytywne, nie chciałbym szukać na siłę pozytywów. W ostatnich dwóch meczach graliśmy z drużynami na naszym poziomie i graliśmy jak równy z równym, natomiast jeśli mówimy o pozytywach, to jest to pewnie pytanie bardziej do trenera i do sztabu – powiedział Zbigniew Boniek.

To dobra decyzja? Co o tym myślicie?

Czeka nas czwarta fala epidemii?

Właśnie trwa konferencja, podczas której przemawia Michał Dworczyk. Szef KPRM przekazał informacje dotyczące szczepień i ewentualnej 4. fali zakażeń koronawirusa: 

– Dobrą informacją jest fakt, że wczoraj przekroczyliśmy 27 mln szczepień. Przypomnę, że pierwotny cel do końca czerwca to było 20 mln szczepień. Już znacznie go przekroczyliśmy – poinformował Michał Dworczyk. Jak mówił, musimy zintensyfikować starania, by zaszczepiło się jak najwięcej osób, bo inaczej będziemy mieć do czynienia z czwartą falą koronawirusa. – Mam nadzieję oczywiście, że unikniemy tego, ale musimy o tym pamiętać, stąd ten apel, prośba o włączenie się wszystkich w Narodowy Program Szczepień – podkreślił.

– Jeśli nie osiągniemy odpowiedniego poziomu zaszczepienia, będziemy musieli się liczyć z czwartą falą i lockdownem włącznie. Jednak mam nadzieję, że tego unikniemy – powiedział Michał Dworczyk. 

Ostrzeżenia przed burzami

Intensywne opady, lokalnie nawet do 50 mm na metr kwadratowy, silny wiatr w porywach do 90 km/h oraz grad – tak zdaniem synoptyków może wyglądać czwartek. Zmian w pogodzie powinni spodziewać się przede wszystkim mieszkańcy Mazowsza oraz Lubelszczyzny. Rano zagrzmiało na Opolszczyźnie.

Już od samego początku dnia w przeważającej części kraju będą występować ulewne deszcze z gradem i porywistym wiatrem. Na zachodzie Polski będą utrzymywać się przez cały dzień. Rano pojawią się na południu, później w centrum, a po południu na północy i wschodzie kraju. 

W ciągu godziny może spaść do 50 mm deszczu. Grad może mieć średnicę do 3 cm (lokalnie do 7 cm). Porywisty wiatr osiągnie do 90 km/h (lokalnie powyżej 100 km/h) – może łamać gałęzie drzew i uszkadzać linie energetyczne. 

W najcieplejszym momencie dnia na wschodzie kraju odnotujemy około 31 stopni, na zachodzie 16. 

Uważajcie na siebie!