PILNE! Atak na Polską ambasadę w Moskwie!

Wiadomości

W sieci pojawiło się nagranie, na którym widać mężczyzn oblewających czerwoną farbą wejście do polskiej ambasady w Moskwie.

W Moskwie oblano czerwoną farbą polską ambasadę. Zniszczona została m.in. tablica z polskim godłem. – Będziemy oczekiwać od strony rosyjskiej wyjaśnienia tej sprawy i ustalenia sprawców – powiedział wiceszef MSZ Marcin Przydacz. Polskie władze uważają, że to odwet za oblanie farbą ambasadora Rosji w Warszawie.

W mediach społecznościowych opublikowano nagranie całego incydentu. Ambasador Polski w Moskwie Krzysztof Krajewski potwierdził, że budynek ambasady został oblany czerwoną farbą – powiedział PAP rzecznik MSZ Łukasz Jasina. Ambasador czeka na przybycie policji – dodał. 

Ależ awantura w polskim Sejmie! Nagle rozwieszono ten transparent!

W trakcie posiedzenia Sejmu doszło do protestu przeciwko powołaniu Adama Glapińskiego na stanowisko prezesa NBP. Posłowie Lewicy wywiesili transparent z napisem: “Glapiński musi odejść”. “Znowu hucpa” – skomentował sytuację poseł PiS Mariusz Kałużny.

W środę w Sejmie, kiedy na mównicę wyszedł przewodniczący klubu Lewicy Krzysztof Gawkowski, posłowie jego ugrupowania rozwinęli transparent z napisem “Glapiński musi odejść!!!”. – Adam Glapiński to największy szkodnik polskiej gospodarki od 20 lat. To czarna postać, która mówiła o deflacji, a spowodowała inflację najwyższą od 24 lat. Odpowiada za drożyznę, za bankructwo polskich rodzin, za to, że Polacy źle się czują we własnym kraju – powiedział Gawkowski.

— Dajmy czas prezydentowi Dudzie i posłom PiS na przeczytanie ze zrozumieniem danych GUS i Eurostatu. Jasno z nich wynika, że z początkiem drożyzny mieliśmy do czynienia ponad dwa lata temu (…). Polska inflacja to wina fatalnej polityki prezesa Glapińskiego i premiera Morawieckiego. Na końcu dołożył się do niej Putin — mówiła Leszczyna.

— Inflacja rośnie regularnie. To nie jest “putinflacja”. To inflacja Morawieckiego, Kaczyńskiego, Glapińskiego — grzmiał Artur Dziambor z Konfederacji. Również on przekonywał, że wojna w Ukrainie jedynie ją spotęgowała. Jednak nie chciał odłożenia głosowania, ale poprzedzającej je debaty o finansach publicznych.

260 złotych za kilogram czereśni na polskim bazarze! Wiadomo dlaczego aż tyle!

Ceny owoców i warzyw zawsze na początku sezonu budzą wiele emocji, zwłaszcza że z roku na rok są coraz wyższe. W tym roku na pierwszy ogień poszły czereśnie po 260 zł za kg. 

W piątek, 6 maja, na Twitterze opublikowano zdjęcie zrobione na stoisku z warzywami (i owocami), na którym widać, że czereśnie sprzedawane są tam w cenie 260 zł za kilogram. Jedni internauci byli oburzeni wysoką ceną, inni podawali w wątpliwość autentyczność zdjęcia.

Internauci łapią się za głowy. Cena jest tak zawrotna, że niektórzy sugerują, że to może być fejk. “Ktoś sobie po prostu robi żarty!”, “Ktoś rozsiewa fejka” – piszą.

Czy to w ogóle możliwe, aby czereśnie były tak drogie? Należy pamiętać, że czereśnie ze zdjęcia – o ile jest ono prawdziwe – pochodzą z importu, np. z Hiszpanii. Cena takich czereśni w hurcie to 170 zł za kilogram, co oznacza, że sprzedawane są one później za ponad 200 zł.

– Cena 260 złotych za kilogram jest rzeczywiście przesadzona, ale przecież cena czereśni w pierwszych dniach maja to nie dramat, tylko zjawisko ekonomiczne […] To są owoce importowane. Gdy się pojawiają pierwsze odmiany jakichś owoców czy warzyw, zawsze są najdroższe, bo i podaż mała. A jak jest mały obrót, to i cena wysoka, zgodnie z prawem popytu i podaży – mówi w rozmowie z Konkret24 dr Paweł Kraciński z Instytutu Ekonomii i Finansów Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.

Koszmarne wieści obiegły media. Stało się najgorsze. Nie żyje znany muzyk [*]

Smutne wieści ze świata muzyki. W wieku zaledwie 33 lat odszedł raper “Młody ZB”. Muzyk był znany szerszej publiczności przede wszystkim ze współpracy z “Małolatem K2” oraz “Eve”.

Informacja o śmierci rapera pojawiła się na Facebooku składu Legalnie Nielegalni.

“Odszedł od nas Młody ZB… Spoczywaj w pokoju Jacek, na zawsze w naszej pamięci. 04.07.1989 – 04.05.2022” – czytamy.

Nieznana jest przyczyna śmierci rapera.

Nie dochodzi to do mnie, że odszedłeś. Brachu, taka dobra mordka. Niedawno ze sobą gadaliśmy, niedawno byłem pod bramą, jak wyskakiwałeś, a teraz Cię nie ma. Spoczywaj w spokoju Brachu – napisał w poście Daniel Michalik.