PILNE OSTRZEŻENIA DLA MILIONÓW POLAKÓW! ZACZNIE SIĘ JUŻ JUTRO!

Wiadomości

Brutalne załamanie pogody, gwałtowne burze i spadek ciśnienia!

W piątek przez Polskę z północnego zachodu na południowy wschód przejedzie chłodny front niżowy. Jego centrum znad Bałtyku szybko przemieści się nad Białoruś. To oznacza gwałtowne burze, silny wiatr i ochłodzenie.

Prognoza IMGW i innych ekspertów od pogody każe nam się przygotować na burze z gradem, odczuwalny spadek ciśnienia i nie tylko. Niż baryczny groźnie patrzy w kierunku naszego kraju. Oprócz wyładowań atmosferycznych , zmierzymy się m.in. z konkretnym spadkiem temperatur.

W piątek burze możliwe są zwłaszcza w południowej części naszego kraju. Możliwe są porywy wiatru do około 70-90 km/h. Opady pochodzenia burzowe sięgnąć mogą do około 15-25 mm. Lokalnie opady gradu.

Uważajcie na siebie!

Prezydent zwołał naradę

Na czwartek Andrzej Duda zwołał pilną naradę w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego. Posiedzenie z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego i ministrów ma dotyczyć obecnej sytuacji w Ukrainie, wsparcia dla Ukrainy, współpracy, a także przystąpienia Finlandii i Szwecji do NATO. 

Wiadomość przekazał szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch za pośrednictwem wpisu w serwisie społecznościowym Twitter.

“Na dziś wieczór, po powrocie z ćwiczenia wojskowego Defender Europe, Prezydent Andrzej Duda zwołał naradę z udziałem premiera i ministrów ws. sytuacji na Ukrainie, polskiego wsparcia oraz współpracy sojuszniczej, w tym akcesji Szwecji i Finlandii do NATO” – napisał dyrektor BBN w czwartek rano.

Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg poinformował w środę, że Finlandia i Szwecja złożyły wnioski o dołączenie do Sojuszu Północnoatlantyckiego.

Ze strony Polski mogę jasno i klarownie zadeklarować, że Polska wyrazi zgodę na przyjęcie Finlandii i Szwecji w możliwie szybkim terminie. Gdy tylko rozpoczną się właściwe procedury zostanie skierowany wniosek do polskiego Sejmu, aby wyrazić zgodę na wejście Finlandii i Szwecji do Sojuszu Północnoatlantyckiego” – powiedział w środę rzecznik rządu Piotr Müller.

Koszmarny wypadek posła PIS’u! Stan jest krytyczny!

Waldemar Olejniczak, poseł PiS okręgu płockiego, uległ groźnemu wypadkowi. Według nieoficjalnych informacji jego stan jest krytyczny. Do wypadku posła PiS doszło na drodze w okolicach Modlina.

Z informacji podanych przez “Super Express” wynika, że do wypadku doszło na drodze w okolicach Modlina. Przed samochód Olejniczaka miał wyskoczyć nagle łoś, który uderzył w pojazd. Poseł przebywa obecnie w szpitalu bielańskim.

Osoba z bliskiego otoczenia Olejniczaka w rozmowie z “SE” przekazała, że polityk jest przytomny, ale jego stan jest poważny.

Życzymy dużo zdrowia!

Kołodziejczak: Chciałbym mieć dwóch asystentów: Tuska i Kaczyńskiego

Limit wieku to 65 lat i wtedy każdy poseł powinien przechodzić od razu na emeryturę – tłumaczył lidera Agrounii Michał Kołodziejczak.

– Trzeba odsunąć starców od władzy(…) politycy powinni przechodzić na emeryturę w wieku 65 lat – przekonywał lider Agrounii Michał Kołodziejczak. Ale – jak dodał – Jarosław Kaczyński i Donald Tusk mogliby zostać jego asystentami.

– Ja nie chcę, żeby mi ktoś, kto już swoje życie przeżył, meblował moje życie. Żeby mówił, jak ja mam produkować, co mam robić – mówił podczas wywiadu w TOK FM lider AgroUnii.

– Często politycy PiS chwalą się na przykład, że wywozimy dużo żywności z Polski i mamy z tego 40 mld euro. A ja zadaję pytanie: czy Polaków stać na tę żywność, która jest wywożona z Polski? Bo może się okazać, że to jest żywność bardzo wysokiej jakości, na którą w tej chwili Polaków nie stać – ocenił w rozmowie z Janem Wróblem.

– Każdy człowiek powinien zrozumieć, co mówią do nas politycy: inflacja jest przez ludzi, bo się czuli zbyt pewni, bo świat był poukładany. A ja mówię, że ten świat, robiony dla nas przez starców, musi w końcu odejść – tłumaczył Michał Kołodziejczak. – Gdyby młodzi ludzie czytali książki to wiedzieliby, że starcy, którzy meblują nam życie, nigdy sami władzy nie oddają. Trzeba im ją wyrwać i zrobić to też siłą – mówił polityk.